G. Puccini operoje „Sesuo Andželika“ pagrindinį vaidmenį atliksianti Rasa Juzukonytė yra sukūrusi vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Savo solines programas ji atlieka Lietuvoje ir užsienyje, taip pat koncertuoja kartu su sopranų trio „Panteros“.

Šeštadienio vakarą žiūrovai turės galimybę išgirti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestrą, vadovaujamą dirigento Dainiaus Pavilionio, solistus Rasą Juzukonytę, Juditą Butkytę-Komovienę, Mindaugą Rojų, dainininką Deividą Norvilą-Deivį ir kitus.

Italų kompozitoriaus Giacomo Puccini (1858–1924) operos daugiau kaip šimtą metų yra atliekamos garsiausiuose pasaulio operos teatruose („Bohema“, „Madam Baterflai“, triptikas „Apsiaustas“, „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“, „Toska“, „Turandot“). Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre G. Puccini vienaveiksmių operų diptiko „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“ premjera įvyko pernai – 2011 m. rugpjūtį.

„Sesuo Andželika“ – tai vienintelė kompozitoriaus G. Puccini opera, kurioje pasirodo vien moterys. Kūrinyje apdainuojama jaunos mergaitės iš aristokratų šeimos, kuri, susilaukusi nesantuokinio kūdikio, buvo priversta tapti vienuole, gyvenimo drama. „Džanis Skikis“ – Dantės „Dieviškosios komedijos“ veikėjo istorija, kurios centre tragikomiška mirusio turtingo italų žemvaldžio turto dalybų situacija.

Prestižinį „Padėkos kaukės“ apdovanojimą už geriausią metų spektaklį Klaipėdoje pelniusio vienaveiksmių operų diptiko kūrėjų komanda – režisierė Yana Ross (JAV), dirigentas Dainius Pavilionis, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės