Į premijas taip pat pretenduoja teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė, režisieriai Cezaris Graužinis, Antanas Markuckis, aktorius Tomas Vaisieta, filmų kūrėjas ir scenografas Gintaras Makarevičius, muzikas Algirdas Budrys, džiazo muzikantas Vladimiras Tarasovas, dainininkai Judita Leitaitė, Asta Krikščiūnaitė, Danielius Sadauskas ir Virgilijus Noreika, dirigentas Povilas Gylys, kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas,
tarpdisciplininio meno kūrėjas Česlovas Lukenskas.

Tarp pretendentų minimi ir rašytojai Herkus Kunčius, Laimonas Inis, Icchokas Meras, Rolandas Rastauskas, rašytojas ir literatūrologas Vytautas Martinkus, rašytojas ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas, vaikų knygos kūrėjas Kęstutis Kasparavičius, keramikė Liucija Šulgaitė, skulptoriai Romualdas Inčirauskas, Vladas Urbanavičius, Gitenis Umbrasas ir Juozas Kalinauskas, vizualaus meno kūrėjai Svajonė ir Paulius Stanikai, grafikas ir architektas Saulius Valius, žurnalistė Liudvika Pociūnienė bei režisierius Petras Savickis, fotomenininkas Paulius Normantas, tapytojas Jonas Gasiūnas.

Nacionalinė kultūros ir meno premija kūrėjams skiriama tik vieną kartą. Premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio - 104 tūkst. litų.
Premijomis siekiama įvertinti reikšmingiausius Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ilgametį kūrėjų kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.
Kasmet skiriama ne daugiau kaip 6 premijos, iš jų ne daugiau kaip viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos konkurso būdu, komisijai atrenkant geriausių kūrinių kūrėjus, kuriuos premijai gauti pristato organizacijos.

Premijos skiriamos iki gruodžio 15 dienos, o laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos - Vasario 16-osios proga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos