„Išsikėlėme tikslą, kad „Telia Nemuziejaus“ turas nebūtų tiesiog eilinis informacinis pranešimas. Norime, kad šis įspūdingas garso ir vaizdo seansas truputį pakeistų žmonių kvėpavimo ritmą, ir kad žmonės išeitų sujaudinti šios kelionės, kuri žadina pačias įvairiausias emocijas, - kalba E. Jakilaitis. - Istorija neturi dūlėti už stiklo. Ji privalo būti arti žmonių – o šių turų metu ji bus taip arti, kad „Telia Nemuziejaus“ lankytojai tiesiogine to žodžio prasme patys atsidurs įvykių sūkuryje. Šiuolaikinės technologijos suteikia pernelyg daug kvapą gniaužiančių galimybių, kad jomis nepasinaudotume “, - pranešime spaudai dėsto prodiuseris ir laidų vedėjas.

„Technologijos Lietuvoje tampa neatsiejama ne tik pramogų, bet ir kultūros, švietimo, turizmo dalis. „Telia Nemuziejus“ – puikus to pavyzdys, kai pritaikydami technologijų inovacijas, skaitmeninio pasaulio galimybes naujai prikeliame Vilniaus istoriją ir miestiečiams bei jo svečiams leidžiame patirti dar nepatirtą, pamatyti miestą visai kitaip. Taip sukuriame naujų įspūdžių ir vertingos patirties. Tai yra mūsų visų ateitis – gigabito visuomenė, kur didelė interneto sparta ir itin glaudi technologijų sinergija atveria kur kas daugiau galimybių pasaulio pažinimui, mokymuisi ir tobulėjimui“, - sako Kęstutis Šliužas, „Telia“ vadovas.

Viename „Telia Nemuziejaus“ seanse, kuris truks penkiolika minučių, svečiai išgirs ir išvys net šešiolika kertinių istorijų, kurios nuo pat Gedimino sapno formavo šiandieninį Vilniaus veidą. Pasitelkę naujausias technologijas, istorikai ir dailininkai „Telia Nemuziejuje“ taip pat atkūrė Vilniaus miesto gaisrus, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, barokinio miesto žydėjimą, Napoleono kariuomenės traukimąsi. Seanse neapeinamos ir skaudžios temos – Panerių tragedija, pokaris, KGB veikla.

Tiesa, vien šiuo unikaliu muzikos ir vaizdinių seansu „Telia Nemuziejus“ neapsiribos. „Kol lauks seanso pradžios, svečiai bus kviečiami išbandyti ir kitus unikalius pasiūlymus, tarkime, pakeliauti virtualios realybės kambaryje ar išmėginti kelionę skraidančiu kilimu“, - intriguoja E. Jakilaitis.

„Skraidančiu kilimu mes vadiname specialias grindis - ekraną, kuriame bus rodomi žemame aukštyje nufilmuoti Vilniaus vaizdai. Tokiu būdu fiziškai jauti, lyg skristum pakilęs virš Vilniaus, tiesiai virš žmonių galvų. Virtualios realybės akinių ekspozicija leis apsidairyti Neringoje, Trakuose, Nemuno apylinėse. Kūrybiškomis ir stilingomis dovanėlėmis prekiaus „Telia Nemuziejaus“ suvenyrų parduotuvėlė“, - vardija E. Jakilaitis.

Specialios ausinės leis vienu metu seanse dalyvauti grupei iki keturiasdešimties žmonių, be to, visi jie galės pasirinkti savo norimą kalbą. Iš viso seansai bus transliuojami aštuoniomis skirtingomis kalbomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI