VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vykdomoji direktorė Rūta Vanagaitė ir programų direktorė Elona Bajorinienė Europos komisijos pareigūnei pristatė Europos kultūros sostinės programos kryptis. O.Quintin sakė, kad kūrybingi ir interaktyvūs „Vilnius – Europos kultūros sostinės 2009“ projektai puikiai atitinka 2009-ųjų, kurie Europoje bus kūrybingumo ir inovacijos metai, kryptį.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ypatingą dėmesį Europos komisijos pareigūnė skyrė „Europos menų mokyklos“ projektui, įtrauksiančiam daugelį Lietuvos ir užsienio šalių visų sričių menininkų, kurie susirinks Vilniuje ir kurs mūsų miestui.

O.Quintin pabrėžė, kad Europos kultūros sostinių programa reikšminga ne tik kaip grandiozinis kultūrinis projektas. Ekonominė nauda taip pat yra labai didelė: ženkliai padidėja atvykstamojo turizmo skaičiai. Škotijos miestas Glasgou, 1990 metais būdamas Europos kultūros sostine, kilstelėjo atvykstamąjį turizmą 50 proc., o Prancūzijos miestas Lilis 2004 metais – net 65 procentais padidino turistų srautus.

Švietimo ir kultūros direktorato vadovė pabrėžė ne tik naudą miestui – Europos kultūros sostinei, bet ir visai valstybei. O.Quintin teigimu, bendrasis vidaus produktas auga valstybės mastu, todėl visa šalis pajunta teigiamus ekonominius pokyčius. Europos Komisijos pareigūnė patarė „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programą ir nuveiktus darbus Briuselyje pristatyti dar iki projekto starto, 2007-aisiais ir 2008-aisiais metais.

Nuo 2009-ųjų Europos kultūros sostinės bus pradėtos žymėti nauju specialiu Europos kultūros sostinės ženklu, kuris šiuo metu yra kuriamas. Vilnius ir Lincas 2009-aisiais bus pirmosios Europos kultūros sostinės, turinčios šį ženklą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos