Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, paskutinį rugpjūčio sekmadienį baigiamojo Pažaislio muzikos festivalio koncerto šiemet klausėsi rekordinis klausytojų skaičius – daugiau kaip 2000.

„Visą vasarą jautėme, kad žmonės po pandemijos vis dar atsargiai renkasi masinius renginius. Tačiau šis, paskutinis festivalio koncertas, buvo pilnutėlis. Itin džiugino, kad koncerto klausėsi įvairi publika – jaunimas, garbaus amžiaus žmonės ir patys mažiausieji. Stengiamės auginti publiką, o festivalio koncertai, vykstantys atvirose erdvėse, ypač palankūs žmonėms su mažais vaikais. Šiemet festivalis pasipildė dar viena tokia nauja erdve – Tado Ivanausko Obelynės sodyba“, – įspūdžiais dalijosi Pažaislio muzikos festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

Šią vasarą festivalis po karantino ribojimų vėl vyko įprastu ritmu. Per tris vasaros mėnesius 36 koncertuose apsilankė daugiau kaip 14 tūkstančių klausytojų.

Pažaislio vienuolyno kieme iš viso buvo surengti 4 koncertai, kurių vienas, organizuojamas kartu su partneriu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, buvo ypatingas. Programą pristatė garsi ukrainiečių dirigentė Oksana Lyniv, o koncerto metu surinktos lėšos – 6000 eurų skirti paremti Ukrainos jaunimo simfoninį orkestrą (YsOU), šiuo metu laikinai įsikūrusį Slovėnijoje.

Pasak G. Mikaitienės, užbaigus 27-tąjį Pažaislio muzikos festivalį, jau rengiamasi sekančiam. Programa yra sudėliota. Naujame sezone publikos lauks susitikimai su festivalyje dar negrojusiais, pasaulinį pripažinimą pelniusiais atlikėjais, numatomi dideli tarptautiniai muzikos projektai bei operos, kamerinės muzikos, džiazo, senosios muzikos ir kt. koncertai.

Festivalis ir toliau daug dėmesio skirs jauniesiems atlikėjams ir kylančioms muzikos pasaulio žvaigždėms, bus tęsiamos įvairios socialinės iniciatyvos ir projektai, didinantys muzikos renginių prieinamumą įvairių poreikių turintiems žmonėms.

Didžioji dalis koncertų išliks itin prieinamomis kainomis, dalis jų bus nemokami, bus toliau taikomos nuolaidos senjorams, asmenims su negalia bei jauniems žmonėms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės