aA
Prieš porą dienų paskirtas vadovauti Juozo Miltinio dramos teatrui Laimutis Sėdžius kultūros ministrui įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Savo sprendimo teatralas ir politikas nekomentuoja – esą tai ministro pareiga.
Trumpa J.Miltinio dramos teatro vadovo kadencija
© "Panevėžio balsas"

Tik trečiadienį kultūros ministro Arūno Gelūno pristatytas naujasis Juozo Miltinio dramos teatro vadovas vakar „Panevėžio balsui“ patvirtino, kad buvo sostinėje ir ministerijoje ir įteikė prašymą atleisti jį iš pareigų. Paprašius pakomentuoti, kodėl taip staiga, dar nė neapšilus kojų naujame darbe, jis žengė tokį žingsnį, Laimutis Sėdžius paslaptingai tylėjo ir vis kartotojo: „Ar jau ministerija išplatino pranešimą? Ne? Tuomet nekomentuosiu. Tai turi padaryti ministras. Jam įteikiau prašymą ir paaiškinau, kad dėl asmeninių priežasčių negaliu eiti pareigų.“

Pasiteiravus, ar tos priežastys gali būti susijusios su intrigomis teatre, L. Sėdžius nepasidavė: „Viską, ką reikėjo, pasakiau ministrui, ir jis pakomentuos, jeigu manys, kad reikia. Daugiau tikrai nieko nesakysiu. Jeigu mano prašymą patvirtins, ministerijai teks skelbti naują konkursą.“

Kvepia politika?

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė liberalsąjūdietė Zita Kukuraitienė nustebo išgirdusi naujieną, kad jos partijos skyriaus pirmininkas L. Sėdžius atsisako naujų pareigų. Vėliau „Panevėžio balsui“ politikė pratarė, kad kalbėjosi su kolega. „Pajuokavo man, – pasakojo ji, – esą jis bus pirmas toks, kuris išbuvo vadovu tiek dienų. Daugiau nieko nesakė. Tik paaiškino, kad ministerijoje žinoma, kodėl jis traukiasi iš pareigų.“

Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis apie partijos kolegos žingsnį irgi išgirdo iš „Panevėžio balso“ korespondentės. Paklausus, ar neseniai paskirto visoje šalyje žinomo teatro vadovo atsistatydinimas nesusijęs su politika, nes L. Sėdžius miesto Taryboje atstovauja opozicijai, E. Masiulis buvo kategoriškas: „Jeigu tai politiniai motyvai, tai labai blogai. Bandysiu išsiaiškinti. Nieko negaliu komentuoti, kol pats neišsiaiškinsiu, kas vyksta.“

Pribloškė kolegas

L. Sėdžius vadovo poste pakeitė net penkiolika metų Juozo Miltinio dramos teatrui vadovavusį Rimantą Teresą. „Ištisus metus teatre situacija nesikeitė, ir kolektyvo kantrybė išseko“, – savo sprendimą kandidatuoti į minėtas pareigas motyvavo L. Sėdžius. Taigi vakarykštė žinia sukėlė nuostabą teatro senbuviams Rudolfui Jansonui ir Astai Preidytei. Abu aktoriai tikino esą priblokšti ir nesupranta, kodėl L. Sėdžius, vos paskirtas kultūros ministro, praėjus porai dienų įteikė prašymą išeiti.

Liepos 20 dieną laimėjęs Kultūros ministerijos rengtą konkursą L. Sėdžius prisipažino, kad ruošdamas savo, kaip kandidato į teatro vadovus, programą tarėsi su kolektyvu. „Keisti situaciją daug lengviau, kai jauti, kad kolektyvas palaiko“, – kalbėjo tada L. Sėdžius.

Mieste kalbama, kad į ministeriją L. Sėdžių vakar išsikvietė pats ministras A. Gelūnas. Šnekama, kad jam buvo daromas spaudimas ir jis buvo priverstas atsistatydinti.

Kultūros ministerijos atstovė spaudai Vaiva Gogelienė įvykio irgi nekomentavo. Tik pažadėjo daugiau informacijos galėsianti pateikti šiandien, penktadienį. Nepatvirtintais duomenimis, kultūros ministras L. Sėdžiaus prašymo dar nepasirašė – davė teatro vadovui dvi savaites pamąstyti.

J.Miltinio teatro vadovo žingsnis papiktino kultūros ministrą

Panevėžio J. Miltinio teatro direktoriaus Laimučio Sėdžiaus prašymas atleisti jį iš užimamų pareigų nemaloniai nustebino Kultūros ministrą Arūną Gelūną, kuris vos prieš tris dienas Panevėžyje pristatė teatro darbuotojams naująjį vadovą, rašoma ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Konkursą laimėjęs, teatro viziją bei išsamų penkių metų planą pristatęs L. Sėdžius teatro vadovu išdirbo dvi dienas. Tuomet savo iniciatyva atvyko į Kultūros ministeriją ir parašė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Jokie įkalbinėjimai pasilikti paskirtose pareigose nepadėjo, nors A. Gelūnas tikėjosi, kad teatro vadovas viską apmąstęs apsigalvos ir pradės normaliai dirbti.

Kultūros ministras nustebęs, kad ilgametis šio teatro aktorius, konkurso metu žadėjęs permainas teatro valdyme, repertuaro sudaryme, taip pat tikinęs, kad be galo svarbu suburti teatro kolektyvą vienam tikslui – puoselėti ir branginti turtingą istoriją turintį teatrą, po kelių darbo dienų nusprendė, kad, būdamas direktoriumi to padaryti nebegali, nes nusivylė šio teatro žmonėmis, nors juos pažinojo ne vieną dešimtmetį.

„Tai vertinu kaip neapgalvotą žingsnį ir neatsakingą požiūrį į gautas pareigas, žadėtų įsipareigojimų nevykdymą. L. Sėdžiaus į ministeriją nekviečiau, apie spaudimą ar politinius motyvus nėra ir negali būti jokios kalbos. Kodėl teatre susidarė tokia situacija reiktų klausti paties teatro vadovo ar ten dirbančių žmonių“, - teigia S. Sėdžiaus sprendimo palikti teatrą nepateisinantis kultūros ministras A. Gelūnas.

Ministrui patenkinus prašymą, netrukus bus skelbiamas naujas konkursas J. Miltinio teatro vadovo pareigoms užimti.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Į Nacionalinį M. K. Čiurlionio muziejų grįžta nemokamo lankymo sekmadienis

Paskutinį mėnesio sekmadienį, pagal anksčiau gyvavusią gražią tradiciją, lankytojams bilietų...

Į Valdovų rūmus grįžta nemokamų sekmadienių tradicija

Į Valdovų rūmų muziejų grįžta nemokamų sekmadienių tradicija. Jau šį sekmadienį kartu...

Vilniuje bus apdovanoti geriausių knygų vaikams ir paaugliams kūrėjai

Sekmadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje bus įteikti geriausių 2019 metų...

Švelninant ribojimus, teatrai ir koncertų salės pradės atsiverti birželio viduryje (1)

Švelninant karantino ribojimus dėl masinių renginių, šalies nacionaliniai teatrai ir koncertų...

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: tikiu, kad šį laikotarpį įveiksime iškėlę galvas (10)

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ( LNOBT ) vadovas Jonas Sakalauskas primena, kad per...

Top naujienos

Ambrazevičiaus provokacija: jei renginiai negrįžta iki rugsėjo, varau į Seimą (105)

Karantinas pakeitė daugelio gyvenimus, ne išimtis ir Paulius Ambrazevičius. Daugiau nei...

Lietuvos oro uostai pandemijos akivaizdoje: derasi dėl krypčių atvėrimo, buvo daugiau neįleistų keliautojų (3)

Lietuvos oro uostams praėję metai buvo rekordiškai sėkmingi. Dar prieš karantiną skelbta apie...

Lietuvoje patvirtinti 5 nauji COVID-19 atvejai (1)

Lietuvoje vakar, šeštadienį nustatyti 5 koronaviruso atvejų, bendras skaičius šiuo metu šalyje...

Narsto PSO ir Kinijos veiksmus: vienas rimčiausių įspėjimų dėl koronaviruso pasiekė visai ne iš Pekino (116)

Vasario viduryje tarptautinė medikų ekspertų komanda susitiko Pekine, tikėdamasi surinkti daugiau...

Jauna šeima susiruošė pirkti butą – nuėję į banką gavo it skuduru per veidą (20)

Šeima – visuomenės pagrindas? Tik jau ne Lietuvoje. Noriu viešai pareikšti pasipiktinimą visa...

11 faktų apie burnos higieną, kuriais būtina kasdien vadovautis (13)

Burnos higiena – kasdienis kiekvieno iš mūsų rūpestis, kuris neturėtų apsiriboti tik dantų...

Sinoptikai skelbia, kokia laukia vasaros pradžia (39)

Galingas virš Skandinavijos įsitaisęs anticiklonas šiandien stiprins savo įkatą ties Baltijos...

Po brutalaus afroamerikiečio nužudymo JAV didmiesčiuose tęsiasi riaušės: keli miestai paskelbė komendanto valandą (174)

Po brutalaus afroamerikiečio George‘o Floydo nužudymo per policijos operaciją Mineapolyje JAV...

Vasarą darbo paieškos užtruks: Lietuvoje įstrigę emigrantai dairosi darbo už keturgubai daugiau nei vietiniai (377)

Nors apgyvendinimo įstaigos duris atvėrė gegužės pradžioje, paskutiniai Palangos viešbučiai...

|Maža didelių žinių kaina