Kaip veikia knygomatas

Knygomato veikimo principas panašus į visiems žinomų paštomatų: internetu užsisakius knygų, bibliotekos interneto svetainėje knygomatas.amb.lt galima pateikti prašymą, kad jas norite pasiimti iš knygomato. Tada belieka sulaukti SMS žinutės su kodu, atėjus jį suvesti knygomate ir pasiimti leidinius.

„Pandemija COVID-19 išmokė nuolat ieškoti lankstesnių, patogesnių ir saugesnių būdų išduoti skaitytojams knygas į namus. Bibliotekos vartotojai jau priprato naudotis knygų grąžinimo įrenginiu, kuris veikia 24 val. per parą. Šiuo metu testuojame visiškai naują paslaugą – knygomatą. Jis atveria galimybes bekontakčiu būdu skaitytojams paimti iš anksto užsakytas knygas. Laukiame skaitytojų atsiliepimų, konstruktyvių pasiūlymų, kad kartu galėtume šią paslaugą patobulinti“, – sako Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė.

Knygomatas stovi pirmame bibliotekos aukšte, čia nedarbo metu įeiti galima su skaitytojo pažymėjimu. Jeigu per nurodytą laiką leidiniai iš knygomato neatsiimami, užsakymas naikinamas.

Knygomatas

Sulaukė didžiulio susidomėjimo

Vos paskelbus apie knygomatą, norinčiųjų jį išbandyti netrūksta. Knygomate yra 28 lentynos, kurios dažniausiai būna užpildytos.

Knygomato paslauga itin aktuali pandemijos metu, kai žmonės nori išvengti tiesioginio kontakto, tačiau ji patiks ir „naktinėtojams“, kurie nespėja ateiti į biblioteką jos darbo metu. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje jau kurį laiką leidinius galima grąžinti visą parą veikiančiu bekontakčiu knygų grąžinimo įrenginiu. Bibliotekos darbuotojai pastebi, kad netrūksta skaitytojų, kurie juo pasinaudoja ir 1 valandą nakties, ir 4 ryto.

Bibliotekos paslaugos karantino metu

Visuotinio karantino metu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka teikia tik leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugas. Negalima pasinaudoti skaityklomis, nevyksta renginiai ir edukacijos. Šiemet 70 metų jubiliejų švenčianti biblioteka fonde turi beveik pusę milijono dokumentų – tai yra 8 kilometrai knygų lentynų. Lankytojai pasiskolinti į namus gali ne tik knygų, bet ir periodinių leidinių, filmų, stalo žaidimų, žemėlapių, natų sąsiuvinių bei kitų dokumentų.

Daugiau informacijos apie knygomatą ir kitas bibliotekos paslaugas rasite www.amb.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės