aA
Lietuvos šokio informacijos centras sveikina šokio bendruomenę ir visą visuomenę balandžio 29-ąją minimos Tarptautinės šokio dienos proga ir pristato kitą savaitę prasidedančiame „Naujajame Baltijos šokyje '16“ dalyvausiančių lietuvių choreografų bei trupių spektaklius ir Lietuvos šokio plėtrą užsienyje.
Contemporary
Contemporary
© D.Matvejevo nuotr.

Festivalio viešnios – iš Briuselio, Niujorko, Bochumo ir kitur

Kitą savaitę, gegužės 3 d., į Vilnių atkeliauja tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '16“. Per dvi jo dienas, gegužės 7-ąją ir 8-ąją, bus parodyti keturi lietuvių spektakliai, edukacinėje programoje paskaitą skaitys viešnia iš Vokietijos, vyks Lietuvos šokio „Pitch Sessions“.

Gegužės 7 d. Menų spaustuvėje bus parodytas pirmasis Lizos Baliasnajos Kauno šokio teatrui „Aura“ sukurtas spektaklis „(Be)kulminacijų“. L. Baliasnaja yra porą metų šokusi „Auros“ trupėje, vėliau studijavusi „Artez“ menų akademijoje Nyderlanduose, o šiuo metu – P.A.R.T.S. Briuselyje, Belgijoje. Šis spektaklis yra bandymas sukurti erdvę, kurioje per atpažįstamas formas įprasta tampa klausimų ir abejonių šaltiniu.

Dar viena gegužės 8 d. festivalio viešnia – Niujorke gyvenanti ir dirbanti, sparčiai su performansais per žymiausias pasaulio dailės galerijas keliaujanti Ieva Misevičiūtė. Lietuvos publikai ji atveža savo darbą „Jautienos valdovas“, kurio premjera praėjusiais metais įvyko LAXART meno centre Los Andžele. Ieva yra performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse, įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. Menininkės praktika jungia fizinį teatrą, šokį, stand-up, buto, spekuliatyvią akademinę kalbą ir skulptūrą.

Neįprastas festivalio atradimas – Rūro universiteto Teatro katedros (Bochumas, Vokietija) mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė, gegužės 7 d. Menų spaustuvės Infotekoje skaitysianti paskaitą „Nesusipratimai apie baletą, arba Šiuolaikinio šokio ištakos“. Gegužės 6 ir 7 d. Menų spaustuvės III studijoje vyks Lietuvos šokio „Pitch Sessions“. Čia trumpai žodžiu, pasakojimu ar ištrauka iš spektaklio prisistatys 20 tėvynėje ir svetur gyvenančių bei kuriančių lietuvių choreografų ir trupių.

Šiųmetė premjera ir sugrįžimas

Gegužės 7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šokio gerbėjai išvys klaipėdiečių šokio teatro „PADI DAPI Fish“ naujausią darbą „Dior in Moscow“, kurio premjera įvyko vasarį. Jį kartu kūrė dviem „Auksiniais scenos kryžiais“, o šiemet ir Boriso Dauguviečio auskaru įvertinta choreografė Agnija Šeiko ir žymiausia lietuvių šiuolaikinio šokio kritikė, dramaturgė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Šokio ir judesio katedrai vadovaujanti Ingrida Gerbutavičiūtė. Spektaklyje jo kūrėjos analizuoja šiuolaikinės moters identitetą ir jį formuojančias aplinkybes. Kas lemia šiuolaikinės moters elgesio ir mąstymo bruožus?

Šiemet į festivalį grįžta ir vienas populiariausių pastarųjų metų Menų spaustuvės spektaklių, 2013 m. „Auksinį scenos kryžių“ Metų scenos meno reiškinio kategorijoje pelnęs „Contemporary?“. Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko darbas tapo puikiu Lietuvos šiuolaikinio šokio veidrodžiu ir ambasadoriumi, vienu labiausiai įvertintų šio laikotarpio šokėjų pasirodymu, skinančiu apdovanojimus ir kritikų liaupses ne tik gimtinėje, bet ir toli už jos. Vaidintas ir šoktas įvairiomis kalbomis gegužės 8 d. spektaklis grįžta į Menų spaustuvės sceną, kad apžvelgtų ne tik savo gyvavimo metus, bet ir „Naujojo Baltijos šokio“ dvidešimtmetį.

Lietuvos šokio gairės užsienyje

Spektaklis „Contemporary?“, jau rodytas Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Azerbaidžane, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, o šiemet turintis vykti į Italiją, Kiniją, Albaniją ir Bulgariją, liudija per pastaruosius du tris sezonus ryškėjantį lietuvių šiuolaikinio šokio bumą. Pernai septynios šokio organizacijos iš Lietuvos 14-oje valstybių 48 kartus parodė 10 skirtingų spektaklių.

Šiemet ši statistika turėtų nuteikti dar smagiau: numatoma, kad aštuonios organizacijos iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos 20-yje Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šalių pristatys 14 spektaklių. Šiųmečiai maršrutai apima ir ilgesnes gastroles. Šokio teatras „Dansema“ neseniai grįžo iš Kinijos, kur per savaitę parodė 17 spektaklių, o vasarą Airijoje per tris savaites ketina surengti 32 pasirodymus. Menų spaustuvė spektaklius „Contemporary?“ ir „Feel Link“ planuoja dvi arba tris savaites rodyti garsiajame Edinburgo „Fringe“ festivalyje, „Feel Link“ įvairiuose Prancūzijos miestuose bus rodomas dešimt kartų. Vien tik Kinijoje per šiuos metus numatoma pristatyti aštuonis skirtingus šokio spektaklius iš Lietuvos.

„Prieš du dešimtmečius pradėdami šį festivalį sakėme, kad pagrindinis jo tikslas yra anuomet mūsų visuomenei visiškai naujos meno rūšies – šiuolaikinio šokio – atvedimas į Lietuvą ir aplinkines valstybes. Galima įvairiai vertinti mūsų veiklas, bet akivaizdu – šis tikslas pasiektas“, – džiaugėsi festivalio vadovas Audronis Imbrasas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dėl karantino namuose laiką leidžianti primabalerina iš Rusijos nesiliauja repetavusi

Panašu, kad dėl koronaviruso įvestas karantinas nesutrukdys Vienos valstybinio operos ir baleto...

Čekijos televizija rodys situacijų komediją apie karantiną (1)

Čekijos televizija pirmadienį paskelbė planuojanti filmuoti situacijų komediją apie naujojo...

Dabar – geriausias metas tobulinti profesinius įgūdžius, semtis žinių ir mokytis naujų dalykų

Jau seniai norėjote išsivaduoti iš žalingų įpročių, svajojote pradėti medituoti, išmokti...

Populiarus autorius parašė necenzūrinį eilėraštį Samueliui L. Jacksonui (1)

Adamas Mansbachas, sukūręs eilėraštį „Stay The Fuck at Home “ („Lik po velnių namie“) ,...

„Vadink mane savo vardu“: kas įtikinamesnis – romanas ar filmas?

Ar ekranizacija gali prilygti literatūros kūriniui – kone amžinas ir, ko gero, ne itin daug...

Top naujienos

Koronavirusu sergančio Boriso Johnsono būklė pablogėjo: perkeltas į intensyvios terapijos skyrių (473)

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, ankstesnę dieną hospitalizuotas „tyrimams“...

Apžvalgininkai apie Lietuvą po koronaviruso krizės: kai kurios sritys pasikeis negrįžtamai (141)

„Turime vieną tų momentų, kurie keičia labai daug aspektų. Kaip Rugsėjo 11-oji , kaip...

Atplūsta įspūdinga šiluma: temperatūra kils iki 21 laipsnio (12)

Antradienį iš Europos pietvakarių į Lietuvą plūstelės labai šiltas oras. Įdienojus...

Už parduotuvių svaigalus vartojantiems vyrams – karantinas nė motais: buriuojasi be jokių apsaugų ir keikia valdžią (415)

Du draugai, Denisas ir Romanas iš Švenčionių , koronaviruso epidemijos nebijo ir apie tai...

Aliarmas Šakių ligoninėje: atkeliavo pacientė su koronavirusu, tirs ir dar du mėginius greitasis testas buvo neigiamas (40)

Pirmadienio vakarą Šakių rajono meras Edgaras Pylipaitis pranešė nemalonią žinią:...

Ukmergės savivaldybės atstovai: pagaliau turime gerų naujienų (38)

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pirmadienio vakarą...

Pranešama apie pirmąją mirtį koronaviruso židiniu tapusioje Marijampolėje (150)

Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis savo „Facebook“ paskyroje...

Šioms profesijoms atėjo labai sunkus metas: darbuotojai, kurių dėl karantino bus atsisakoma pirmiausiai (106)

Anot specialistų, Covid-19 krizė sustabdė ekonomiką ir kai kurių specialybių veikla šiuo...

Bugavičiaus nužudymo byloje – su teisėsauga bendradarbiaujančio liudytojo pasakojimas (97)

Kauno šešėlinio pasaulio veikėjo Deimanto Bugavičiaus nužudymo bylos nagrinėjimas pamažu...

Savarankiškai dirbantieji susidūrė su trukdžiais: registracija išmokai truko visą dieną (69)

Šalyje paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti...

|Maža didelių žinių kaina