Šių metų festivalio „Helium“ programoje bus pristatomi įvairialypiai, skirtingi šiuolaikinio cirko pasirodymai iš Šveicarijos, Prancūzijos, Belgijos bei Lietuvos ir Italijos ir beveik visus pasirodymus vienys šių metų festivalio tema – šiuolaikinis cirkas ir vizualieji menai.

„Visus šių metų „Helium“ festivalio užsienio programos darbus vienija naujų galimybių paieškos ir transformacijos temos. Šveicarų kūrėjo Julian Vogen spektaklis-instaliacija „Chine Series“ ypač organiškai apjungia vizualiuosius menus ir šiuolaikinio cirko galimybes. Belgų trupės Side-Show darbe „Portraits“, sumaniai ir jautriai susipynus cirko technikai ir piešinių bei monotipijų menui, atrandamos naujos performanso raiškos formos. Į festivalį Vilniuje sugrįžtančios trupės „Collectif sous le Manteau“ naujausias darbas „Mikado“ tik dar kartą patvirtina, kad kiniško stulpo (angl. Chinese pole) neišsenkančios galimybės šiuolaikinio cirko spektaklyje gali harmoningai kurti tiek scenografiją, tiek ir spektaklio choreografiją. O prancūzų trupės „La Sociale K“ spektakliui „In Bìlico“ sukurta įspūdinga konstrukcija-scenografija „Nyctinastia“ tampa erdve, kurioje menininkai gali tyrinėti ir iš naujo atrasti pusiausvyros galimybes ir suvaržymus“, – apie festivalio programą pasakoja Menų spaustuvės direktorė Jolita Balandytė.

Į „Helium“ anksčiausiai atvyksta šveicarų menininkas Julian Vogel, kuris dvi savaites iki festivalio reziduos Menų spaustuvėje ir kur naujausią savo projektą „Ceramic circus“, na o šių metų festivalio programoje – rugsėjo 5, 7, 9 dienomis – jis pristatys darbą „China Series“, kuris turi daugybę skirtingų variacijų. Šįkart Vilniuje, VDA parodų salėje „Titanikas“ bus galima aplankyti šio menininko parodą, o tris festivalio dienas parodų erdvėje vyks ir išskirtinio tarpdisciplininio projekto, kuriame susitiks šiuolaikinis cirkas, šokis, performanso menas bei skulptūrų kūrimas pasirodymai.

Rugsėjo 5 ir 6 dienomis, Menų spaustuvėje bus galima persikelti ir į distopinį pasaulį, įkvėptą mokslinės fantastikos bei futuristinių idėjų, kurį kurs prancūzų trupė „La Sociale K“. „In Bilico“ tai pasirodymas kupinas šiuolaikinės estetikos su elektronine muzikine atmosfera, kuriame atlikėjai žiūrovus kvies pajausti kiekvienos situacijos poeziją, kuri inscenizuojama ant virvės.

Rugsėjo 6 dieną, Menų spaustuvėje bus pristatomas lietuvės Monikos Neverauskaitės ir italės Elenos Damasio dueto, šiuolaikinio cirko darbo „Accompany Me“ eskizas, kuriame kūrėjos visų pirma kreipsis į LGBTQ+ bendruomenę, o pačiu projektu bus siekiama palikti žinią, kad meilė yra visiems ir visi nusipelno meilės.

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis, „Helium“ programoje, Vilniaus teatre „Lėlė“ festivalio lankytojai bus kviečiami į belgų trupės Side-Show pasirodymą „Portraits“, kuriame šiuolaikinio cirko spektaklio kūrėjai naudodami skirtingas cirko technikas, piešinius ir monotipijas kurs nenumatytos situacijos portretus.

Rugsėjo 9-10 dienomis festivalį vainikuos prancūzų „Collectif sous le Manteau“ pasirodymas „Mikado“. Šis spektaklis – tai trumpos istorijos apie kritimą, kuriame tyrinėjamas santykis tarp mūsų ir mus supančios aplinkos. Menų spaustuves Juodojoje salės scenoje bus vaizduojamas milžiniškas „Mikado“ žaidimas – nestabilūs, tačiau manevringi kiniški stulpai, atvaizduos besikartojančią choreografinę griūtį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt