Filmas „Izaokas“ sukurtas pagal Antano Škėmos apysaką ir pasakoja apie Andrių Gluosnį, kuris nužudo žydą Izaoką per kraupias Lietūkio garažo žudynes, įvykusias 1941 metais Kaune. Filmas kalba apie Holokausto, karo žiaurumo ir praeities traumų nulemtus dviejų draugų santykius ir jų meilę vienai moteriai jau sovietinėje Lietuvoje. Filme persipina detektyvo, sovietinio trilerio ir autorinio kino žanrai.

Filmo scenarijų režisierius J.Matulevičius kūrė kartu su kolege Saule Bliuvaite bei filosofu Nerijum Mileriu, filme vaidina Dainius Gavenonis, Aleksas Kazanavičius, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas, Dainius Kazlauskas.

Didžiausio pripažinimo filmas „Izaokas“ sulaukė 2020-aisiais, kuomet buvo atrinktas tarp 6 geriausių Europos debiutinių filmų prestižiniuose Europos Kino apdovanojimuose. Šioje kategorijoje lietuviškas filmas atsidūrė po 28 metų ir buvo tik antras Lietuvio režisieriaus filmas (pirmasis buvo 1992-aisiais Šarūnas Bartas su filmu „Trys dienos“).

„Izaoko“ meninė vertė įvertinta ir JAV, kur jis buvo rodomas legendiniame jaunus kūrėjus globojamame festivalyje „Slamdance“ ir sulaukė lavinos kritikų ir kino ekspertų pagyrų. Filmas jau parodytas dešimtyse tarptautinių kino festivalių visame pasaulyje!

„Izaokas“ jau net pramintas filmu-fantomu, nes jį parodyti Lietuvos žiūrovams jau kelis kartus sutrukdė pandemija ir uždaryti kino teatrai.

Džiaugiamės ir vertiname filmo ir režisieriaus sėkmę tarptautinėje erdvėje, bet užvis mums svarbiau parodyti filmą Lietuvos žiūrovams“, – laukdamas filmo premjeros sakė filmo prodiuseris Stasys Baltakis iš kompanijos „FilmJam“.

Filmas „Izaokas“ bus rodomas nuo rugpjūčio 13 dienos kino teatruose visoje Lietuvoje ir namų kino platformoje „Žmonės Cinema“. Filmo gamybą ir platinimą parėmė „Lietuvos kino centras“, LRT televizija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos