Italų režisierius Giulio Antamoro filmą „Kristus“ pradėjo kurti 1914 metais, 2 279 metrų ilgio kino juostoje įamžintas Jėzaus gyvenimas, suskirstytas į tris dalis, pavadintas Paslaptimis. Ypatingas šio filmo ryšys su vaizduojamuoju menu. Jo scenose žiūrovai atpažins ne vieną dailės šedevrą: Giovanni da Fiesoles (Beato Angelico) „Apreiškimą“, Raffaellio „Kristaus atsimainymą“, Leonardo da Vinci „Paskutinę vakarienę“, Rembrandto „Nuėmimą nuo kryžiaus“.

Kai kurie epizodai filmuoti autentiškose istorinėse vietovėse – Egipte ir Palestinoje. Filmo premjera įvyko 1916 m. lapkričio 8 d. „Teatro Augusteo“ Romoje dalyvaujant karalienei Elenai ir kitiems garbiems svečiams. Filmas atgamintas ir rodytas 2000 m. Venecijos kino festivalyje.

Artėjančių Šv. Velykų proga turime unikalią galimybę šį filmą pamatyti ir Vilniuje. Ir ne šiaip pamatyti, o – čia pat įgarsintą vargonais. Už tai ačiū Filharmonijos organizuojamą renginį parėmusiam Italų kultūros institutui Vilniuje.

Vargonais grieš Domenico Tagliente – originaliais kūrybiniais sumanymais garsėjantis vargonininkas, improvizatorius, kompozitorius, muzikologas. Jis gastroliuoja visoje Europoje, yra surengęs rečitalių Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Monake bei Ispanijoje. Jis nuolat dalyvauja vargonų muzikos festivaliuose: Zalcburgo, Avinjono, „Bachfest“ Leipcige, „Musikfestspiele“ Sarbriukene, „Santa Maria del Fiore“ Florencijoje, Vienos vargonų muzikos koncertuose ir kt. 2008 m. grojo Kristupo vasaros festivalyje Lietuvoje.

D. Tagliente studijavo vargonus, kompoziciją ir muzikologiją Austrijoje ir Italijoje, įgijo magistro laipsnius. Šiuo metu dėsto vargonus ir kompoziciją Monopolio Nino Rotos konservatorijoje Italijoje, 2007 ir 2008 m. buvo kviestinis profesorius Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete; vedė meistriškumo kursus Vilniuje, Veimare, Londone, Poznanėje; skaito paskaitas apie italų muziką.

D. Tagliente improvizuodamas įgarsina nebyliuosius kino filmus, pvz., režisieriaus Giulio Antamoro „Kristų“ (1916), režisieriaus Ruperto Julianio „Operos fantomą“ (1925), kuria muziką kinui ir televizijai. Jis dažnai improvizuoja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, o vargonų muziką derina su elektronine.

Renginio Filharmonijoje pradžia – 19 val.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės