aA
Vakar Vilniuje, pirmą kartą Valdovų rūmų kieme įvyko koliažinė opera „Mažvydas“ pagal Justiną Marcinkevičių. Iškilmingą ansamblio „Lietuva“ spektaklį po atviru dangumi stebėjo gausus būrys žiūrovų, tarp jų – į renginį atvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos Ekscelencija liko sužavėta režisieriaus Kęstučio Jakšto pastatymu bei pasikeitusiu „Lietuvos“ veidu, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Koliažinė opera „Mažvydas“
Koliažinė opera „Mažvydas“
© Martynas Aleksa

„Tikrai nesitikėjau, kad taip keičiate visą ansamblio identitetą. Ir dainininkai, ir aktoriai, ir lietuviška muzika – tokia jungtis, jau nekalbu apie mūsų istorinius aspektus. Čia susibūrę įvairūs žmonės ir jūs keičiate mūsų supratimą, požiūrį į ansamblį. Ir dar toks naujas, modernus naujadaras, tiesiog noriu pasveikinti ir labai už jus pasidžiaugti“, – po renginio savo palaikymą atlikėjams išsakė D. Grybauskaitė.

„Net žodžių nėra. Tiesiog pasididžiavimas jumis kiekvienu. Kiekviena spektaklio atkarpėle, kiekvienu įkvėpimu. Žvilgsniais choristų, plastika šokėjų, emocijomis atlikėjų. Ačiū jums ir visam kolektyvui už tai, ką darote“, – patirtomis emocijomis dalinosi spektaklio žiūrovai.

Kiti su „Mažvydu“ šventė liepos 6-ąją

Prieš pasirodymą Vilniuje, muzikinė drama „Mažvydas“ liepos 6-ąją kvietė minėti Palangoje. Programą vainikavo kartu su atlikėjais giedota Tautiška giesmė, kurią žiūrovai išgyveno itin jautriai – daliai jų net buvo sunku tramdyti ašaras.

„Ačiū Jums už išskirtinį veikalą tokiai progai! Be galo daug darbo ir atsidavimo. Tautiška giesmė taip galingai suskambėjo, iki ašarų. Himnas apvainikavo viską, patyrėme tikrą bendrystės jausmą“, – dėkojo socialiniuose tinkluose.

Palangos koncertų salėje lankėsi ir kunigas, Lietuvos religijotyrininkas, publicistas Andrius Peškaitis, tiesa, koliažinę operą žiūrėjęs ne pirmą kartą – jis taip pat matė 2020 m. kovo 11-osios premjeroje Vilniuje.

„Labai norėjau pamatyt šitą variantą su maestro Vladu Bagdonu. Džiaugiaus, kad jis grįžo, tai paliko malonų įspūdį. Tam tikra prasme sugrįžau į 1982 metus, kai mačiau „Mažvydą“ akademiniam dramos teatre. Toks klasikinis, visiems žinomas finalas, V. Bagdono laikysena ir jo dainavimo būdas, ir tai, kaip jis perteikė Mažvydo vaidmenį – visa tai suartino.“

A. Peškaitis ne tik dalinosi patirtais įspūdžiais, bet ir įvertino projekto autorių ir atlikėjų – ansamblio „Lietuva“ indėlį.

„Įspūdį paliko ir pasikeitęs „Lietuvos“ ansamblis, dar kartą pasigėrėjau jų choriniu dainavimu. Įsivaizduoju, „Mažvydo“ scenoje nebuvo daugiau kaip metus, tačiau ta gyvybė liko, ji tikra. Labai dėl to džiaugiuosi. Gaila, kad be gyvo orkestro, kaip buvo pernai, bet visa kita patiko. Opera harmoninga, neprailgo žiūrėti, viskas buvo dinamiška ir gražu.“

V. Bagdonas: emocijos turi kilti iš širdies

Su nekantrumu debiuto laukė ir pagrindinio Mažvydo vaidmens aktorius V. Bagdonas. Dėl sveikatos problemų negalėjęs dalyvauti praėjusių metų kovo 11-osios premjeroje, scenos grandas džiaugiasi pagaliau atlikęs vaidmenį.

„Esu tikrai gerai nusiteikęs ir manau, kad spektaklis žmonėms buvo reikalingas. Tikėjau, kad susitvarkysime su „Mažvydu“, o žiūrovai išeis pakilios dvasinės nuotaikos. Aišku, mane prieš premjeras aplanko jaudulys, jį reikia įveikti. Euforija kyla daugiau jaunimui, gal kada ir mane apims (šypsosi). Apskritai artistai laukia kokio septinto, aštunto ar devinto spektaklio, emocijos turi „įkristi“, bet jokiu būdu ne kaip akmuo, o kylančios iš širdies. Turi visą laiką būti tame kūrinyje, vaidmenyje, ir niekas negali užgožti tavo minties ir jausmo. Pasirodžiau tik du kartus, todėl suprantama, jog su mano vaidmeniu dar yra ką veikti.“

Palangoje ir Vilniuje „Mažvydo“ vaidmenis atliko žinomi ir pripažinti aktoriai bei atlikėjai: Martyną Mažvydą įkūnijo V. Bagdonas, Mažvydo mylimąją Mariją – dainininkė Monika Marija, sūnų Kasparą – Rokas Spalinskas ir Mantas Jankavičius, Mažvydo posūnį Kristupą – Rokas Laureckis, o Mažvydo žmonos Benignos vaidmenį – operos primadona Jovita Vaškevičiūtė. Kitus spektaklio vaidmenis atliko muzikinės dramos sumanytojai, organizatoriai ir atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“.

Koliažinės operos režisierius – K. Jakštas. Operai tekstą, artimą Just. Marcinkevičiaus kūrybai, parašė Arnas Ališauskas. Operos scenografiją kūrė Gintaras Makarevičius. Spektaklio kompozitorius – Jonas Jurkūnas, choreografė – Aušra Krasauskaitė, kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė, projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas. Projekto globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

2020 m. suplanuotas „Mažvydo“ turas dėl pandemijos buvo perkeltas į šiuos metus. Po sugrįžimo liepą, programa rudenį bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje bei Mažeikiuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Dailininkė Ariadna Čiurlionytė: mūsų giminėje meninis auklėjimas – visiškai natūralus dalykas

Prieš pradėdama pokalbį su menininke Ariadna Čiurlionyte pasamprotauju, kad tokios garsios šeimos...

Vienas Italijos miestas nepakluso Kinijos prašymui atšaukti disidento parodą (1)

Vienas Italijos miestas neatsisako savo planų surengti kinų menininko disidento darbų parodą,...

„Žvejai“: romanas, kuris leis pajusti Afrikos alsavimą

„Pasakojimas įtraukia net tą, kuris nesidomi Afrika“, – sako vertėja Aušra...

„Noelės dienoraštis“ ir kitos rašytojo Evanso istorijos, kurias atrado milijonai

35 milijonai parduotų knygų egzempliorių ir vertimai į 24 kalbas – tokia auditorija gali...

Karo anatomiją nagrinėjantis Giedrius Petkevičius: šalia siaubo ir mirties kare visada egzistuoja groteskas, ironija ir humoras

Karas niveliuoja žmones – ir civilį, ir profesionalų karį gali pakirsti kulka ar sprogusio...

Top naujienos

Dar vienas Nausėdos slystelėjimas: du paaiškinimai, kas iš tiesų čia nutiko

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija dažnai vertinama prieštaringai ir ją ekspertai dažnai...

Dovilė Jablonskaitė | D+

Instagramo guru Monika Ra: imkit sėkmės instrukciją – net mažos paskyros gali uždirbti tūkstančius

InstaGuru – taip be jokio apsimestinio kuklumo Instagramo profilyje save pristato marketingo...

Paulius Jurkevičius. Planas „kas neturi GP, tas nedirba“ veikia, Koliziejus nesugriuvo

Siunčiu jums, mieli skaitytojai, linkėjimus iš šalies, kuri pirmoji Europoje įgyvendino tai,...

Regione įsitraukė į verslą: pirmame aukšte – bokso klubas, antrame – grožio salonas (23)

Pirmame aukšte – bokso klubas, antrame – grožio salonas, – tokiomis skirtingomis veiklomis...

Ligoninės žaibiškai pildosi sunkiais COVID-19 pacientais: teko imtis skubių sprendimų, kai kurie skyriai – uždaromi (328)

Ligoninės toliau žaibiškai pildosi sunkiais kovido pacientais, todėl gydymo įstaigos priverstos...

Nėštumas moters kūnui negailestingas: paaiškino, kodėl sugrįžti į ankstesnes formas pavyksta ne visoms ir kokioms procedūroms ryžtasi (2)

Koks malonus bebūtų kūdikio laukimas, ne visi nėštumo padariniai tokie pat malonūs. Vienas iš...

Vokiečių politologas nepagailėjo kritikos savo šaliai: priekaištai iš Rytų Europos – ne be pagrindo (94)

„Vokietijoje įsigalėjo netolerantiško liberalizmo dvasia. Nebegalioja tradiciniai gyvenimo...

Viktorija Dačinskaitė | D+

Išsamus atliekų tvarkymo gidas: kad daugiau nebekiltų klausimas, ką daryti?

Lietuviai rūšiuoja vis daugiau, tačiau ne geriau – sako statistika. Iš tiesų buityje susidaro...

„Žalgirio“ lyderis nusprendė gultis ant operacinės stalo (48)

Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne'as pranešė, kad kitą savaitę jam bus...