Šiose siuntose - 54 J.Katiliūtės kūriniai, taip pat keletas jos vyro Gabrieliaus Staniulio skulptūrų.

J.Katiliūtė 1942 metais baigė Vilniaus dailės akademiją. Karo pabaigoje su vyru, traukdamasi iš Lietuvos, atsidūrė Šveicarijoje, kur su pagyrimu baigė Ženevos dailės mokyklą.

Dailininkės, kuriai dabar 87-eri, darbai buvo perkami Ženevoje, pateko į šio miesto muziejus, dalis jau anksčiau buvo saugoma Lietuvos dailės muziejuje.

Jos autorinės parodos buvo surengtos JAV, Šveicarijoje. J.Katiliūtės kūryba 1988 metais buvo eksponuota Vilniuje, Parodų rūmuose, išeivijos dailės parodoje, 2000-aisiais rodyta tokioje pačioje parodoje Radvilų rūmuose.

Dailininkės fantazija pažymėta ir kita sritis - šveicarų laikrodžiai, kuriuos dekoruodama dailininkė užsidirbdavo pragyvenimui.

J.Katiliūtės tapyboje ir grafikoje dominuoja pamėgtas žanras - peizažas. Kūrėja įdomi savo ekspresyviu abstrakcionizmu. Sakoma, jog jos "įelektrintų" spalvų kūriniuose jautriai įsiklausoma į gamtos ir sielos virpesius.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės