Metalas simbolizuoja pramoninį ir technologinį aspektą, stipriai jaučiamą šioje miesto teritorijoje – čia susikerta tarpusavyje prasilenkiančių traukinių maršrutai, virš galvos sklando lėktuvai, o gatvės atlaiko didelius transporto srautus. Pasitelkus šiuolaikines metalo apdirbimo technologijas, skulptūra įkūnija viziją, perteikiančią tikėjimą ateitimi, augimu, sklaida.

Pasak kūrinio autoriaus Dariaus Bražiūno, literatūrinė metafora „Paparčio žiedas“ leidžia akcentuoti iš amžių glūdumos mus pasiekusius sakmes, padavimus apie žmogiškos laimės paieškas ir taip aktualizuoti Lietuvos vardo paminėjimą tūkstantmečio kontekste.

Prieš metus Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė skulptūrinių-meninių akcentų sukūrimo konkursą, kurio tikslas buvo išrinkti ir įvertinti geriausius skulptūrinių-meninių akcentų projektus tokiose miesto erdvėse, kaip skveruose prie A. Mickevičiaus ir Vytauto gatvių sankirtos, prie Aušros vartų gatvės ir Senamiesčio pietinio aplinkkelio sankirtos, teritorijoje prie visuomeninio transporto žiedo Dariaus ir Girėno gatvėje, taip pat teritorijoje prie Konstitucijos prospekto ir Kalvarijų gatvės sankirtos. Jau spalį pastaroji erdvė taip pat pasipuoš nauju meniniu akcentu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės