Albume pavadinimu „Medžio degimas“ surinktos bene žinomiausios Vlado Bagdono dainos, tarp kurių „Sapnas apie Motiną“, „Vaikystės šviesa“, „Baltas lino gyvenimas“ (atliekama duetu su Kristina Kazlauskaite), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Paklaustas, kuo jam pačiam artima pagrindinė albumo daina, užduodanti nuotaiką visam diskui, V. Bagdonas atsako: „Poeto žodžiuose ir slypi atsakymas – „žmogaus gyvenimas kaip degimas medžio“ – vienas greit pavargsta, sudžiūva ir sudega, kitam likimas leidžia ilgiau pabūti, paskleisti savo šilumą, karštį, įkaitinti aplinką ir aplinkinius savo būvimu, dar kitam leista ilgai ir ramiai smilkti, niekam nekeliant pavojaus. Bet vienaip ar kitaip visiems teks sudegti“.

Kam skiriate albume skambančias dainas?

Tiems, kad domisi V. Bagdono kūryba. Tiems, kam įdomu sužinoti, kokia muzika vyravo Lietuvoje XX am. pabaigoje. Nors tai nevisai ta estradinė muzika. Bet ir senų laikų melodijos turi teisę būti klausomos. O šiaip skirčiau visiems smalsuoliams ir kolekcionieriams...

O kokios muzikos pats klausotės?

Man patinka Leonardas Cohenas, Stingas, Tomas Waitsas, prancūziška ir ispaniška muzika.

Kompaktinėje plokštelėje skamba melodingos dainos apie meilę, Tėvynę, gražiausius jausmus, akcentuojančios pamatines žmogaus gyvenimo vertybes. O jums pačiam, kas yra didžiausia vertybė?

Gyvenimas.

Ar šis keistas karantino laikotarpis virto melodijomis, dainų žodžiais? Ar buvo šis laikas kūrybiškas?

Per pirmas dvi savaites užgimė pora dainelių. Nors dažnai kuriu, kaip sakoma, iš lubų, bet po dviejų savaičių atšliaužė krizė ir kiek bežiūrėčiau į lubas – ten visą laiką buvo tuščia.

Ar pasiilgote scenos ir savo klausytojų? Kada artimiausias susitikimas?

Klausytojų pasiilgau. Gal blogai nuskambės – scenos – nelabai. Kada pasirodysiu? Kada pandemija leis... Artimiausias suplanuotas autorinis koncertas rugpjūčio 13 d. muzikiniame klube „Legendos“ Vilniuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės