Ankstesnį tokį konkursą yra laimėjęs režisieriaus Oskaro Koršunovo teatras.

Į naują konkursą kviečiamos įstaigos Vilniuje, kurios veikia profesionaliojo scenos meno srityje, savo repertuarą atlieka nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, rengia gastroles ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse.

Konkurse negali dalyvauti nacionaliniai ir valstybiniai teatrai, koncertinės įstaigos ir kitos organizacijos, gaunančios nuolatinį finansavimą iš valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšų savo veiklai vykdyti, taip pat organizacijos, turinčios Vilniaus miesto trupės vardą pagal konkursą Vilniaus miesto trupės vardui gauti.

Savivaldybė pageidauja, kad konkursui pateiktų projektų-scenos meno kūrinių idėjos būtų aktualios, kultūros paslaugos kokybiškos ir pasiekiamos plačiai visuomenei.

Pasak Vilniaus savivaldybės vicemerės Editos Tamošiūnaitės, siūlydama finansavimą, savivaldybė tikisi, kad laimėjusi įstaiga sieks didesnio Vilniaus žinomumo ir vertinimo tarp meno ir kultūros vartotojų bei kūrėjų iš užsienio, taip pat, jog „puoselės daugiakultūrio Vilniaus tapatumą, kels kultūros srities teikiamų paslaugų kokybę Vilniaus mieste“.

Paraiškas vertins komisija, sudaryta iš savivaldybės tarybos, administracijos, nepriklausomų scenos meno ekspertų. Vertinant projektus bus atsižvelgiama į idėjų aktualumą, kūrybinės veiklos sklaidą bei jos pasiekiamumą plačiajai visuomenei. Taip pat bus atsižvelgta į projektui vykdyti prašomų lėšų pagrįstumą – veiklos sąmatą ir paramos aspektus.

Paraiškas galima teikti nuo rugpjūčio 31-osios iki rugsėjo 30-osios. Konkursą laimėjusi organizacija bus remiama trejus metus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės