Azartiškiausius šiemet jau penktojo čempionato dalyvius į mišką palydės kaimiškos muzikos kapela, o po trejeto valandų su liaudiškomis dainomis sutiks ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišins Žiūrų kaimo dainininkės. Daugiausia grybų radusi grybautojų komanda ir šiemet į namus išsiveš įspūdingą Varėnos krašto juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę. Ji jau laukia nugalėtojų.

Linksmoji šventės dalis tęsis miesto parke, kuris taps tarsi miestu mieste. Jame bus galima orientuotis pagal „grybiškas“ – Baravykų, Voveraičių Makavykų ir kitas gatves. Pagrindinėje scenoje koncertuos respublikos meno kolektyvai, varžytuvėse „Linksmasis baravykas“ rungsis Aukštaitijos ir Dzūkijos kaimo kapelos.

Medžio skulptūrų aukciono metu bus galima įsigyti labiausiai patikusią šventės metu medžio drožėjų varžytuvėse „Dzūkelis“ sukurtą skulptūrą. Lėšas už vieną parduotą skulptūrą Varėnos rajono savivaldybė skirs neįgaliam rajono menininkui paremti.

Šventės dalyvius linksmins Kaišiadorių estrados teatras „Vilties žibintas“, vyks „Mama ROC N ROLL“ bei „Kelio į žvaigždes 2“ dalyvių koncertas“.

Išpuoštuose seniūnijų kiemeliuose visą dieną koncertuos saviveiklininkai, bus demonstruojami senieji dzūkų amatai ir verslai: verpiama, audžiama, liejamos žvakės, verdamas degutas, kalama geležis, pinami šiaudiniai dirbiniai, krepšiai iš balanų ir šaknų... Šių čia pat vietoje sumeistrautų gaminių bus galima nusipirkti, o demonstruojamų amatų – ir pasimokyti. Senieji dzūkų buities ir darbo rakandai senienų turguje dairysis naujų šeimininkų.

Neabejotinai visa šventė kvepės dzūkiškais valgiais – kas norės, jų galės vietoje paskanauti arba nusipirkti lauktuvėms.

Šventėje bus galima rasti šviežių, sūdytų, džiovintų ar konservuotų grybų, įvairiausių gaminių iš miško uogų.

O kur dar tautodailininkų ir amatininkų darbų mugės, gamtos kūrinių parodos, įvairiausios pramogos vaikams kiemelyje „Meistrų miestas“, įvairios sportinės varžybos, automobilių paroda.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos