Palaikymą grupės iniciatyvai suteikė Kauno Juozo Grušo namai-muziejus. Sveikinimo žodį tarė šių namų muziejininkas Juras Skinkys.

Skaitymuose dalyvavo kūrybinės grupės „Declamationes” nariai: Dovydas Beržinis, Neilas Labanauskas, Kamilė Rimdeikaitė, Miglė Bernatonytė, Naglis Grasmanas, Paulius Mikšys, Jonas Lukaševičius, Eivydas Mozūras, Lanas Toleikis.

„Declamationes“ – retorinių gebėjimų tobulinimo grupė

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“, kurios kuratorė yra profesorė, literatūrologė Irena Bucley – nuo 2015 m. Universitete gyvuojanti studentų kūrybinė grupė-studija, kurioje studentai tobulina savo retorinius gebėjimus, kuria poetines kompozicijas, nedidelius spektaklius, filmus, organizuoja pokalbius, susitikimus, diskusijas, knygų pristatymus ir aptarimus. Kūrybinės grupės narė Kamilė Rimdeikaitė pasakojo, kad ši grupė rašo ir scenarijus, organizuoja poezijos vakarus, dalyvauja parodų atidarymuose ir kartais patys jas rengia. „Declamationes“ stengiasi atgaivinti istorinę atmintį, nemažai pasirodymų parengia Viduramžių, Baroko tematika. Vertina Kauno bei savo universiteto istoriją.

Kūrybinės grupės narys Naglis Grasmanas papasakojo apie „Declamationes“ keliones, iniciatyvų vykdymo vietas. „Keliaujame ten, kur žmonėms tai yra svarbu. Su parodomaisiais reginiais labiau būname Kaune. Su Olgos Oginskienės-Kalinowskos dienoraščiu keliavome į Rietavą, Plungę, su Jono Meko „Laiškais iš Niekur“ vykome į Maironio literatūros muziejų, su Jano Čečioto giesmelėmis esame čia – Juozo Grušo namuose-muziejuje, Taip pat vykome į Jiezną su Pasakojimais apie Jiezną.“

Idėjų semiasi iš kultūros

„Declamationes“ įdėjų semiasi iš įvairių kultūrinių įvykių ar svarbių datų. Būtent šį renginį jie skyrė Simonui Daukantui, kuris šiais metais minės 230-asias gimimo metines. Simoną Daukantą jie pagerbė to laikotarpio giesmelėmis. Praėjusiais metais buvusiame Kauno centriniame pašte buvo minimos Romo Kalantos metinės, pabrėždami tą laikotarpį, studentai pasirinko Arvydo Ambraso kūrinį „Duobė“ ir surengė pasirodymą pagal šią pjesę.

Išgirsti kūrybinės grupės „Declamaciones“ skaitymus ar atliekamas Jano Čečioto giesmeles bus galima gegužės 18-ąją, 17 valandą, Kaune įsikūrusiame Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės