Pagrindinis vieną dieną truksiančios šventės akcentas - kiekvieną žmogų, kuris kadaise ėjo, eina ar eis per Užupį pagerbiančio paminklo atidengimas.

Paminklu praeiviui jo autoriai Tomas Karpavičius ir Kristina Norvilaitė pavadino specialiai sukurtas meniškas šaligatvio plyteles. Kiekviena jų turi savo pavadinimą ir skirta įvairiems dalykams.

"Pirmo žingsnio" plytelė prie Užupio gatvės tilto žymės pirmojo žingsnio į Užupio respubliką vietą, nuo "Angelų stebyklos" plytelės geriausiai matyti Užupio angelo skulptūra, "Žinojimo" plytelė bus padėta prie Užupio gimnazijos.

Akcijos metu plytelės bus įmontuotos į šaligatvį Užupio, Paupio ir Krivių gatvėse. Praeiviai gaus po valgomą Paminklo praeiviui kopiją.

Sekmadienį Užupio galerijose, kavinėse, gatvėse visą dieną vyks meniniai projektai, muzikiniai renginiai, akcijos ir pasirodymai. "Rojaus kalno" galerijoje lankytojų laukia loterija žymaus Lietuvos dailininko Leonardo Gutausko kūriniui angelo tematika laimėti. Užupio galerijoje bus pristatytas auksakalių darbas, o Užupio picerijoje vyks originalus muzikinis vyksmas.

Didžiausias koncertas - grupės "Kūlgrinda" narių projektas "Raganų šokis", vyksiantis Užupio meno inkubatoriuje.

Ritualinių būgnų gausoje skambės dūdmaišių, lumzdelių, švilpų, birbynių, dambrelių ir kitų "šamaniškų" instrumentų improvizacijos, kurias paįvairins didžėjų pasirodymai bei videoprojekcija.

Specialiai vaikams skirta šventės dalis - atvirų durų diena Teatriuke, įsikūrusiame atokesnėje Užupio dalyje, Paupyje, kurį patys aktoriai vadina Užupio respublikos provincija ir rengia specialią akciją "Linkėjimai iš Paupio provincijos".

Užupio svečiai ne tik stebės menines akcijas, bet ir patys galės kurti - lipdyti molį Atviroje juodosios keramikos dirbtuvėje, vyno rūsio-galerijos "Tores" lauko terasoje tapyti ant drobės.

"Stiklo karoliukų" galerijoje bus atidaroma vieno įdomiausių jaunosios kartos skulptorių Mariaus Zavadskio paroda "Lesyklėlė demonams".

Kalbėdamas apie parodą menininkas teigė, jog jį inspiravo šiuolaikiniame folklore egzistuojantis posakis, kad suskaičiavus visas savo baimes, jos pranyksta. Menininkams nuo kamuojančių ir persekiojančių vaizdinių išsivaduoti dažniausiai pavyksta juos realizavus. Autorius žada linksmą parodą, kurioje žiūrovai galės tarsi grįžti į vaikystę ir išsivaduoti nuo savo demonų.

Užupio šventę užbaigs susitikimas su režisieriumi Arūnu Mateliu ir jo filmų retrospektyva. A.Matelis yra pirmojo filmo apie Užupį "Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį" autorius.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės