Šventė šurmuliuos visose pagrindinėse Vilniaus vietose – Katedros ir Rotušės aikštėse, prie Baltojo tilto, Sereikiškių parke, rekonstruotoje Gedimino prospekto dalyje ir Senamiestyje. Tradicinė mugė, kurią rugsėjo 12 dieną atidarys Vilniaus meras Artūras Zuokas, renginio „Sostinės dienos. Vilnius 2003“ globėjas, paskelbs šventės pradžią. Prekyba tautodailės gaminiais, paveikslais ir kitais dailiųjų amatų kūriniais vyks Rotušės aikštėje, Pilies, Didžiojoje ir Vokiečių gatvėse.

Iškilmingo „Sostinės dienų“ atidarymo renginiai vyks rugsėjo 13 dieną prie Baltojo tilto. Šventę pradės koncertas, skirtas mažiesiems miesto gyventojams. Jų lauks Neringa ir „Telebimbam“, „Pop šou“, „Sandra ir kompanija“, pasakų personažai ir kitos staigmenos. Vakare vyks populiariosios muzikos koncertas, kuriame dalyvaus garsūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai: „Mango“, „Delfinai“, „Lemon Joy“, „Brainstorm“.

„Sostinės dienomis“ klasikinės muzikos gerbėjus pradžiugins tradiciniais ir nauji renginiai – Vilniaus Rotušės festivalis, XIV tarptautinis senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“, vokalinės muzikos festivalis „Arija“. Į senovę vilniečiai ir miesto svečiai keliaus kartu su trečiąja tarptautine senosios muzikos ir šokio vaikų švente „Žaidžiame senovę“. Mokytojų namuose vyks tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai aš“.

Rugsėjo 18 – 21 dienomis Vilnius gyvens džiazo muzikos ritmu. Šiemet tarptautinis festivalis „Vilnius Jazz 2003“ įsikurs Rusų dramos teatre.

Klasikinės ir džiazo muzikos koncertai bus rengiami ne tik koncertų salėse, bet ir po atviru dangumi, prie Gedimino paminklo. Rugsėjo 19 dieną čia liesis džiazo muzikos garsai, o rugsėjo 20 dieną bus surengtas klasikinės muzikos vakaras.

Šiemet savo kultūrinę programą pristatys „Sostinės dienų“ užsienio svečias – Švedija, rengianti forumą „Švedija 2003“. Kino dienų programoje bus demonstruojami Švedijos kino filmai, skirti visai šeimai. „Lietuvos“ kino teatre bus surengta Suomijos kino filmų savaitė, o animacinių filmų mėgėjų lauks pirmasis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindisrindis“.

Šiais metais Vilnius nustebins ir naujais, netradiciniais projektais – sostinės Gedimino prospektas taps didžiule meno galerija po atviru dangumi, o Neries upės vagoje iškils vandens skulptūros.

Žydų bendruomenės renginių ciklo „Ir Vilna – Vilniaus miestas" programoje numatyti Lietuvos žydų bendruomeninio centro ir Jašos Cheifeco vardo salės atidarymai. Į šventinius renginius vilniečius ir miesto svečius pakvies ir Užupio, Žvėryno, Lazdynų, Karoliniškių bendruomenės.

Vilniaus istorijai prisiminti bus skirta Istorijos diena – Vilniaus miesto mokyklose vyks atviros pamokos, o Gidų gildijos nariai surengs pažintines ekskursijas po miestą svečiams ir miestiečiams. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai pasveikins miestą iškilminga eisena ir atliks specialiai šiai progai sukurtą odę Vilniui. Saulėtekio alėjoje Vilniuje studijuojantis jaunimas galės linksmintis „Šokių muzikos sesijoje“.

Į „Sostinės dienų“ programą įtraukti ir įvairių visuomeninių organizacijų renginiai – trečioji Vilniaus arkivyskupijos jaunimo diena „O kuo jūs mane laikote?“, Neįgaliųjų metams skirta diena.

Rugsėjo 18 dieną Rotušėje bus surengta konferencija „Vilniaus renginiai 2004“, skirta pristatyti visai ateinančių metų Vilniaus renginių mozaikai – muzikos, šokio, teatro, kino festivaliams, pramoginiams ir sporto renginiams, etninėms šventėms ir miesto mugėms, taip pat Lietuvos ir tarptautiniams renginiams, kurie vyks mieste ateinančiais metais.

Tradiciškai „Sostinės dienose“ svečiuosis ir vieno iš Lietuvos etnografinių regionų atstovai. Šiemet Vilniuje aidės dzūkų dainos ir šokiai.

„Sostinės dienų“ uždarymo renginiai vyks rugsėjo 21 dieną. Programoje – pučiamųjų orkestrų fiesta ir paradas, karnavalas, kaukių balius ir misterija „Lygiadienio ugnies žaidimai“. Renginio „Sostinės dienos. Vilnius 2003“ organizatorius – VšĮ „Tikra produkcija“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės