aA
Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus vykdo edukacinį projektą „Lietuvos vizija“. Pernai projektas buvo orientuotas į mokinius ir vykdomas Anykščiuose, Šalčininkuose bei Visagine. O šiemet LNDT delegavo tris menininkų komandas į tris Vilniaus rajono bendruomenes – Kalvelius, Rukainius ir Nemenčinę. Kartu su suinteresuotomis organizacijomis, menininkai ir bendruomenių nariai kurs dabarties ir ateities vizijas savo aplinkoje, kaimynystėje ir įgyvendins jas čia ir dabar.
© D.Matvejev nuotr.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras yra vienas iš aktyviausiai edukacinę veiklą vykdančių teatrų. Projekto „Lietuvos vizija 2119“ metu siekiama skatinti regionuose gyvenančių žmonių pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo gimtaisiais miesteliais, bendruomenių nariai raginami aktyviai įsitraukti į savo gimtinės ir šalies ateities planavimą bei kūrimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet kuriant Lietuvos viziją siūloma apsvarstyti namų kaip vertybės sąvoką, kuri itin susijusi su teatro išgyvenamu laikotarpiu. Vykdant rekonstrukciją, laikinais LNDT namais tampa visos Lietuvos teatrų, kultūros namų, pramogų arenų scenos, kur rodomi spektakliai. Tad ir „Lietuvos vizijos 2119“ kūrybiniuose ieškojimuose miestelių žmonės kviečiami apsvarstyti savo santykį su namais, gimtuoju miesteliu, tėvyne.

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais
© D. Matvejev nuotr.


Visi trys projektai kuriami pasitelkiant teatro priemones ir būdus. „Taip kaip mes dirbame analizuodami pjesę, taip analizuojame konkrečios vietos bendruomenės problematiką. Taip kaip mes teatre ieškome koncepcinių sprendimų spektakliui, taip mes generuojame kūrybines idėjas su savo tiksline auditorija“, – sako vienas iš koordinatorių Paulius Tamolė.

Kalveliuose esančiame Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre, dažnai susirenka vietos gyventojai, tačiau „Lietuvos vizijos 2119“ kūrėjai pastebėjo, kad plynoje teritorijoje trūksta objekto, kviečiančio susiburti ir ilgiau pabūti kartu. Skulptorius ir tapytojas Darius Bastys bei jo žmona grafikos dizainerė Lina Bastienė kartu su bendruomene šioje vietoje sodins įvairių augalų sodą.

Pirmiausiai kartu su bendruomene jie kūrė svajonių sodo maketus, o vėliau drauge sodins medelius. Numatomas rezultatų pristatymas – birželio 1 d.

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais
© Asmeninis albumas


Nemenčinės Vaikų ir paauglių socialiniame centre dirba režisieriaus ir aktoriaus Pauliaus Tamolės vadovaujama komanda. P. Tamolė siekia visuomenei suteikti daugiau žinių apie be tėvų augančius vaikus ir paauglius. Kartu su scenografu Vladu Suncovu jie kuria interaktyvią lentą, sudarytą iš keturių plokštumų, kuriose bus atskleidžiami faktai apie šių vaikų gyvenimą.

Pirmiausiai menininkų komanda susitiko su įvairaus amžiaus vaikais ir jaunuoliais, klausėsi jų istorijų ir visą informaciją susistemino pagal tris amžiaus grupes. Sukurtas objektas Nemenčinės bendruomenei bus pristatytas gegužės 31 d. Tikimasi, kad vėliau jis keliaus po įvairias vietas, ir svarbiausia – po valdžios institucijas, kur priimami sprendimai dėl vaikų likimo.

Su Rukainių bendruomene dirba skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis. Sukūręs didžiulį (apie 3 metrų aukščio) rutulį, ant jo skulptorius drauge su vietos žmonėmis sumodeliuos Rukainių žemėlapį. Bendromis jėgomis apipavidalintas kūrinys bus pastatytas Rukainių kultūros centro kieme, kur puikiai matysis keliaujant pagrindine miestelio gatve. Projekto pristatymas vietos bendruomenei numatytas birželio pabaigoje.

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais
© LNDT nuotr.


„Projektu „Lietuvos vizija 2119“, kurį Lietuvos nacionalinis dramos teatras vykdo bendradarbiaudamas su Britų taryba, siekiama supažindinti regionų gyventojus su teatru ir menininkais profesionalais, plėsti vietos žmonių akiratį pristatant tarpsritinio bendradarbiavimo galimybes, sukurti regionams aktualius kultūros produktus, atitinkančius jų lūkesčius ir poreikius, suaktyvinti kultūrinį gyvenimą, kelti kultūros kokybę, formuoti teigiamą požiūrį į savo miesto ir šalies kultūrą, prisidėti prie gerovės skatinimo regionuose“, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

„Vienas iš Britų tarybos prioritetų yra veiklos įvairiuose Lietuvos regionuose. Siekiame sukurti galimybes žmonėms burtis, pažinti ir keisti savo aplinką, kūrybiškais metodais ugdytis bendruomeniškumo įgūdžius. Esame įsitikinę, kad bendradarbiaudami su LNDT vykdant „Lietuvos viziją 2119“ padedame bendruomenėms tapti savo ateities šeimininkėmis“, – sako Britų tarybos Lietuvos biuro direktorius dr. Artūras Vasiliauskas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vytauto Landsbergio utopija iš Sąjūdžio šurmulių (84)

Kultūros žurnalas „Kultūros barai“ rubrikoje „Iš antraščių ir archyvų“ skelbia...

Vaclovui Daunorui – Joniškio garbės piliečio vardas

Lietuvos operos solistui Vaclovui Daunorui siūloma suteikti Joniškio garbės piliečio vardą.

Mirė Italijos režisierius Franco Zeffirelli (1)

Garsus Italijos kino ir teatro režisierius Franco Zeffirelli šeštadienį mirė savo namuose...

Vilnius šiąnakt nemiega: tryliktą kartą vyksta festivalis „Kultūros naktis“ (4)

Karštą penktadienio vakarą Vilnius kaip niekada gyvybingas: sostinės senamiestį ir kitas erdves,...

Senos upėje – įspūdingų laivų paradas

Dešimtys istorinių laivų, atkeliavusių net iš Brazilijos, Rusijos ir Kanados , Prancūzijos...

Top naujienos

Rajonas, kuriame garbina nusikaltėlius: kuo daugiau žmonių nužudei – tuo „kietesnis“ esi (9)

„Narkotikus parduodi ar žmones žudai?“ - entuziastingai klausia maždaug dešimties metų...

Smurto banga Lietuvoje tęsiasi: ekspertai atvėrė didįjį skaudulį šeimose (57)

Šiuo metu visuomenė taip sparčiai keičiasi, kad žmogaus psichika net nelabai sugeba taip...

Ką pasauliui sumelavo Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kūrėjai? (38)

Penkių serijų HBO televizijos serialas „ Černobylis “ žaibiškai sudrebino pasaulį ir, vos...

Demokratijos kaina: lietuviui teko sumokėti 50 eurų, kad galėtų atiduoti balsus už savo kandidatą

Kiek esate pasiryžę sumokėti, kad pasinaudotumėte teise balsuoti rinkimuose? Ne Lietuvoje...

Per anksti gimus dukrelei Daivai Tamošiūnaitei teko išmokti svarbiausių motinystės principų: esmines taisykles padiktavo gamta

Radijo, TV laidų, renginių vedėja, filmų įgarsintoja Daiva Tamošiūnaitė nuo vaikystės buvo...

Rimvydas Valatka. Lietuva kaip Zobovas su meška narve (125)

Naujoji koalicija kelinta savaitė statoma ne ant kokio tai naujo pamato, o vis pašnekant, ką ji...

Po savaitgalio – pokyčiai Lietuvoje: atkeliauja dar viena karščio banga, ją lydės audringi reiškiniai (23)

Pirmoji šios savaitės diena numatoma debesuota su pragiedruliais. Tankesni debesys plauks per...

Karolina Toleikytė įvardijo svarbiausias įvaizdžio detales: pasirodysiu kaip klasikinė moteris (22)

Stiliaus ikona Karolina Toleikytė atskleidžia savo asmeninio stiliaus dirbtuvių užkulisius.

Artėja ketvirtojo eurokomisaro kadencija: kaip jis bus skiriamas ir kiek uždirbs (89)

Gegužę Lietuva išsirinko vienuolika narių į Europos Parlamentą, o netrukus bus skiriamas ir...

Didvyriškai kovojusi Lietuvos rankinio rinktinė buvo per metimą nuo pergalės Portugalijoje

Sekmadienio vakarą Matozinjose vykusiose paskutinėse Europos rankinio čempionato atrankos 6-os...