Už įstabią judesio spektaklio „Pasirinkimas“ (Vilniaus teatras „Lėlė“) choreografiją, įsimintiniausios 2022 m. kūrybinės šokio veiklos apdovanojimas skirtas choreografei, aktorei, šokėjai, Vilniaus teatro „Lėlė“ narei Sigitai Mikalauskaitei. Sigita Vilniaus konservatorijoje studijavo choreografiją, o vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) įgijo aktorės-šokėjos specialybę. Spektaklyje „Pasirinkimas“ Sigita kuria stebuklingą ir iliuziją kuriantį judesį, kuriame jos pačios kūnas pinasi su lėlių.

Įsimintiniausios šokėjos veiklos laurus pelno šokėja, choreografė, pedagogė, Šeiko šokio teatro narė Oksana Griaznova. Oksana sukūrė puikius vaidmenis Šeiko šokio teatro spektakliuose „Indigo. Das Schliemann projekt“, „Lacalash la latin“ ir „Mikado“, tad apdovanojimas šokėjai skirtas už ilgametį buvimą scenoje, nuolat sukuriant aukštos profesinės vertės vaidmenis. Verta pažymėti, jog Oksana Griaznova dar šiais metais buvo nominuota ir Auksiniam scenos kryžiui geriausios šokėjos kategorijoje.

Paskutinė ŠŠA apdovanojimų nominacija už šokio sritį plečiančią veiklą teko choreografei, šokėjai, pedagogei Linai Puodžiukaitei. Lina jau daugybę metų aktyviai ir kokybiškai užsiima profesionalių šokėjų ugdymu. Jos veiklos apima inicijuotas ir atnaujintas skirtingas šokio programas Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, šokio dėstymą LMTA, seminarų dėstymą Lietuvoje ir užsienyje bei kt.
Be ŠŠA apdovanojimų, Tarptautinė šokio diena minima ir asociacijos narių veiklomis. Kauno šokio teatras „Aura“ su ŠŠA nare Birute Letukaite bei grupe „Royce“ balandžio 29 d. 19 val. kvies susitikti Anykščiuose. Kiekvienam koncerto programoje skambėsiančiam grupės „Royce“ kūriniui, tarptautine šokėjų trupė parengė unikalius modernaus šokio pasirodymus.

Tarptautine šokio diena galės pasidžiaugti ir patys mažiausieji – Kaune šokio teatras „Dansema“ rodys Auksiniam scenos kryžiui nominuotą spektaklį „Neregėtas pasaulis“, pritaikytą 6-18 mėn. kūdikiams. Tą pačią dieną šokio trupė „ULNA“ 10.00 ir 11.00 val. rengs judesio edukacijas „Šeimų šokio sukūrys“. Šios bus skirtos šeimoms su 3-5 ir 6-7 m. vaikais ir vyks „ULNA“ studijoje (Kęstučio g, 91A.).

Šokio renginių netruks ir Vilniuje. „Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatro ir mokyklos bendruomenė kvies stebėti įvietintus šokio pasirodymus Vilniaus parkuose, skveruose bei aikštėse. Renginyje „pailSĖK“ bus galimybė sudalyvauti šokio improvizacijos sesijoje, netradicinėje hip-hop ir house pamokoje. Na, o jei patiems visgi mieliau žiūrėti į šokančius, nei šokti patiems, M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių kompozicijų vakare bus proga pamatyti augančią jaunąją šokėjų kartą.

Nenorintiems išeiti iš namų, balandžio 29 d. taip pat bus proga paminėti šokio dieną, žvelgiant į savo kompiuterių ar telefonų ekranus. Šeiko šokio teatras visus sveikins socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“, pasidalindamas vaizdo įrašu, kuris žada įrodyti, kad šokio malonumą ir naudą gali patirti kiekvienas. Daugiau informacijos apie šokio dienos renginius ieškokite www.lcda.lt ir ŠŠA narių internetiniuose puslapiuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės