aA
Tarptautinės Vilniaus knygų mugės rengėjai ir organizatoriai skaičiuoja paskutines valandas iki vasario 24-osios, kai Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidės ir keturias dienas truksianti 22-oji Vilniaus knygų mugė. Neįprastos sąlygos diktuoja daugybę pasikeitimų, kuriuos pravartu žinoti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus knygų mugės organizatoriai lankytojus kviečia pasiruošti mugei: ką pravartu žinoti
© DELFI / Justinas Auškelis

„Mugė yra didžiulis mechanizmas, – teigia Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė, mugės įkvėpėja ir organizatorė Lolita Varanavičienė. – Autoriai, moderatoriai ir leidyklos žmonės keturioms dienoms išeina į mugę. Visi mes džiaugiamės, kad didžiulis mūsų darbas padarytas ir šiandien turime ne karantininę mugės programą, o visavertį renginį, išlaikantį visas įprastas ir lankytojų pamiltas formas.“

Svarbiausiu iššūkiu šiais metais tapo saugumas. LITEXPO direktorius Justinas Bortkevičius teigia, kad mugės dalyviams ir lankytojams bus taikomi visi saugumo ir renginių reguliavimo reikalavimai. Mugės rengėjai valdys lankytojų srautus, salėse bus įrengti srautų matuokliai, kurie leis riboti momentinį žmonių skaičių, visos erdvės bus vėdinamos – oras jose per valandą pasikeis 100 procentų.

„Pasaulyje renginiai vyksta, gyvenimas nesustojo, o pastarieji metai įrodė, kaip galima sėkmingai prisitaikyti prie įvestų ribojimų ir sąmoningai gyventi tokioje situacijoje, kokioje esame. Tik saugodami vieni kitus, laikydamiesi higienos reikalavimų ir gerai apgalvoję, ką norime pamatyti, galėsime po pertraukos ir vėl pajusti nepaprastą Vilniaus knygų mugės dvasią“, – būti sąmoningais kviečia Vilniaus knygų mugę organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro vadovas.

Dešimt dalykų, kuriuos būtina žinoti visiems, kurie apsilankys 22-ojoje Vilniaus knygų mugėje:

1.Pasiruoškite asmeninį mugės planą. Atsisiųskite programą čia.

Raskite renginius, kurie jus domina, juos pasižymėkite, išsiaiškinkite, kuriose salėse ir erdvėse jie vyksta.

2. Bilietais į mugę pasirūpinkite iš anksto. Bilietus platina www.kakava.lt, mugės dienomis jų taip pat bus galima įsigyti LITEXPO kasose. Internetu įsigijusiems bilietus bus paruoštas atskiras įėjimas. Gausias šeimas mugės organizatoriai kviečia naudotis „Šeimos kortele“. Nuolaidos taip pat galioja moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems.

3. Mugėje dėvėkite ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių, priglundantį prie veido ir visiškai dengiantį nosį bei burną. Nuolat plaukite ir dezinfekuokite rankas. Mugės organizatoriai paruošė daugybę dezinfekavimo vietų, specialiai parengti žmonės reguliuos srautus, prie salių bus įrengti srautų matuokliai. Jei kurioje nors salėje lankytojų bus per daug, jie bus nukreipiami į kitas sales.

4. Atvykite autobusu. Visas keturias mugės dienas iš miesto centro (nuo Arkikatedros stotelės) kas 20 minučių kursuos trys nemokami autobusai, paženklinti specialiu mugės ženklu. Jie lankytojus veš iki LITEXPO ir atgal. Taip pat kursuos specialus maršrutas Ozo g. – LITEXPO. Maršrutas apims ne tik centrinę miesto dalį, bet ir nuo centro prieigų nutolusius rajonus, o jame galios įprastiniai viešojo transporto bilietai. Autobusų švieslentėse įtrauktas užrašas „Vilniaus knygų mugė (Ozo g.– LITEXPO)“.

Į mugę galima atvykti „Citybee“ automobiliais, kuriuose mugės ambasadoriai – Kristijonas Kaikaris, Linas Kojala, Jurga Šeduikytė, Rytis Sabas, Rimantas Kmita, Tomas Dirgėla, Juozas Gaižauskas, Dovilė Raustytė dalijasi savo knygomis ir linkėjimais.

5. Įsiminkite mugės salių planą. Pirmuose, senuosiuose LITEXPO rūmuose veiks Muzikos ir kino salės. Įėjimas į knygų ir susitikimų su autoriais erdves bus per 5-ąją salę.

5 salė bus skirta grožinei ir specializuotai literatūrai, joje rasite informacijos stendą, 5.5 salę, kurioje vyks susitikimai su autoriais, pakilę į antrame aukšte įsikūrusį konferencijų centrą, pateksite į didžiąją 5.1 LRT salę, šalia – salės 5.2 ir 5.3.

4 salėje įsikurs Jaunieji skaitytojai. Čia pastatyta Vaikų scena, įrengta bibliotekų erdvė, bei „Kūrybos erdvė be formulių“, bus galima rasti Jaunimo tašką, „Knygų starto“ ir „Knygų šalies“ stendus.

3 salėje apsigyvens užsienio dalyviai, įsikurs akademinės ir specializuotos knygos, „15 min Forumas” bei spaudos centras.

Mugės lankytojų ir dalyvių judėjimas salėse vyks viena kryptimi.

6. Mugės atidarymas – ketvirtadienį. Tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kurios tema – „Vaizdas kaip tekstas“, bus atidaryta vasario 24 dieną, ketvirtadienį, 10 val. Atidaryme dalyvaus Lietuvos respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, iš JAV atvykęs rašytojas Saulius Tomas Kondrotas.

7. Renginiai bus transliuojami internetu. Jei išsirinkote įdomų renginį, tačiau negalite atvykti į mugę, įsijunkite kompiuterį. Vasario 25 ir 26 dienomis „15 min Forumo“ renginiai bus transliuojami portale „15min.lt“ ir „15min.lt“ feisbuko paskyroje. O vasario 24, 25 ir 26 dienomis 5.1 salėje vyksiančius renginius bus galima stebėti portale „LRT.lt“. Kai kurie renginiai bus įrašyti, vėliau transliuojami per LRT Plius. Vilniaus knygų mugėje dirbs ir LRT radijo žurnalistai.

8. Suplanuokite ekskursiją. Lietuvos kultūros institutas kviečia Vilniaus knygų mugės lankytojus į pirmą kartą organizuojamas ekskurisijas Knygos meno konkurse apdovanotų knygų ekspozicijoje! Vienos valandos trukmės pažintinius pasivaikšiojimus 3 salės balkone įrengtoje parodoje ves knygos meno ir spaudos profesionalės – menotyrininkė Jolita Liškevičienė, knygų dizainerė ir daugkartinė Knygos meno konkurso laureatė Agnė Dautartaitė-Krutulė ir spaudos ekspertė, spaustuvės „Petro ofsetas“ vadovė Kamilė Kalibataitė. Registruotis galima čia.

9. Jaunųjų skaitytojų salė – pramogos šeimoms. Jaunųjų skaitytojų mugės rengėjai pasiūlys pažinti ir pavartyti bežodes knygas iš viso pasaulio, pagal jas vyks specialūs užsiėmimai. Mugėje bus įrengtas „Knygų starto“ kampelis mažiausiems skaitytojams, eksponuojama tarptautinių knygiukų paroda, vyks daugybė dirbtuvių ir kūrybinių užsiėmimų su Lietuvos ir užsienio knygų kūrėjais.

10. Nepraleiskite mugės koncertų. AGATA Muzikos salė šiemet sukvietė daugiau nei 200 dalyvių. Muzikos salės erdvėse vyks daugiau nei 50 koncertų ir pokalbių. Muzikos salėje bus galima susitikti ir užkalbinti Andrių Mamontovą, Jurgą Šeduikytę, „FC Baseball“, Donatą Montvydą, „jauti“, Free Finga, Justiną Jarutį, „Graži ta ir galinga“, „Planeta Polar“, Rūtą Loop, „Colours of Bubbles“, „The Ditties“, Saulių Petreikį, Alen Chicco, Gabrielę Vilkickytę, Martyną Levickį, „G&G Sindikatą“, „Šventinį bankucheną“ ir daugybę kitų.

Tarptautinė, 22-oji Vilniaus knygų mugė „Vaizdas kaip tekstas“ įvyks jau šį savaitgalį – vasario 24-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Mugės organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Rushdie ligoninėje atsakė į tyrėjų klausimus

Po pasikėsinimo į Salmaną Rushdie rašytojas, anot žiniasklaidos, jau kalbėjosi su tyrėjais apie...

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose – net penkios naujos parodos

Rugpjūčio 19 d., penktadienį, nuo 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų...

Pianistė Onutė Gražinytė: išgryninta muzika yra tarsi iki baltumo įkaitintas plienas

Šiuolaikinio estų kompozitoriaus Arvo Pärto „Lamentate“ rugpjūčio 20 d. suskambės Pažaislio...

Senamiesčio istorija atgyja šiuolaikinio meno kūriniuose: paroda būsimame meno centre įkūnys ateities progresiją

„Lewben Art Foundation“ privatus šiuolaikinio meno parodų ir edukacijos centras, besikuriantis...

Lietuvos fotomenininko Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos – tarp 100 geriausių pasaulyje

Tarp 100 geriausių pasaulyje vienspalvių nuotraukų šiemet išrinkti du žinomo Lietuvos fotografo...

Top naujienos

Tautiečių pamėgtame Ventspilyje – neregėti dalykai: latviai dabar labai didžiuojasi, nes lietuviai to dar neturi

Viena populiariausių vietų Latvijoje, į kurias lietuviai vyksta su šeima – tai plačiais ir...

Lukašenka vėl įsitvirtino Baltarusijoje: dabar lieka tik viena viltis

Praėjusią suėjo dveji metai po Aleksandro Lukašenkos esą laimėtų rinkimų Baltarusijoje....

Mįslingai dingo iš Ispanijos turėję grįžti du jauni lietuviai: artimieji prašo pagalbos

Jau daugiau nei savaitę be žinios yra dingę du jauni žmonės – 18-metė Vesta Kunigonytė ir...

„Putino virėjas“ samdinių ieško tarp žudikų ir prievartautojų

Rusijos privati karinė kompanija „Vagnerio grupė“ savo išretėjusias gretas pildyti pradėjo...

Delfi PliusSniego pilys

Jelcino humoras ir pomėgis moterims karčiai atsirūgo: apkaltintas smurtaujant ir priekabiaujant, o Anglijos karalienė liko apšalusi nuo netakto

Kadaise sklido legendos apie tuomečio Rusijos prezidento Boriso Jelcino silpnybę moterims....

Rimtas testas Gran Kanarijoje: Ispanija – Lietuva eiga gyvai

Antradienio vakarą savo jėgų patikrinimą tęsianti Lietuvos vyrų rinktinė (FIBA 8) Gran...

Prie savo namų uteniškė pasijuto lyg miške: akis į akį susidūrė su vilkais ir dabar perspėja miestų gyventojus (1)

Ne kasdien papuola akis į akį susidurti su miško gyvūnais, juo labiau – savo kieme. O štai...

Įspūdingas greitis: Meilutytė pakeliui į finalą paliko sau už nugaros visas varžoves

Italijos sostinėje Romoje tebesitęsiančiame Europos čempionate įvyko moterų 50 metrų krūtine...

Ekspertai įvertino siūlymą pratęsti liberalizaciją: elektros neatpigins, bet vieną tikslą galime pasiekti

Elektros tiekimo rinkos liberalizavimo terminų keitimas neatpigins elektros, tačiau gali numalšinti...

Karas Ukrainoje. „Kokia įdomi diena“: skelbiama apie sprogimus prie Simferopolio Melitopolio meras: pasislėpti jau niekas nebesuspės (10)

Rusijos publicistas Andrejus Piontkovskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas siekia paliaubų.