„Izaokas“ – tai rašytojo Antano Škėmos tokio pat pavadinimo apysakos motyvais sukurta psichologinė drama, kuriai scenarijų režisierius J. Matulevičius kūrė kartu su kolege Saule Bliuvaitė ir filosofu Nerijumi Mileriu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Filmas pasakoja apie Andrių Gluosnį, kuris nužudo žydą Izaoką per kraupias Lietūkio garažo žudynes, įvykusias 1941 metais Kaune. Filmas kalba apie Holokausto, karo žiaurumo ir praeities traumų nulemtus dviejų draugų santykius ir jų meilę vienai moteriai jau sovietinėje Lietuvoje.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Aleksas Kazanavičius, Dainius Gavenonis, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas. Operatorius – Narvydas Naujalis, prodiuseris – Stasys Baltakis (kompanija „Film Jam“).

Debiutinį savo filmą J. Matulevičius kūrė trejus metus. Prieš tai režisierius dirbo kartu su režisieriais Š. Bartu bei A. Puipa, sukūrė trumpuosius filmus „Absurdo žmonės“ (2010), „Animus Anima“ (2012), „Auka“ (2013 bei „Tardytojas“ (2015).

Filmo gamybą finansavo kompanija „Film Jam“, Lietuvos kino centras ir LRT, taip pat buvo rengiamos sutelktinio finansavimo kampanijos.

Filmas „Izaokas“ Lietuvos kino sales pasieks 2020-aisiais.

Tarptautinis Talino „Juodųjų naktų“ kino festivalis („Tallinn Black Nights Film Festival“) vyks Lapkričio 15 gruodžio 1 dienomis Estijos sostinėje ir yra didžiausias ir prestiziškiausias Baltijos ir Šiaurės šalių kino festivalis. Jis turi A klasės festivalio kvalifikaciją ir patenka tarp 15 didžiausią įtaką turinčių kino festivalių pasaulyje. Pirmųjų ilgametražių filmų konkursinė programa siekia vykdyti festivalio misiją atrasti naujus talentus ir tapti jiems platforma tolesnei tarptautinei karjerai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos