Spaudimas, įtampa, nerimas, perdegimas – tai su kuo susiduria šiuolaikinė visuomenė. Dažnas žmogus šiuos veiksnius patiria būtent darbe. Įtempta dienotvarkė, ilgos darbo valandos ir mažas miego kiekis, nuolatinis sprendimų priėmimas sukelia įtampą. Cirko mene viskas dar sudėtingiau, nes šiuolaikinio cirko artistai patiria ne tik psichologinį, bet ir fizinį spaudimą. Psichologinis – atlikti triuką sėkmingai, pagauti partnerį. Fizinis – suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum, spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų, ar saugiai nuleistum ant žemės. Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima.

„Šio kūrinio idėja mums gimė suvokus, kad didžioji dalis mūsų profesinių patirčių yra susijusios su spaudimu. Sudarėme 107 būdų sąrašą, kaip susidoroti su juo. Esame tikri, kad jį galima tęsti amžinai, bet po šių mūsų įvardintų punktų pasijutome laisvesni, tarsi būtume išsilaisvinę nuo įtampos. Tikimės, kad tą patį perteiksime žiūrovams. Spektaklyje jie išvys tiek kasdienes, tiek pačias absurdiškiausias situacijas, kurios atskleis, ką mes darome jausdami spaudimą,“ – sako vienas iš spektaklio kūrėjų Kęstas Matusevičius.

Apie psichologinį ir fizinį spaudimą pasakojantis šiuolaikinio cirko spektaklis, sukurtas Kaune reziduojančios ir kuriančios trupės – „Kanta Company“. Jos nariai, Kęstas Matusevičius ir Aino Mäkipää, kartu studijavo šiuolaikinio cirko mokykloje „SaSak“ (Lahtis, Suomija). Šių cirku gyvenančių meninkų misija atvežti kultūrą ten kur ji retai pasiekiama Lietuvoje ir užsienyje. Trupė siekia per humorą paliesti svarbias temas, o naudojantis cirku kasdienybę paversti magišku pasauliu.

Spektaklį „107 būdai kaip įveikti spaudimą“ žiūrovai išvysti galės lapkričio 30 d. – Vilniuje, gruodžio 4 d. – Kaune.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės