Dešiniajame Neries krante iškilęs modernios architektūros objektas spalio mėnesį taps ne tik vizualaus meno mėgėjų, bet ir muzikos gerbėjų, melomanų traukos tašku. Nauja koncertų erdvė – NDG Didžioji salė – turėtų užimti vienos svarbiausių sostinės koncertų salių vietą, mat čia vyks „Vilniaus festivalių“ rengiami ypatingi koncertai, kuriuose pasirodys pasaulinio garso atlikėjai, skambės įžymiųjų šių laikų kompozitorių kūriniai. Šiuo metu NDG Didžiojoje salėje suplanuoti bent šeši išskirtiniai koncertai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Spalio 4 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos naujosios kartos fortepijono garsenybė ir elektroninės muzikos žvaigždė Francesco Tristano. Tai bus išskirtinis pianisto pasirodymas su Lietuvos kameriniu orkestru bei jo solinės programos fortepijonui ir kitiems klavišiniams bei elektroniniams instrumentams pristatymas. Skambės F. Tristano Koncertas fortepijonui ir orkestrui „Island Nation“, kūriniai iš jo naujausio albumo „Tokyo Stories“. Šis koncertas bus net trijų dalių – pirmojoje skambės garsiausio visų laikų estų kompozitoriaus Arvo Pärto kūrinys „Adam’s Lament“, pelnęs prestižinį „Grammy“ apdovanojimą ir šiame koncerte skambėsiantis pirmą kartą Lietuvoje. Trečiojoje Francesco Tristano surengs įspūdingą pasirodymą sintezatoriais ir kitais klavišiniais – tikrą klubinį elektroninės muzikos vakarėlį.

Spalio 12 d. NDG Didžiojoje salėje pasirodys Kanados muzikos sensacija, „Polar Punk“ tituluojama stulbinančio balso menininkė Tanya Tagaq. Įžymiosios Björk scenos partnerė, inuitų gerklinio dainavimo virtuozė surengs išskirtinį koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam diriguos Modestas Pitrėnas. Koncerto klausytojų laukia neįtikėtinos patirtys, artimos ritualui ar net šamaniškam muzikos seansui, tačiau jose netrūks ir labai ryškių muzikinių spalvų.

Tanya Tagaq

Spalio 17 d. pirmą kartą į Lietuvą atvyksta garsioji JAV mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“. Prieš porą metų „Grammy“ apdovanojimą už Steve’o Reicho kūrinių atlikimą pelnę Čikagos perkusininkai atveža į Vilnių įspūdingą dviejų dalių koncertą. NDG Didžiojoje salėje skambės ne tik Steve’o Reicho, Davido Skidmore’o, Gemmos Peacocke, Augustos Read Thomas ir kitų kompozitorių kūriniai, bet ir ypatinga šio koncerto intriga – naujausias Philipo Glasso kūrinys „Perpetulum“, kurį įžymus kompozitorius sukūrė būtent grupei „Third Coast Percussion“ ir kurio pasaulinė premjera įvyko vos prieš keletą mėnesių.

Spalio 18 d., penktadienį, šioje naujoje koncertų erdvėje įvyks visiškai unikalus koncertas. Šiais metais visame pasaulyje pažymimas kosminio laivo „Apollo” įvykdytos Mėnulio misijos 50 metų jubiliejus. Ta proga garsius muzikantus apjungusi britų grupė „Icebreaker” rengia visą eilę koncertų, kurių pagrindinis akcentas – legendinis Briano Eno kūrinys „Apollo“. Kultinio muzikos prodiuserio, kompozitoriaus, vizualiųjų menų kūrėjo Briano Eno pristatinėti nebereikia jau seniai. Jis yra laikomas viena įtakingiausių Vakarų populiariosios muzikos figūrų, o taip pat vadinamas ir ambientinės muzikos krikštatėviu. 1983 metasi B. Eno sukūrė vieną žinomiausių savo albumų „Apollo“, įkvėptą JAV kosminio laivo Mėnulio misijos. Rudenį šis kūrinys atkeliauja į Vilnių: net 13 žinomų muzikantų vienoje scenoje pateiks publikai neeilinį koncertą – su B. Eno „Apollo“ ir kitais „kosminiais“ kūriniais.

NDG Didžiąją salę taip pat turėtų įsidėmėti ir šiuolaikinės elektroninės muzikos gerbėjai. Spalio 5 d. čia pirmą kartą Lietuvoje pasirodymą surengs vienas garsiausių elektroninės muzikos atlikėjų Andy Stott. Iš britų elektroninės muzikos sostinės Mančesterio kilęs menininkas, pripažintas techno ir „dub“ muzikos prodiuseris, garsiosios įrašų kompanijos „Modern Love“ favoritas Vilniuje surengs vienintelį savo koncertą Baltijos šalyse šiais metais.

Spalio 10 d. NDG Didžiojoje salėje išvysime kitą šiandienos garsiausių pasaulio festivalių favoritą – britų elektroninės muzikos kūrėją Maxą Cooperį. Menininkas, savo pasirodymuose jungiantis elektroninę muziką, vaizduojamuosius menus ir mokslinius metodus, kurių dėka įtraukia žiūrovus į imersinio – panardinančio – garso terpę, pristatys savo naujausią albumą. Audiovizualinius Maxo Cooperio pasirodymus nuolat kviečia tokie mega festivaliai, kaip „Glastonbury“ Didžiojoje Britanijoje, „Sonar“ Barselonoje, „Fuji Rock“ Japonijoje, „Amsterdam Dance Event“ Olandijoje, „Decibel Festival“ Detroite (JAV), Monrealyje vykstantis svarbiausias Kanados elektronikos festivalis „MUTEK“ ir daugelis kitų. Todėl malonu, jog šį rudenį M. Cooperis sutiko pasirodyti ir Vilniuje.
Taigi, nors ir neilgam laikui, tik laikinai įrengiamos salės būtinybė akivaizdi – NDG Didžioji salė leis Vilniuje surengti ilgai planuotus pasaulinio garso muzikos kūrėjų ir atlikėjų koncertus, už ką „Vilniaus festivaliai“ nuoširdžiai dėkoja Nacionalinei dailės galerijai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt