„Palaikau asociacijos AGATA idėją kuruoti jaunus muzikantus, rengti jiems studijų programas ir kūrybines stovyklas. Jaunimui reikia padėti. Kai mane kviečia muzikuoti su jais, esu laiminga, kad galiu prie tos pagalbos prisidėti, kad jie nori su manim muzikuoti. Geras jausmas būti autoritetu jaunajai kartai”, - sakė dainininkė Neda Malūnavičiūtė.

„AGATA Langai“ – 8 metus vykstančios talentingiausių jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos meistriškumo studijos. Per metus trunkančias studijas jų dalyviai ne tik įgyja teorinių bei praktinių muzikos kūrybos ir vadybos žinių, bet ir parengia koncertinę programą, kurią ir pristato Tarptautinės muzikos dienos koncerte.

„AGATA Langai“ – vienintelė tokio pobūdžio studijų programa Lietuvoje. Jos dalyviams mokslo išlaidas apmoka asociacija AGATA, kuri vilniečiams bei miesto svečiams dovanoja ir koncertą Prezidento rūmų kieme.

Studijų vadovas, džiazo pianistas Arnas Mikalkėnas teigė, kad dirbti su jaunaisiais „AGATA Langai“ dalyviais – vienas malonumas: „Žmonės, kurie pasirenka šią programą, yra labai motyvuoti. Noras groti – begalinis. Todėl ir dirbti su jais paprasta. Koncertas Prezidentūros kiemelyje – finalinis studijų akordas ir puiki galimybė jauniems talentams pasirodyti didelėje scenoje. Rengiame bendrą programą, į kurią įsijungs ir šokio teatras „Aura“, ir Neda“.

„AGATA langų“ bosistas Augustinas Genutis teigia, kad labai svarbu turėti galimybę dirbti kartu ir semtis patirties iš scenos profesionalų bei groti su bendraamžiais, tai teikia bendrumo ir pasitikėjimo jausmą. Kartu su juo scenoje koncertuos ir kiti projekto dalyviai: dainininkės Akvilė Kalaušytė ir Rūta Gricejavaitė, saksafonininkai Mindaugas Apulskis, Danielius Pancerovas ir Kornelijus Pukinskis, pianistas Marius Giedra, būgnininkas Dominykas Snarskis.

Koncerte skambės įvairi, susintezuota iš įvairių žanrų ir stilių programa: nuo šiuolaikinės akademinės iki folko, roko ir džiazo.

„Pagrindinė idėja - studijuojantis ir netgi šiek tiek subkultūrinis jaunimas, nebijantis eksperimentuoti, turintis savitą nuomonę. Kadangi visuomenė veikiama įvairių televizijos šou, agresyviai formuojama grožio samprata, muzika praranda ideologijas, šiame koncerte atliekama muzika bus tarsi priešingybė visa tam, kas brukama per prievartą. Tik kūrybiškas jaunimas gali viską keisti ir formuoti naujas subkultūras“, - sakė „AGATA langų“ mokytojas Arnas Mikalkėnas.

Drauge su „AGATA Langai” dalyviais pasirodysianti Neda Malūnavičiūtė – viena talentingiausių Lietuvos džiazo atlikėjų. Nedos išskirtinumas - platus ir galingas balso diapazonas, sugebėjimas improvizuoti ir virtuoziškas grojimas fleita.

Kauno šokio teatras „Aura“ – šiuolaikinio šokio lyderis Lietuvoje, pelnęs tarptautinį pripažinimą. „Aura“, reprezentavo Lietuvos šiuolaikinį šokį 27 užsienio valstybėse, pasirodė 162 festivalių scenose. Šiuo metu teatro trupę sudaro šokėjai iš skirtingų pasaulio šalių: Japonijos, Meksikos, Lietuvos, Švedijos, Belgijos, Vokietijos ir Izraelio. „Auros“ įkūrėja ir choreografė Birutė Letukaitė apdovanota dviem „Auksiniais scenos kryžiais“.

Tarptautinės muzikos dienos koncertą ves Darius Užkuraitis, tiesiogiai transliuos „LRT Kultūra”. „AGATA langų“ atlikėjų koncertas jau trečia kartą pradeda Atvirų erdvių sezoną Prezidentūroje. Didžiajame Prezidento rūmų kieme koncertuojantys atlikėjai sulaukia didelio žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo.

Projektas „AGATA langai“ iš dalies finansuojamas LR kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės