Šventinių renginių programa prasidės jau prieš penktadienio vidurdienį Savivaldybės aikštėje - čia praeivių nuotaiką kels spalvingas pučiamųjų orkestras "Trimitas". Vidurdienį Gedimino prospekto atkarpoje tarp Savivaldybės ir Katedros aikščių pradės šurmuliuoti Europos mugė. Joje per dvi dešimtis miesto kavinių ir restoranų siūlys Europos Sąjungos šalyse gyvenančių tautų nacionalinių valgių ir gėrimų. Simbolinio mugės stalo ilgis sieks 300 metrų, o visa mugė užims apie tūkstantį kvadratinių metrų.

Paragauti lietuviško maisto ir pramokti tradicinių amatų kvies atnaujintame Odminių skvere įsikursiantis Amatų miestelis, kurį stogais parems lietuviško maisto restoranas "Marceliukės klėtis". Čia bus galima ne tik sočiai užkirsti, bet ir nusižiesti puodą, nusipinti krepšį, nusikalti monetą, ištapyti šilko skepetą ar dar ką nors pasidirbinti.

Rengti europietiškas vaišes padeda ir užsienio šalių ambasados. Antai Italijos atstovybė Vilniuje žada pristatyti tradicinius italų patiekalus ir įvairių regionų vynus, eksponuos garsaus italų stiklo menininko kūrinius ir naujausius "Fiat" automobilių modelius. Austrijos ambasada pristatys austrų pučiamųjų orkestrą.

Pasak rengėjų, visos programos akcentu tapsiantis didžiausias pasaulyje ES šalių žemėlapis taikys į Guinesso ir Lietuvos rekordų knygas. Jis bus beveik 400 kvadratinių metrų ploto ir užims pusę Katedros aikštės. Lietuvos narystės ES metinėms pagamintame žemėlapyje vilniečiai ir miesto svečiai galės iš arti pastudijuoti ES šalių teritorijas, miestus, upes ir kitus objektus, kurių vaizdai bus atspausti ant milžiniško tento.

Pirmieji didžiausiu Europos Sąjungos žemėlapiu, skirtu Lietuvos narystės ES metų sukakties iškilmėms, sostinės Katedros aikštėje galės pasivaikščioti mažieji vilniečiai - jiems skirta akcija "Pasiekime Europą". Ant žemėlapio įsikūrę vaikai pieš ir iš popieriaus lankstys automobilius, lėktuvus, laivus - viską, kuo galima pasiekti tolimiausias Europos šalis.

Pirmosios dienos vakare Katedros aikštėje atidengiant ES žemėlapį šventės dalyvius sveikins miesto ir šalies vadovai, koncertuos Lietuvos ir užsienio atlikėjai, o vakare šventę pratęs Savivaldybės aikštėje vyksiantis Lietuvos scenos žvaigždžių koncertas, kuriame dalyvaus grupės "Bix", "Skamp", "Biplan" ir "Groovy taxi".

Šeštadienį Savivaldybės aikštėje europietiškas dainas lietuviškai atliks jaunimo grupės, o vakarą ir visą šventę vainikuos Lietuvos scenos žvaigždžių Alano Chošnau, Violetos Riaubiškytės, "Bavarijos", "Delfinų", Ryčio Cicino, "Biplan", ŽAS, Egidijaus Sipavičiaus, "Lemon Joy", Rūtos Ščiogolevaitės, Povilo Meškėlos bei jaunimo chorų "Ąžuoliukas" ir "Liepaitės" koncertas. Sutemus Vilniaus dangų nušvies fejerverkų žvaigždės.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės