2010-aisiais žymiojo Levo Tolstojaus romano motyvais sukurtas spektaklis „Ana Karenina“ yra ne sykį rodytas įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau istoriniame Trakų pilies vidiniame kieme šią vasarą bus pristatytas pirmą sykį.

Išskirtinė galimybė po atviru dangumi pasimėgauti šiuo meno kūriniu sudomino kultūros gurmanus – jau gegužės viduryje buvo aišku, kad visiems norintiems bilietų į pasirodymą tikrai nepakaks.

Pasitarę su spektaklio kūrėjais, renginio organizatoriai nusprendė pasiūlyti žiūrovams dar vieną susitikimą su „Anos Kareninos“ herojais. Bilietai į papildomą spektaklį platinami nuo šiandien.

Keturių teatrų artistus subūrusiame spektaklyje šokama pagal Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir net britų miuziklų karaliumi vadinamo Andrew Lloydo Webberio muziką.

Spektalio choreografė Anželika Cholina „Aną Kareniną“ vadina vienu geriausių savo darbų. Su ja sutinka ir teatro specialistai - 2011-aisiais žinomai kūrėjai už šį darbą įteiktas Auksinis scenos kryžius. Tais pačiais metais prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvai choreografei įteikė Riterio kryžiaus ordiną.

Po kiek laiko Maskvoje Anželikos pastatyta „Anos Kareninos“ versija Tarptautiniame Havanos teatro festivalyje nurungė 40 pastatymų iš kitų šalių ir buvo pripažinta geriausiu 2013 metų užsienio spektakliu.

Šįmet kūrybinės veiklos 25-metį mininti Anželika Cholina šį spektaklį kūrė su bendražygiais, prisidėjusiais prie visų jos darbų. Scenografiją sukūrė Marijus Jacovskis, kostiumus ir grimą – žymiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius.

Judesio prasme „Ana Karenina“ – vienas iš sudėtingiausių spektaklių, tačiau jame su profesionaliais baleto artistais šoka ir dramos aktoriai. Pagrindinį (Anos) vaidmenį atlieka Klaipėdos muzikinio teatro baleto solistė Beata Molytė. Jos partneris – Kauno muzikinio teatro solistas Gintaras Visockis (Vronskis).

Tarp kitų spektaklio dalyvių sąraše figūruojančių šokėjų ir aktorių – Evaldas Taujanskis, Leonardas Pobedonoscevas, Tadas Gryn, Donatas Bakėjus ir kiti ne tik iš teatro, bet ir iš kino bei televizijos pasaulio žiūrovams žinomi artistai.

„Nesiekiu įrėminti savo spektaklių pasitelkus konkretų žanrą – scenoje man įdomu kurti patį gyvenimą. Sudėtingą daugialypį gyvenimą – apie tokį romane „Ana Karenina“ rašo Levas Tolstojus. Romane susipina tiek daug istorijų, kad nesunku pasimesti. Taip pasimetama ir susidūrus su gyvenimo sudėtingumu“, - apie šį savo darbą sako Anželika Cholina.

XIX amžiaus pabaigoje išleistą „Aną Kareniną“ Levas Tolstojus vadino pirmuoju tikru savo romanu. Prabėgus beveik pusantro šimtmečio, šis kūrinys be išlygų vadinamas literatūros šedevru.

Pagrindinė romano veikėja Ana − moteris, nepatyrusi meilės. Ją dar paauglę ištekina už turtingo vyresnio vyro. Santuokoje ji nejaučia laimės, širdies troškimus pažadina pažintis su jaunu karininku Vronskiu. Jų pirmasis susitikimas pažymėtas mirties – traukinių stotyje žūsta geležinkelio darbuotojas. Taip įsibėgėja meilės, pavydo, visuomenės ydų, ištikimybės ir kitas temas nagrinėjanti istorija, kurios imtis ryžosi Anželika Cholina.

Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsako: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis ‒ ir apie tai“.

Spektaklio ištraukos:

Spektaklį „Ana Karenina“ Trakų pilyje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, grupių „Nickelback“ ir „Brit Floyd“ koncertus, šokių muzikos fiestas “Radistai Village 2015” ir „Stebuklas“, britų dainininko Passenger pasirodymą ir daugybę kitų renginių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės