2023 m. rugsėjo 29 d., penktadienį, 13:00 val., Lietuvos Respublikos Prezidentūroje įvyks „Paveldo DNR“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu bus paskelbti trys laureatai trijose nominacijose – objektų, žmonių ir darbų. Taip pat kultūros paveldo bendruomenės nariams bus įteiktos specialios Paveldo komisijos padėkos.

Šie apdovanojimai bus rengiami tik kas ketverius metus – tiek, kiek trunka vienos Paveldo komisijos kadencija, todėl nominantai atrenkami ypač kruopščiai. Iš viso „Paveldo DNR“ organizatoriai gavo 102 paraiškas, o iš jų vertinimo komisija toliau svarstė 11 paveldo objektų, 11 asmenybių ir 16 iniciatyvų bei darbų. Po intensyvių diskusijų vertintojai kiekvienoje kategorijoje atrinko po 3 nominantus.

Asmenybių nominacijoje atrinkti Art deco ir Amsterdamo mokyklos muziejaus įkūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius (Kauno sav.), restauruotų vilų „Loebel“ ir „Maria“ savininkas Dominykas Chlebinskas (Neringos sav.) ir Pumpėnų malūno gaivintojai Arminas ir Martynas Vareikos (Pasvalio raj.). Objektų nominacijoje dalyvauja Aleksandros Iljinienės namas (Kauno sav.), Medinės miesto architektūros muziejus (Vilniaus sav.) ir Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla (Alytaus raj.). Iniciatyvų ir darbų nominacijoje atrinkti Inovatorių slėnis kartu su Arūnu Survila (Zarasų raj.), Raubonių malūnas-karšykla-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu (Pasvalio raj.) ir aušrininko Martyno Jankaus sodyba (Pagėgių sav.).

Specialiai „Paveldo DNR“ apdovanojimams statulėles sukūrė stiklo menininkas Remigijus Kriukas. Renginio metu pasirodys etnomuzikos kūrėjai ir atlikėjai Donatas Bielkauskas ir Viktoras Rubežas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją