aA
2017 m. šokio teatrą „Okarukas“ Vilniuje įkūrę gyvenimo ir kūrybos partneriai, daugiabriaunių menininkų pora – 20 metų užsienyje gyvenusi lietuvė Sakurako ir prancūzas Phil Von – pristato naujausią projektą „Singularities“, kuris bus rodomas tik Jungtinės Karalystės auditorijai.
Singularities
Singularities
© Organizacijos archyvas

„Negavus Lietuvos kultūros tarybos finansavimo (nors Lietuvos kultūros ekspertai pritarė daliniam finansavimui, projektas vis tiek buvo atmestas), „Singularities“ premjera liepos 17 d. įvyks tik Jungtinėje Karalystėje ir, deja, planuoto paraleliai vykstančio pasirodymo gyvai Lietuvoje nebus“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartu su partneriais Halo miesto šokio šokio iniciatyva „Hull Dance“ ir Užupio meno inkubatoriumi „Okarukas“ visgi sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos diktuojamų sąlygų ir apribojimų, kuriant pačiu netikėčiausiu būdu. Įvadinis seminaras, kūrybinės dirbtuvės ir repeticijos vyko jau įprastu tapusiu nuotoliniu būdu.

Tai – jau antrasis „Okarukas“ projektas bendradarbiaujant su „Hull Dance“: 2019 m. įvyko šokio spektaklio „Birds“ premjera „St. George“ mašinų stovėjimo aikštelėje Halo mieste šiuolaikinio šokio festivalio „Transgressions“ metu. Paradoksalu, tačiau ir šiemet „Okaruko“ komanda sugebėjo sukurti ir pristatys įvietintą performansą prekybos centre „Princes Quay“, įtraukdami Halo miesto bendruomenės narius – ir visa tai vyksta būnant savo rezidencijos studijoje Užupyje.

Singularities
Singularities
© Organizacijos archyvas

2019 m. su LKT daline parama, po premjeros Jungtinėje Karalystėje performansas „Birds“ taip pat buvo pritaikytas erdvei ir pristatytas net kelis kartus įvairiuose festivaliuose Lietuvoje. Tačiau šiemet be finansavimo iš Lietuvos pusės, to, deja, padaryti nepavyks. Kūrėjai tikisi, kad Lietuvoje pasitaikius progai bus galima pristatyti bent dalį šio projekto, t. y. tik šokio filmo formato videoklipą, sukurtą bendradarbiaujant su menininku Andriumi Seliuta, Phil Von ir Sakurako studentėmis Saule Emilija Rašimaite ir Viktorija Smolskaite.

„Singularities“ – tai šiuolaikinio šokio ir elektroninės muzikos kalba pasakojama istorija apie žmogaus transformaciją ir kartu aliuzija į dabartinį mūsų laikmetį, kai žmonija išgyvena dramatiškus ir, deja, negrįžtamus pokyčius. Tai lyg savotiškas mūsų vartotojiškos visuomenės antropoceno eroje būklės atspindys juodajame veidrodyje. Klausiama, kur mes esame ir kur link einame? Tai žmonių grupelės istorijos, kurios sukuria mikrosociumą ir kartu atskleidžia kiekvieno individo dramą atskirai. Jie visi kartu ir kiekvienas atskirai išgyvena tam tikrą krizę ir neišvengiamai vyksta transformacijos, tapsmas. Pandemija palietė mus visus ir tam tikru atžvilgiu tai buvo bendras pasaulinis išgyvenimas, Tačiau kiekvienas individas pergyveno ir savo asmeninę krizę ir virsmą karantino metu, kai net ir demokratinės valstybės pradėjo varžyti esmines laisves: kai kurių šeimų nariai buvo atskirti, vieniši žmonės liko uždaryti savo vienatvėje, kai kurie prarado bet kokias pajamas ir negavo jokios kompensacijos, o kai kas sugebėjo iš viso to pasipelnyti…

Vienatvė ir susvetimėjimas, kaip ir neišvengiama technologijų invazija į mūsų – ypač vaikų – gyvenimą, jau buvo problema ir anksčiau, tačiau karantinas tapo šių problemų katalizatoriumi. Todėl viena iš „Singularity“ reikšmių ir yra tas hipotetinis laiko momentas, kai technologinis augimas tampa nekontroliuojamu ir negrįžtamu, o tai lemia nenumatomus žmogaus civilizacijos pokyčius. Gal tas momentas yra dabar?

Konceptualiai mąstydami ir diskutuodami apie „Singularity“ konceptą, projekto dalyviai, taip pat ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, butô seminarų metu keliavo nuo neapibrėžtumo, slypinčio kosmoso juodosiose skylėse, ir neišvengiamai grįžtant į giliai žmogaus viduje esančius klodus. Šio tarptautinio projekto rezultatai pristatomi gyvo performanso ir videoinstaliacijos būdu Halo mieste prekybos centre festivalio metu šį šeštadienį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Naujas muziejus Vilniuje primins, kaip buvo lipdomas sovietinis žmogus: užaugo karta, kuri to laikmečio nežino (39)

Sostinės Tuskulėnų dvaro rūmuose (Žirmūnų g. 1F) antradienį bus atidarytas naujas muziejus...

Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pareigas pradėjo eiti Tadas Grabys

Nuo rugsėjo 14 d. Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos Klaipėdos koncertų...

Režisierius Schechteris stebuklų šalyje: vaikai yra didžiausi kritikai

Naują sezoną pradėjęs svajinga „Rožės kavalieriaus“ premjera, Lietuvos nacionalinis operos...

Vienam ankstyviausių Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Onos atvaizdų skirta UNESCO apsauga (3)

Miniatiūrą, vaizduojančią Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą Didįjį ir jo žmoną Oną...

Kultūros rėmimo fondo panaikinimas: staigių pokyčių nebus, bet ateities perspektyvos miglotos (5)

Po Konstitucinio Teismo ( KT ) sprendimo, kad negalima numatyti konkrečios mokesčio dalies kokiam...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (9)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Tarsi veiksmo filme – Juodkalnijoje religinę ceremoniją lydėjo protestai

Rugsėjo 5 dieną į sostą žengė naujasis Serbijos ortodoksų bažnyčios vadovas Juodkalnijoje –...

Mokslininkai prognozuoja: gali perpus sumažėti cukraus ir kavos gamyba (1)

Dėl klimato kaitos pagrindinių kultūrų, įskaitant cukrų, auginimas ilguoju laikotarpiu gali...

Po vestuvių – nemalonumai: dainininkas Tomas Bagdonavičius sulaukė policijos dėmesio (1)

Neseniai vestuves atšokęs dainininkas Tomas Bagdonavičius susidūrė su nemalonumais. Ankstyvą...

Saulės sistemoje pastebėti neatpažinti, neįprastai skriejantys objektai

Keturi iš naujųjų objektų skrieja daugiau nei už 230 astronominių vienetų nuo Žemės...

COVID-19 rodikliai blogėja kasdien ir kone visose kreivėse: siūlo apie atlaisvinimus negalvoti – laukia sunkiausias mėnuo (690)

Epidemiologinė situacija Lietuvoje ir toliau prastėja. Kai kuriomis dienomis nustatoma net daugiau...

Agnė Keizikienė | D+

Nemetate daiktų, nes „gal prireiks“: psichiatrė papasakojo, kada tai gali tapti rimta liga

Sutikite, kad dažnai besitvarkant išsprūsta frazė: o gal prireiks? Atidedate daiktą, o po metų...