„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tarp tarp šešių nominantų „už Lietuvos vardo garsinimą“ atrinkti net du kino dokumentikos atstovai. Tai dar kartą rodo, kad lietuviškas dokumentinis kinas yra puikus mūsų šalies ir jos kultūros ambasadorius, – sako režisierė Giedrė Žickytė, kuri šiam apdovanojimui nominuota jau antrą kartą. – Dėkoju nuostabiai filmo „Šuolis“ komandai ir visiems, kurie tikėjo bei palaikė mūsų filmo idėją nuo pat kūrimo pradžios.“

Režisierė G. Žickytė „Globalios Lietuvos apdovanojimui“ nominuota už įtraukiančiai papasakotą Lietuvos istoriją dokumentiniame filme „Šuolis“ apie Šaltojo karo metais pasaulį sukrėtusį lietuvio radijo operatoriaus Simo Kudirkos desperatišką šuolį į laisvę, rašoma pranešime žiniasklaidai. Dokumentinis filmas „Šuolis“ pradėjo savo kelionę 2020 metų spalio mėnesį tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje ir iškart buvo įvertintas – pelnė geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą. Po Varšuvos „Šuolis“ buvo pakviestas į Romos kino festivalį, kur pirmą kartą istorijoje lietuviškas filmas pasirodė tik 14 filmų pristatančioje oficialioje festivalio programoje, ir per kelis mėnesius jau spėjo apkeliauti dešimtį tarptautinių festivalių Europoje, JAV, Australijoje. Filmas išplatintas Doc Lounge kino teatruose Skandinavijoje, nominuotas „Silver Eye Award“ už geriausią Rytų Europos dokumentinį filmą, o didžiausiame Šiaurės Amerikoje Niujorko dokumentinių filmų festivalyje DOC NYC sulaukė publikos pripažinimo, patekęs į daugiausia simpatijų pelniusių filmų dešimtuką.

„Už filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ stovi daug rankų ir širdžių Lietuvoje bei Jungtinėse Valstijose, kurios padarė viską, kad filmas kirstų sienas. Didžiulią padėką reiškiu Eleonorai Romuvai, kuri Holivude padarė sunkiausią „gregorio“ darbą, kad filmas pasiektų pasaulį tokia apimtimi, – apie nominaciją mintimis dalijasi režisierius Arūnas Matelis. – Vienas garsus kino žmogus apie lietuvišką dokumentiką yra pasakęs, kad šio kino kūrėjai – paskutiniai kino mohikanai Europoje. Tai kad laikas eina, o lietuviški dokumentiniai filmai atrenkami ir beveik kasmet laimi A klasės festivalius įrodo, kad Lietuvos dirva ypač tinkama augti dokumentinio kino kūrėjams.“

Režisierius A. Matelis „Globalios Lietuvos apdovanojimui“ nominuotas už Lietuvos garsinimą visame pasaulyje su dokumentinio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ sklaida namų kino platformose. Lietuviškas filmas jau prieinamas daugiau nei 90 šalių visame pasaulyje. Tai pirmasis lietuviškas filmas, išleistas globaliu mastu pagrindinėse pasaulio internetinėse namų kino platformose. „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ yra pelnęs ne tik daugybę apdovanojimų, bet ir 2018 m. buvo atrinktas Lietuvos kandidatu siekti apdovanojimo „Oskaruose“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Pasaulį sužavėjusi filmo istorija pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“, kuriose vienas svarbiausių vaidmenų tenka dviratininkams, vadinamiems „gregory“, pasiruošusiems iškęsti pačius sunkiausius iššūkius dėl savo komandos lyderio pergalės. Filme žiūrovai mato prestižinių lenktynių užkulisius, kurių jokiam kino režisieriui nebuvo leista filmuoti net 40 metų.

„Globalios Lietuvos apdovanojimo“ už Lietuvos garsinimą pasaulyje nominantai: „Laisvės televizija“, Milda Mitkutė, Remigijus Šimašius, Karina Sudenytė, Arūnas Matelis, Giedrė Žickytė. „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ – tai vieninteliai apdovanojimai Lietuvoje, pastebintys ir įvertinantys išskirtinį Lietuvos diasporos profesionalų indėlį į Lietuvos ekonomikos, mokslo, kultūros bei kitų sričių augimą ir tarptautinį pripažinimą. Penki nugalėtojai bus paskelbti sausio mėnesį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos