aA
Lapkričio 29–gruodžio 3 dienomis Rokiškyje prasideda jubiliejinis dešimtasis „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“. Šiais metais per penkias dienas – aštuoni skirtingas meno šakas pristatantys renginiai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Dešimtasis „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“ yra ypatingas – jubiliejinis, sudarytas iš geriausių, gražiausių visų praėjusių festivalių momentų. „Tai atlikėjai, kūriniai, instrumentai… Visa festivalio dėlionė – šventės formos, pakilios nuotaikos ir geros muzikos. Festivalyje laukiame visų: jau turinčių suformuotą gomurį muzikos skoniui, tik brendančių į šią sritį, o ypač – pirmą kartą atversiančių duris į koncertus“, – sako organizatoriai.

Festivalio programoje – 3 kamerinės muzikos vakarai, kuriuose programas atliks lietuvių ir prancūzų muzikų jungtiniai ansambliai. „Šventiniam festivalio atidarymo koncertui pasirinkome ypatingą aurą turintį opusą - 1725 m. A. Vivaldi sukurtą keturių koncertų ciklą „Metų laikus“. Tai kūrinys, kuriam abejingų nėra – per šimtmečius jis tik dar labiau brendo ir kristalizavosi į tikrą šedevrą.“ Koncertų dalyviai – žymiausių Lietuvos ir Prancūzijos orkestrų nariai, tarptautinėse scenose pripažinti muzikai D. Dėdinskaitė (smuikas), G. Pyšniak (violončelė), D. Juozapaitienė (altas), J. Zajančauskaitė (smuikas), S. Zajančauskaitė (fortepijonas), R. Jacob (smuikas), J. Pasquier (altas), S. Jacob (violončelė).

Koncertuose daug dėmesio skiriama lietuvių kompozitorių muzikai – skambės M. K. Čiurlionio, A. Šenderovo, L. Narvilaitės muzika. Viena iš pagrindinių festivalio idėjų – jungti skirtingas mokyklas, patirtis ir istorijas turinčius muzikus į bendrus projektus. Šiais metais didžiuosius F. Mendelsohn ir M. Brux styginių oktetus atliks vienas ryškiausių Lietuvoje styginių kvartetas „Mettis“ ir kvartetas iš Prancūzijos „Pâris“.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet festivalis pristato dailės meno parodą. Šiais metais svečiuose – prancūzų grafikė M.- N. de Rohozinska. „Grafika yra itin kruopštus, nuoseklus, begalinės precizijos reikalaujantis įdirbis, nekalbant, savaime aišku, apie talentą. Visa tai kažkuo panašu į instrumento valdymą – muzika, besiliejanti iš po muzikantų pirštų, turi būti laisva, įkvėpimo pagauta, bet kartu tai – smulkmeniško ir delikataus darbo vaisius, išryškintas ant žinių ir estetikos pagrindo bei pagardintas gebėjimais. M. -N. de Rohozinskos kūryba yra itin savita: jos braižas – išskirtinis, temos – universalios, liečiančios visus žmones. Jos akis – ieškanti grožio paprastume, ranka – preciziškai rėžianti kaltuką vario lentoje taip, kad jos darbai yra gyvi, išsakantys didžiausias pasaulio negandas kasdieniais vaizdais. Tai labai koncentruota ekspozicija, emocijų ir grožio užtaisas“, – pasakoja organizatoriai.

Šiemet programoje pirmą kartą vyks literatūrinis susitikimas. Svečiuose - Paryžiuje gyvenantis, praėjusių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valdas Papievis. „Festivalis labai natūraliai išvydo šviesą, atsirado mūsų galvose ir dienotvarkėje – koncertų sukristalizavimas į vieną vietą, vienu metu, su įdomiais artistais… Prie jų prijungėme ekspozicijas, baletą, vėliau edukacinius koncertus… Darsyk viskas nuosekliai ir organiškai dėliojosi. Garsas, šokis, vizualus menas bei literatūra mus supo nuo vaikystės, glaudžiai esame su tuo surištos. Mūsų ilgai puoselėta svajonė surengti literatūrai skirtą vakarą šiais metais išsipildė - esame labai laimingi, kad pagaliau radome bendrą laiką šiam ilgai lauktam susitikimui su gerbiamu Valdu Papieviu“, – pasakoja organizatoriai. Susitikimo metu autorius pasakos apie literatūrą, kūrybą, gyvenimo filosofiją, patirtis. Organizatoriai džiaugiasi, kad festivalio metu bus pristatyta ir naujausia rašytojo knyga.

Dar vienas svarbus festivalio akcentas - edukaciniai koncertai vaikams. Šiemet jaunajai kartai bus pristatys šokio menas – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokiniai pristatys J. Kelero pasakos motyvais sukurtą šokio spektaklį vaikams „Karalaitė Murzė”. Vakariniame baleto koncerte žiūrovai išvys gražiausius klasikinio baleto ir modernaus šokio specializacijos mokinių paruoštus koncertinius numerius.

Paskutinę festivalio dieną nuskambės koncertas „Post Scriptum“ – tai koncertas, skirtas šeimai ir brangiausiems žmonėms, tai koncertas, skirtas visai šeimai – ir tėveliams, ir seneliams, ir mažiems, ir dideliems! Festivalio svečiai – taip pat šiais metais kūrybinės veiklos dešimtmetį minintis charizmatiškasis trio „Claviola“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Istoriniame Kauno geležinkelio tunelyje – išskirtinis renginys gyventojams

Gegužės 22 dieną kauniečiai ir miesto svečiai turės unikalią progą ne tik aplankyti Kauno...

Paskelbti parodos „JCDecaux premija 2019“ dalyviai

Šiuolaikinio meno centras ir lauko reklamos bendrovė „ JCDecaux Lietuva“ jau ketvirtus metus...

Teatras kviečia į ryškų laisvės ir tolerancijos vakarėlį (1)

Kodėl dauguma mūsų vis dar yra susivaržę, stengiasi atitikti visuomenės lūkesčius ir bijo tų,...

Rašytojai prašys sostinėje palikti Cvirkos paminklą (35)

Vilniaus savivaldybės politikams puoselėjant planus nukelti paminklą rašytojui ir sovietmečio...

Specialiai DELFI iš Kanų: migrantų krizė su magijos elementais

Į „Auksinę palmės šakelę“ pretenduojantis „Atlantique“ – netobulas, bet įsimenantis...

Top naujienos

Nausėdos štabo atsakas konservatoriams: matyti, tam buvo rengtasi iš anksto (2)

„Noriu pasveikinti mūsų kolegas oponentus su puikai sukurtu politiniu įvykiu, matosi, kad tikrai...

Gyvai / DELFI Diena. Ar likti II pakopos pensijų fonduose ir kur pasuks Ukraina, Zelenskiui tapus Prezidentu? vyksta apklausa

„DELFI Dienoje“ – atvira Prezidento rinkimų kova: G. Nausėdos štabo atstovų komentarai dėl...

Palankaus vertinimo reitinge - daug pokyčių: keitėsi požiūris ir į Skvernelį, ir į Šimonytę (109)

Iki prezidento rinkimų pirmo turo atliktos sociologinės apklausos rodo pokyčius palankiausiai...

Palangos meras ėmėsi permainų: miesto centre uždraudė elektrinius paspirtukus, neleis važiuoti ir dviračiais (107)

Dar praeitos vasaros metu buvo ne kartą skelbiama, kad į Palangą atvykę poilsiautojai nukentėjo...

Užsimojo Nemuną paversti turistiniu maršrutu: tikisi, kad 5 dienų kruizas taps šios vasaros hitu (10)

Neeilinį plaustą „Nemo“ sukūręs Renatas Žyla tiki, kad didžiausia Lietuvos upė – Nemunas...

Atsiliepė daugiau nukentėjusių nuo automobilių sukčių: pasakoja neįtikėtino įžūlumo istorijas (14)

Po DELFI paviešintos publikacijos apie Lietuvoje siaučiančius sukčius , kurie iš gyventojų...

Nausėda atkirto į Šimonytės štabo vadovo klausimus Šimonytės štabo vadovas kreipėsi į VRK (143)

Į Prezidento postą kandidatuojantis Gitanas Nausėda atsakė į Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Išvykusi į komandiruotę, vilnietė neįtarė, kas dedasi jos bute: dabar sunku pažiūrėti kaimynams į akis (79)

Kartais nelaimės ištinka pačiu netinkamiausiu metu – tai gali įrodyti vilnietės Linos istorija....

Politologas: Zelenskis priėmė vienintelį įmanomą logišką sprendimą (69)

Parlamentą paleidžiantis naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia jam...

„Olympiakos“ ir „Panathinaikos“ konfliktą pakomentavęs Bertomeu gavo labai riebų atsaką iš Graikijos (5)

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, sekmadienį vykusiame susitikime su žiniasklaida pakomentavęs...