Daugelio meno srities žinovų pripažintas ir vertinamas A. Zakarauskas teigia, kad muzika jam nėra tik darbas, kurį atlikęs eini namo. Muzika – tarsi gyvenimo meilė, be kurios jis neįsivaizduoja savo gyvenimo.

„Muzika yra pati svarbiausia mano saviraiškos forma. Tai yra nenustojantis procesas, pilnas minčių, ieškojimo, filosofijos, pačių įvairiausių kūrybinio proceso atspalvių, kelionių. Visa tai teikia man tikrą laimę ir gyvenimo prasmę“, – pasakoja A. Zakarauskas.

Nuo pat penkerių metų garsų vyrą lydi muzika. Jis sako, kad nuo vaikystės, užtikrintai siekė muzikos gyvenimo ir sąmoningai stengėsi vystyti savo muzikinį skonį bei tobulėti.

„Neabejoju, kad kiekvienas žmogus gimdamas atsineša į pasaulį gebėjimą daryti kažką, ką jis sugeba geriausiai. Tik ilgainiui suprantame, ar iš tikrųjų pasirinkome kelią, kuris mums buvo lemtas. Ne visiems išeina intuityviai pajausti savąjį talentą, tad man turbūt pasisekė“, – šypsosi tenoras.

A. Zakarauskas pasakoja, kad jam muziko kelio niekada nereikėjo laikyti tik kaip profesijos. Ši sritis yra tai, kuo jis kasdien kvėpuoja.

Svarbu sustabdyti akimirką

Anot vyro, jį muzikai įkvepia pozityvios emocijos ir nauji kūrybiniai projektai.

„Tai gali būti sekundė, valanda, o gal net metai. Būtent netikėtas, dar nepažintas momentas, kuris ir įkvepia mane kurti, norėti pasakyti kažką daugiau. Nė vienas menininkas negali savęs išreikšti, jei jis neturi, ką pasakyti. Svarbu yra remtis savo tikrąja patirtimi: tuo, ką matei, išgyvenai, nepriklausomai nuo to, ar tai yra linksma, ar liūdna patirtis: ar tai gilu, ar paviršutiniška. Svarbu yra gebėti sustabdyti akimirką ir ją užfiksuoti“, – sako operos solistas.

Tenorą A. Zakarauską dainuoti ir būti muzikiniame kelyje įkvėpė ir garsūs meno srities atstovai – Virgilijus Noreika, Arūnas Malikėnas, Arax Mansourian, Glenn Winslade, Sigutė Stonytė, Joshua Hecht ir Grace Bumbry. Anot tenoro, jų gyvenimai ir kūrybinė veikla išties išskirtinė.

Sėkmė svetur

A. Zakarauskas, baigęs Muzikos akademiją Vilniuje, iš didelių muzikos autoritetų išgirdo, kad dainuoti savo gimtinėje jam kelio nėra ir įsitvirtinti gali būti sudėtinga.

„Kai atėjo metas išvykti, rinkausi tarp Anglijos, Amerikos ir Australijos. Išvykau į pastarąją. Tai buvo vienas geriausių mano sprendimų. Ten studijavau, mokiausi pas privačius pedagogus, lavinau balsą, daugėjo darbo svarbiuose vaidmenyse. Po kurio laiko man buvo suteiktas išskirtinio talento statusas, suteikęs teisę gyventi šalyje visą laiką“, – pasakoja tenoras.

Vyras iš Australijos grįžo prieš 10 metų. Šiandien jo kasdienybė pilna įvairiausių veiklų, muzikos bei bendradarbiavimo su įdomiais ir tuo pat metu labai įvairiais žmonėmis. Prakalbus apie pasirodymus Lietuvoje, tenoras pasakoja, kad jų čia turi ne tiek daug, kiek norėtų.

„Lyginti skirtingų šalių nenoriu, bet galiu pasakyti, kad savų privalumų turi ir lietuviai, ir australai. Australija – daugiakultūris kraštas ir čia puikios klimato sąlygos. Tik gyvenimo būdas labai skiriasi nuo lietuviškojo. Taip pat ir kultūrai, sportui, švietimui, australai skiria daugiau dėmesio. Kai grįžau į Lietuvą, man labiausiai trūko saulės ir šilumos“, – pasakoja A. Zakarauskas.

Pašlijusi mamos sveikata

Tenoro A. Zakarausko ryšys su mama buvo ypatingas. Ji visuomet juo rūpinosi, stengėsi nuo visko apsaugoti, būdavo šalia, kai jam to labiausiai reikėjo. Tačiau negailestinga ketvirtos stadijos vėžio diagnozė, kuri iš krūties metastazės pasklido į kaulus, buvo negailestinga.

„Tada atrodė labai tamsu, dabar į tai žiūriu kaip į šviesų ir prasmingą periodą. Tas iššūkių kupinas laikas išmokė mane suprasti žmogaus trapumą, nesureikšminti materialinių dalykų ir vertinti tai, kas svarbiausia, – meilę ir sveikatą“, – kalba A. Zakarauskas.

Skaudžią netektį išgyvenęs tenoras pataria, kiekvienam pasirūpinti savo sveikata laiku ir neatidėlioti profilaktiškų apsilankymų pas gydytoją.

„Jei jūs tikrai mylite savo artimus žmones – nedelskite ir pasirūpinkite savo sveikata“, – sako A. Zakarauskas.

Labdaringa veikla „Sužydėjusi viltis“

Jau 15 metus iš eilės Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija imasi iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“.
„Ši iniciatyva man ypatingai svarbi, kadangi pažinau, kas yra krūties vėžio diagnostika artimoje aplinkoje. Prasmingos veiklos iniciatyva „Blossom of Hope“ suteikia vilties visoms moterims, kurios susidūrė su šia klastinga liga. Visada palaikau ir palaikysiu tuos, kurie bando užkirsti kelią šios ligos progresavimui“, – sako A. Zakarauskas, kurio pasirodymas vainikuos iškilmingą labdaros koncertą.

„Sužydėjusi viltis“. skirta pagerinti krūties vėžio diagnostiką. Iniciatyvos metu surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Kovo 24 d. iniciatyvos veiklą vainikuos spalvingas labdaros renginys, kurio tema „Dainuoju viltį“. Labdaros vakarą jau antrus metus iš eilės organizuoja renginių ir komunikacijos agentūra „OLIVE. Gyva komunikacija“.

Norintys prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti arba įsigyti bilietus tai padaryti gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės