aA
Kaip ir artėjantys Seimo rinkimai, taip ir naujasis OKT/Vilniaus miesto teatras naująjį sezoną pradeda politinėmis grimasomis. Režisierius Artūras Areima rugsėjo 14-16 dienomis pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje prikels Julijų Cezarį.
O.Koršunovas
O.Koršunovas
© DELFI / Tomas Vinickas

Tiesa, naujausiame OKT/Vilniaus teatro spektaklyje vietoje senoviškų romėniškų apdarų aktoriai vilkės prabangius kostiumus, o vietoj Kaptitolijaus bus šiuolaikinis biuras. A. Areima senovės Romą išmainė į šiuos laukus, kuriuose, klesti biurokratija ir politinės batalijos.

„Džiaugiuosi galėdamas statyti V. Šekspyrą šiame teatre, kuriame šio autoriaus pjesės statomos dažniausiai. Tačiau nemanau, kad su juo reikia elgtis kaip su neliečiamu klasiku, o į kiekvieną jo eilutę žiūrėti kaip į neliečiamą monolitą. Šiais laikais tai būtų absurdiška. Norėjau, atvirkščiai, jo pjesę pabandyti išardyti ir sukonstruoti iš naujo. Spektaklio veiksmas vyksta biure. Kaip ten gali būti Cezaris? Kaip vienos partijos būstinėje gali būti Šekspyras? Tačiau pjesė parodo, kas šiais laikais vyksta Lietuvoje. Kokios dramos verda vien jau virtualiame pasaulyje. Ateityje vien iš DELFI komentarų norėčiau pastatyti spektaklį“, - prisipažino režisierius A. Areima.

Jam antrino ir OKT/Vilniaus miesto teatro meno vadovas Oskaras Koršunovas. Nors, anot jo, dauguma komentarų būna pikti, tačiau visada - dramatiški, nes atspindi šių laikų realijas. "Todėl pjesė, paremta DELFI komentarais, būtų labai įdomi", - sutiko O. Koršunovas.

Vyriška kompanija

Williamo Shakespearo pjesė “Julijus Cezaris”, parašyta 1599-aisiais, pagrįsta tikrais senovės Romos istorijos įvykiais ir pasakoja apie sąmokslą prieš Romos diktatorių Julijų Cezarį bei jo nužudymą. Tai buvo viena iš pirmųjų Shakespearo pjesių, kuri atidarė Londono “Globe” teatrą. Lietuvos scenoje ši pjesė pastatyta pirmą kartą.

Julijaus Cezario vaidmuo spektaklyje skirtas teatro pasaulyje dar nedaug žinomam Tomui Stirnai. Režisierius pjesės interpretacijai pasirinko išskirtinai vyrišką kompaniją. Kitus vaidmenis atlieka aktoriai Tadas Gryn, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Tomas Kliukas, bei Paulius Ignatavičius. Beje, pastarojo aktoriaus gyvai atliekama muzika skambės viso spektaklio metu. P. Ignatavičius naujame OKT teatro sezone ketina pastatyti spektaklį pagal Franzo Kafkos kūrinius.

Analizuojama politines temas

Spektaklio "Julijus Cezaris" dėmesio centre – absurdo valdoma politikų karta, kurios vyraujantis bruožas – nieko neveikimas tik imituojant veiksmus. Valdžia stebi arklių lenktynes ir tuščiai postringauja, tačiau jiems neįdomus realus šalies gyvenimas.

Spektaklyje “Julijus Cezaris” analizuojama amžina politinės galios tema, o Shakespearo aprašytos realijos yra lengvai atpažįstamos ir šiandien. Mums svarbus vis labiau į mūsų gyvenimus besiveržiantis bereikšmiškumas – menkniekiai, kurie kasdien vis keičiasi, valdo mus tarsi būtų bent kiek reikšmingi. Tiek daug dėmesio ir jėgų aukojame absoliutiems niekams. Ar tikrai esame tokie? Tai klausimas, kurį kelia spektaklis.

Spektaklyje nesiekiama formuluoti kokių nors apčiuopiamų idėjų, loginių prasmių. Tai savitas komiškumas, nestandartinis pasaulio jutimas, keistumo estetika. Bereikšmiškumu siekiama žadinti interpretaciją, individualų suvokimą, įžvelgti įvairiausių užuominų. Spektaklis pagrįstas pokštu, nesąmone, logikos žaismu.

Nukabino svastiką

Beje, prieš spektaklio pristatymą OKT būstinėje buvo nukabintas svastikos ženklas, kabojęs ant spektaklio dekoracijos su užrašu „Heil Cezar“. "Tačiau dabar galvoju, kad reikėjo jį palikti, nes tas ženklas rodo, kas vyksta mūsų politikoje", - mano O. Koršunovas. Pristatydamas naują sezoną, režisierius pažymėjo, kad šį pusmetį OKT ketina pristatyti ir daugiau drąsių darbų.

„Keturioliktas sezonas nevalstybiniam teatrui – nemažas laiko tarpas. Teatrui, pastatytam ne iš akmenų, bet iš kūrybiškai plakančių širdžių ir idėjų. Išgyventi taip aktyviai, kaip mes gyvenome, nepaprastas ir savaime nesuprantamas dalykas. Kiekvienais metais mums reikėjo kovoti už būvį bei galimybę įgyvendinti kūrybinius siekius, - pristatydamas naują sezoną sakė O. Koršunovas. - Per šiuos sezonus pastatėme rimtų autorių spektaklius, kaip Šekspyro „Hamletą“ ar Bulgakovo „Meistrą ir Margaritą“. Per tuos metus užauginome savo žiūrovus – turime spalvingą publiką, įgavome didelį tarptautinį pripažinimą.“

Režisierius bei OKT/Vilniaus miesto teatro meno vadovas pažymėjo, kad per tą laiką OKT teatre dirbo geriausi šalies aktoriai, šviesios atminties Laimonas Noreika, Viktoras Šinkariukas, Kostas Smoriginas, Nelė Savičenko, Remigijus Vilkaitis. Čia subrendo Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Airida Gintautaitė. Debiutavo nauji aktorių, scenografų, kompozitorių vardai. Sulaukė didžiulio susidomėjimo iš užsienio teatrų.

Užsienio gastrolių vadovė Audra Žukaitytė pažymėjo, kad vienintelis žemynas, kuriame dar nesilankė OKT, tai tik Afrika. „Šį sezoną laukia gastrolės Vokietijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Čilėje, Lenkijoje, Korėjoje. Naujausius darbus „Dugne“, tiek „Miranda“ sulaukia didžiulio pripažinimo užsienyje. Vienas lenkų kritikas pasakė, kad "Miranda" geriausias to laikmečio pastatymas, kokį jis yra matęs", - kalbėjo A. Žukaitytė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Naujas muziejus Vilniuje primins, kaip buvo lipdomas sovietinis žmogus: užaugo karta, kuri to laikmečio nežino (40)

Sostinės Tuskulėnų dvaro rūmuose (Žirmūnų g. 1F) antradienį bus atidarytas naujas muziejus...

Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pareigas pradėjo eiti Tadas Grabys

Nuo rugsėjo 14 d. Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos Klaipėdos koncertų...

Režisierius Schechteris stebuklų šalyje: vaikai yra didžiausi kritikai

Naują sezoną pradėjęs svajinga „Rožės kavalieriaus“ premjera, Lietuvos nacionalinis operos...

Vienam ankstyviausių Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Onos atvaizdų skirta UNESCO apsauga (3)

Miniatiūrą, vaizduojančią Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą Didįjį ir jo žmoną Oną...

Kultūros rėmimo fondo panaikinimas: staigių pokyčių nebus, bet ateities perspektyvos miglotos (5)

Po Konstitucinio Teismo ( KT ) sprendimo, kad negalima numatyti konkrečios mokesčio dalies kokiam...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (263)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (11)

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Pyktis pasienyje – emocijas neteisėtas migrantas išreiškė mėtydamas akmenis (1)

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, pasieniečiai neleistinose...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (104)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia (160)

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Garsiai nuvilnijusi Editos Mildažytės istorija priminė kitų eterio žvaigždžių gėdas: neblaivūs pasivažinėjimai baigėsi ir tragiškai

Pastarojo savaitgalio klaida televizijos laidų prodiuserei ir vedėjai Editai Mildažytei ramybės...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą (1)

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Atrodo, kad pailsėti nepavyksta net po savaitgalio ar atostogų – medikai įspėja apie šio amžiaus ligą

Sukandę dantis laukiate savaitgalio, bet ir jam atėjus nesijaučiate gerai? Miegojote ilgai, tačiau...

Perspektyvi sritis, kurioje šiuo metu itin laukiami nauji talentai – per porą metų atlyginimas išaugs kelis kartus (9)

Darbą finansų srityje vis dar supa nemažai stereotipų, o vienas dažniausiai akcentuojamų, kad...