Pirmą kartą Lietuvoje viešinti Junna Iwasaki ir mūsų publikai puikiai pažįstama Dalia Dėdinskaitė koncerto programai pasirinko bene gražiausius smuiko ir fortepijono repertuaro kūrinius – įžymiąją Ludwigo van Beethoveno–Rodolphe‘o Kreutzerio ir Edvardo Griego sonatas, o programą papildys Toru Takemitsu bei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniai. Publika galės mėgautis ne tik aukščiausio profesionalumo bei atlikimo kokybe, bet ir naujojo „Steinway“ koncertinio fortepijono skambesiu.

Tarptautinių konkursų laureatė D. Dėdinskaitė nuo 2017 metų yra Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto profesoriaus Christiano Altenburgerio klasės asistentė. Prieš tai ji buvo šio žymaus austrų muziko studentė. Būtent Vienoje, vienoje svarbiausių aukštųjų muzikos mokyklų pasaulyje, susikirto smuikininkės ir talentingos japonų pianistės J. Iwasaki keliai, o jų duetas savo preciziškumu ir ekspresija žavėjo išrankiausius Austrijos sostinės klausytojus.

„Junna – ypatingo talento pianistė ir nepaprastai šiltas žmogus. Groti su ja – didžiulis malonumas ir net, sakyčiau, privilegija! Dar studijų laikais kartu esame atlikusios ne vieną svarbų koncertą, tačiau vėliau mūsų muzikinė bičiulystė buvo nutrūkusi. Junna intensyviai koncertuodama daug laiko leidžia Japonijoje, nors jos namais yra tapusi Vokietija. Abi labai norėjome atlikti šią programą ir ilgai derinome laiką, kada galėsime tą padaryti. Užtat koncertų Lietuvoje laukiame su didžiausiu nekantrumu“, – sako smuikininkė, japonų pianistę vadinanti puikia kolege ir sielos drauge vadinanti smuikininkė.

„Kaskart kai grojame drauge, Dalia stengiasi, kad mūsų muzikinis dialogas būtų šiltas, gilus ir aistringas. Labai gerbiu ją kaip asmenybę, mudvi – bičiulės, o muzika šią bičiulystę tik sustiprina“, – kolegei pritaria J. Iwasaki. Apie Lietuvą ji sužinojo dar mokykloje, skaitydama apie tarpukariu Kaune rezidavusį ir daugybę žydų gyvybių išgelbėjusį japonų diplomatą Chiunę Sugiharą.

„Girdėjau, kad jūsų publika – šilta ir išsilavinusi. Labai laukiu progos skambinti jai. Mane sužavėjo lietuvių kompozitoriaus Čiurlionio kūryba“, – sako pianistė.

D. Dėdinskaitė 2020–2022 metais buvo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010-aisiais laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. Smuikininkė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Dresdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Markui ir kitiems.

J. Iwasaki 2021 metais tapo „Steinway“ konkurso Vokietijoje laureate, o 16-jame Tarptautiniame Chopino pianistų konkurse, kuriame atlikėja pelnė diplomą, jos pasirodymą itin aukštai įvertino fortepijono legenda Martha Argerich. Japonų pianistė buvo pakviesta koncertuoti Vienos „Musikverein“ salėje pažymint 200-ąsias Ferenco Liszt’o gimimo metines, atliko rečitalių programas „Recital Nova“ radijuje NHK-FM, kurios buvo transliuotos visoje Japonijoje. Kaip solistė J. Iwasaki pasirodė su daugelių Japonijos orkestrų, rengia solines programas, koncertuoja įvairiuose Europos bei Azijos miestuose, tokiuose kaip Viena, Zalcburgas, Madridas, Barselona, Valencija, Varšuva, Frankfurtas, Antverpenas, Dubajus, Abu Dabis, Doha, Kuveitas, Kairas, Beirutas, Teheranas ir Tunisas.

„Ars Lituanica“ rengiami D. Dėdinskaitės ir J. Iwasaki koncertai taip pat vyks spalio 21-ąją Šiaulių „Laiptų galerijoje“, 25-ąją vyks Plungės kultūros centre, 27-ąją Nidos Thomo Manno kultūros centre.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės