„Saulė švietė, kol mes grojome V. Kudirkos aikštėje, tikiuosi, kad saulė švies ir visą 34-ąjį koncertų sezoną“, – simboliškai konferenciją pradėjo orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius. Orkestro meno vadovas pristatė naujojo sezono koncertus bei savo mintį užbaigė viltimi, kad Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras 35-ojo gimtadienio koncertą surengs jau naujoje Vilniaus kongresų rūmų salėje. „Didžiausia mano svajonė šiuo metu yra, kad kuo greičiau būtų rekonstruota Vilniaus kongresų rūmų salė. Tai bus tikriausiai pirmoji Lietuvoje simfoniniams koncertams pritaikyta koncertų salė su gera akustika“, – sakė maestro G. Rinkevičius.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras naują koncertų sezoną pradeda rugsėjo 21, 23, 24 d. gastrolėmis Anykščiuose, Panevėžyje ir Birštone, o rugsėjo 30 d. pakvies į iškilmingą sezono pradžios koncertą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jame skambės operos solistų Ievos Prudnikovaitės, Edgaro Montvido, Kosto Smorigino ir Ksenijos Bachritdinovos-Kravčuk atliekamos gražiausios G. Bizet operos „Karmen“ arijos ir duetai.

„Mūsų bendradarbiavimas tęsiasi daugelį metų, su šiuo orkestru susikaupė platus ir didelis repertuaras. Tad labai džiugu, kad taip sutapo planai, jog kartu galėsime atidaryti ir naująjį Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų sezoną“, – spaudos konferencijoje kalbėjo operos solistas E. Montvidas, pridurdamas, kad Don Chose G. Bizet operoje „Karmen“ yra naujas vaidmuo jo repertuare, kurį šį sezoną E. Montvidas atliks ir Bazelio bei Frankfurto operos teatruose.

„Nepersistengsiu ir neperdėsiu sakydama, kad būtent Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras yra pagrindinis mano vedlys Lietuvoje. Ačiū už tą ryšį ir pasitikėjimą – maestro visada tiki manimi labiau, negu aš pati“, – sakė šį sezoną net keturiose Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programose dainuosianti operos solistė I. Prudnikovaitė. Kalbėdama apie bendrą Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projektą – Felikso Bajoro operą-baletą „Dievo avinėlis“, solistė dėkojo, kad orkestras prisimena tokius kūrinius. „Tai yra Lietuvos muzikinis paveldas, kurį reikia puoselėti“, – kalbėjo I. Prudnikovaitė.

Spaudos konferencija neapsiėjo ir be vis dar labai aktualių klausimų dėl šiuo metu vykstančios Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcijos. „Visi turbūt žino, kas šiuo metu vyksta statybų sektoriuje – problemų yra daug, bet jos išsprendžiamos. Kultūros ministerija supranta šio projekto svarbą ir skyrė mums papildomą finansavimą, tik labai gaila, kad beveik viskas tenka kainų indeksacijai, kurios per praėjusius metus pakilo 20 proc.“, – sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. Jis taip pat pridūrė, kad klausytojus į naująją Vilniaus kongresų rūmų salę orkestras tikisi pakviesti 2024 m. sausį. „Tai bus iš esmės kita salė, su gera akustika, kitokia scena, vietų išdėstymu ir visais kitais patogumais“, – kalbėjo S. Pancekauskas.

Šį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda ir su pasikeitimais orkestro sudėtyje – ilgametį orkestro koncertmeisterį Zbignievą Levickį rugpjūtį pakeitė net du nauji orkestro koncertmeisteriai smuikininkai Dainius Puodžiukas ir Kristupas Kelleris. „Viso orkestro ir kiekvieno muzikanto vardu noriu labai padėkoti orkestro koncertmeisteriui Zbignievui Levickiui, nešus tą naštą daugelį metų“, – sakė orkestro vadovas S. Pancekauskas ir pristatydamas naujuosius orkestro koncertmeisterius džiaugėsi, kad patys geriausi smuikininkai dirba Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.

Paklaustas, kokius iššūkius kelia orkestro koncertmeisterio pareigybė, Bostono universiteto ir Longy muzikos akademijos (JAV) absolventas D. Puodžiukas sakė, kad aukšto lygio grojimas – tik vienas iš keleto būtinų orkestro koncertmeisterio savybių. „Ne ką mažiau svarbi yra lyderystė, gebėjimas suvienyti kolektyvą, sukurti gerą atmosferą kolektyve, būti geru psichologu, mokėjimas laiku pasakyti tinkamą žodį“, – vardino D. Puodžiukas.

Studijas JAV ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje baigęs smuikininkas K. Kelleris teigė, kad orkestro koncertmeisterio pareigybė reiškia, jog kyla atsakomybės lygis: „Koncertmeisteris yra dešinioji dirigento ranka. Mes darome taip, kad dirigentui būtų lengviau, iš kitos pusės, jeigu tai yra mažiau patyręs dirigentas, mes padedame orkestrui.“ K. Kelleris taip pat dėkojo publikai, kad ji yra ištikima, neapleido orkestro šiuo sunkiu laikotarpiu ir toliau lankosi koncertuose. „Tai yra didžiulis įvertinimas ir kartu atsakomybė prieš klausytoją“, – baigdamas spaudos konferenciją sakė K. Kelleris.

Bilietus į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro naujojo sezono koncertus galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų ir Bilietai.lt kasose bei internetu www.bilietai.lt. Iki rugsėjo 25 d. vyksta abonementų akcija, jos metu bilietų galite įsigyti iki 30 proc. pigiau (akcijos bilietai platinami tik Vilniaus kongresų rūmų kasose).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės