Organizuoti parodą pakviesta Vilniuje įsikūrusi meno galerija „Menų tiltas“, dėl turimos patirties ir glaudžių ryšių su Paryžiaus kultūros bendruomene. Jos vadovas Edvidas Žukas pasidžiaugė, kad visi eksponatai sėkmingai pasiekė parodos erdves, į jos atidarymą atvyks ir nemažas būdys autorių, Lietuvos menininkų.

„Jau dabar matome, kad paroda bus graži ir sulauks didžiulio susidomėjimo. Atidaryme, šalia kitų garbingų svečių, mūsų žiniomis, dalyvaus ir prestižinės institucijos, Pompidu nacionalinio meno ir kultūros centro prezidentas Laurent'as Le Bonas. Mums tai didžiulė garbė ir ženklas, jog paroda taps reikšmingu Paryžiaus kultūrinio gyvenimo įvykiu“, – sakė E. Žukas.

Parodos kuratorė – patyrusi menotyrininkė ir parodų kuratorė Julija Dailidėnaitė Palmeirao. Ji atrinko 18 vilniečių menininkų darbus.

„Parodos koncepcija – pristatyti mano mylimą miestą kaip kaleidoskopą, kaip dėlionę, todėl tiek šioje parodoje, tiek ir mano sudarytoje parodą lydinčioje renginių programoje siekiu pristatyti kuo įvairesnius Vilniaus menininkus, prisiliesti prie įvairių meno sričių ir stilių. Tokiu būdu tarsi iš mažų skirtingų dalelių dėlioju kūrybingo, atviro, multikultūrinio Vilniaus portretą. Pagrindinis atrankos kriterijus, žinoma, buvo kūrybinės išraiškos kokybė. Visgi nesitraukiau nuo „rišamuoju siūlu“ (pranc. fil rouge) tapusios lokacijos – parodoje dalyvaujantys menininkai gyvena ir kuria Vilniuje. Didžioji jų dalis yra kilę iš mažesnių miestų, tačiau dabar jie Vilniuje. Vilnius yra visos Lietuvos miestas, kitaip tariant – Lietuvos veidas. Rinkausi menininkus, kurie būdami Lietuvoje nebūtinai susitinka bendrose parodose ir galbūt niekada nebesusitiks po šios parodos. Tačiau čia juos pristatau su viltimi, kad jų dialogas ekspozicijoje bus įtraukus, kad kiekvieno menininko kūrybinė kalba, pasakodama savo asmeninę istoriją, praturtins ir papildys šalia pristatomo menininko kūrybos pasakojimą“, – pristatydama parodos koncepciją sakė kuratorė.

Vilniaus jubiliejui skirtoje ekspozicijoje bus pristatomi Audros Vau, Andriaus Zakarausko, Vytenio Lingio, Mykolo Saukos, Imanto Selenio, Medos Norbutaitės, Eglės Kuckaitės, Patricijos Jurkšaitytės, Lino Jusionio, Antano Sutkaus, Vilmanto Marcinkevičiaus, Ingos Galinytės, Nerijaus Ermino, Bertos Tilmantaitės, Neringos Rekašiūtės, Rūtos Meilutytės, Aurelijos Striužės, Tado Cern kūriniai.

E. Žukas pastebėjo, kad Paryžius istoriškai yra svarbus Vilniaus ir Lietuvos menininkams, nes daugeliui praėjusio amžiaus pradžios ir vėlesnių laikų kūrėjams jis buvo pagrindiniai vartai į meno pasaulį ir pripažinimą, todėl Vilniaus jubiliejui skirta paroda šiame mieste įgauna simbolinę prasmę.

Parodos atidarymas yra numatytas kovo 9 d. 18.30 val. vietos laiku. Paroda veiks iki kovo 20 d.
Renginio partneriai – Vilniaus savivaldybė, VšĮ „Lewben Art Foundation“, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, VšĮ „Šiuolaikiniai meno projektai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės