Osakoje vykusio renginio mastas nustebino net ir daug mačiusius kvinteto muzikantus. Festivalyje ir konkurse buvo per 700 dalyvių iš 32 šalių, ir ne vien Europos, taip pat iš Amerikos, Azijos bei Australijos. Ansamblių kategorijoje varžėsi 230 kolektyvų.

Be trijų pirmųjų prizinių vietų buvo išskirti ir medaliais apdovanoti 8 finalistai, tarp kurių ir Šv. Kristupo kvartetas, kuriame groja tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, orkestrų solistai fleitininkas Giedrius Gelgotas, obojininkė Justina Gelgotaitė, klarnetininkas Andrius Žiūra, valtornininkas Paulius Lukauskas ir fagotininkas Andrius Puplauskis.

Pasak orkestro pranešimo spaudai, nė vienas iš konkurse dalyvavusių pučiamųjų ansamblių nepateko į pirmąjį trejetuką – šias vietas susižėrė stygininkai. Vienintelis lietuvių ansamblis grojo tik originaliai pučiamųjų kvintetui sukurtą muziką, o kiti dalyviai daugiausiai atliko populiariosios muzikos perdirbimus. Konkursas buvo atviras visiems ansambliams, taip pat ir grojantiems nacionaliniais instrumentais.

Galbūt tai ir papirko vertinimo komisiją, nes pirmoji vieta buvo paskirta Maskvos kvartetui, kurio nariai grojo fortepijonu, balalaika, dombra ir kanklėmis.

„Nors atlikti sudėtingą konkursinę programą, kai Lietuvos laiku pusė penkių ryto nėra pati lengviausia užduotis, viską atperka tas jausmas, kai per apdovanojimus atsistoji vienoje pakopoje su San Francisko styginiu kvartetu ir Niujorko pučiamųjų kvintetu“ – prisiminimais dalijosi Šv. Kristupo kvinteto iniciatorius Giedrius Gelgotas.

Tai ne primoji tokio masto Šv. Kristupo kvinteto pergalė tarptautiniuose konkursuose – praėjusį sezoną kolektyvas pelnė pirmąją vietą Prancūzijoje vykusiame kvintetų konkurse. Kolektyvas taip pat apdovanotas Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus padėkos raštais.

Ansamblis taip pat dalyvavo festivaliuose „Sugrįžimai“, Kristupo vasaros festivalyje (Lietuva) bei FIMU (Prancūzija), yra surengęs koncertų Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Rusijoje, nuolat koncertuoja Lietuvoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės