aA
Trys filmai, kuriuose vaidinai ar kitaip prie jų prisidėjai, vienu metu nominuojami "Oskarui". Tačiau atvykęs į Los Andželą sužinai, kad apdovanojimų ceremonijos nepamatysi, nes nebėra bilietų. Tokia istorija nutiko bene žymiausiam šiuolaikinio Rusijos kino ir teatro aktoriui Sergejui Garmašui. S.Garmašas praėjusią savaitę viešėjo Vilniuje. Aktorius filmavosi Audriaus Juzėno juostoje "Ekskursantė".

Ji pasakoja apie vienuolikmetę mergaitę, pabėgančią iš tremtinius gabenančio traukinio. S.Garmašas filme vaidina karininką, kuris padeda mažajai bėglei pasiekti už šešių tūkstančių kilometrų likusius namus. "Gerojo ruso" vaidmuo čia tarsi pasikartoja: Lietuvos žiūrovai neseniai turėjo galimybę pamatyti lenkų režisieriaus Andrzejaus Wajdos juostą "Katynė". Joje S.Garmašo vaidinamas kariškis išgelbsti lenkų karininko žmoną ir dukrą.

"Kietesnis" už E.Nekrošių.

Per trumputį susitikimą aktorius užsiminė, kad Lietuva labai pasikeitė. Tačiau ne jo meilė mūsų šaliai. Lietuva S.Garmašui pirmiausia siejasi su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, Vytautu Žalakevičiumi, kitais kino menininkais ir aktoriais. "Išskiriu Lietuvą iš gretimų šalių dėl jos valstybingumo tradicijos, istorijos ir kultūros", - sakė jis. Įdomu, kad S.Garmašas kine debiutavo prieš dvidešimt penkerius metus Lietuvos kino studijos juostoje "Būrys" - vaidino eilinį Uriną. Tai iki šiol pats mėgstamiausiais aktoriaus filmas.

Susidaręs munduruoto S.Garmašo įvaizdis verčia klausti, ar tik jis nebus kilęs iš karininkų šeimos? Visai ne. Tėvas buvo autobuso vairuotojas ir inžinierius, o mama dirbo autobusų stoties dispečere. Ir aktoriumi S.Garmašas tapo visiškai atsitiktinai: mama nunešė dokumentus į teatro mokyklą.

Šiuo metu jis teatre kuria vaidmenis keturiuose spektakliuose, tarp jų - Fiodoro Dostojevskio "Velniai" (rež. A.Wajda) ir Aleksandro Gribojedovo "Vargas dėl proto". Pastarąjį režisavo Rimas Tuminas. Šis kūrėjas, S.Garmašo manymu, patenka į geriausių pasaulio režisierių dešimtuką. "Tuminas man "kietesnis" už Nekrošių. Jis pakeitė mano teatrinę pasaulėžiūrą", - pabrėžė aktorius.

S.Garmašui sekėsi savo kelyje sutikti įdomių režisierių. Jam apskritai sekėsi. "Katynės" filmavimo aktorius laukė net trejus metus. Dirbti su A.Wajda buvo didžiulis džiaugsmas. "Štai kas nuostabu, kai režisieriai geri: jie ima tave už rankos, veda kaip vaiką, ir tu atsikratai visokių baimių. Toks ir A.Wajda. Kai jis šalia, nieko nėra neįmanoma", - kalbėjo aktorius.

"Oskarai"

Kažkas yra pajuokavęs, kad S.Garmašo nutikimas Los Andžele įeis į šiuolaikinio Rusijos kino istoriją. Net trys filmai, prie kurių prisidėjo S.Garmašas, 2008-aisiais pretendavo į "Oskarą": į geriausio užsienio filmo kategoriją buvo įtraukti net du - "12" ir "Katynė", o dėl geriausio animacinio filmo nominacijos varžėsi Aleksandro Petrovo "Mano meilė". Jame skamba S.Garmašo balsas. Aktorius buvo nuvykęs į JAV, tačiau į apdovanojimų teikimo ceremoniją nepateko - negavo bilietų. Tad dabar turi gražaus laiko pamąstyti, kam ir kaip dėkos, kai "Oskaras" galų gale atsidurs jo rankose.

Rinkdamasis scenarijų S.Garmašas daugiausia dėmesio kreipia į vaidmenį. "Jei yra gera istorija, raiškus charakteris, atmosfera ir situacija, renkuosi jį. Tada man nesvarbi filmavimo trukmė, net jei vaidmenį sukurti pakanka pusės dienos", - aiškino S.Garmašas.

Pripažinimo ženklams - ne

Lietuvoje šiuo metu rodomas rusų satyrinis trileris "Karščiausios naujienos", režisuotas švedo Anderso Banke. Aktorius prisipažino, jog pirmą kartą filmavosi Švedijoje. Jam patiko, kad darbas trukdavo aštuonias valandas per dieną. S.Garmašas gyveno viešbučio kambaryje, kuriame kitados buvo apsistojusi Nicole Kidman. Filmavimas vyko paviljone, kur danų režisierius Larsas von Trieras kūrė "Dogvilį" ir "Šokėją tamsoje".

S.Garmašas nelinkęs savęs vadinti didžiu menininku, pripažinimo ženklams neskiria didelės reikšmės. "Tai, ką sukūriau ir kuriu, norėčiau įvardyti keliu, kuris tarsi bėga - aukštyn, žemyn, o aš juo einu. Kai kelyje pradedi statyti ženklus, pjedestalą sau, tenka sustoti. O aš nenoriu sustoti", - pasakojo S.Garmašas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Didžioji Britanija: mirė vaikų rašytoja Judith Kerr

Eidama 96-uosius metus, Didžiojoje Britanijoje mirė rašytoja ir dailininkė Judith Kerr. Tai...

M. K. Čiurlionio proanūkis: kultūros kelias leis prisiliesti prie jo gyvenimo ir palikimo

Nacionalinis kultūros kelias „Čiurlionio kelias“ suteikia galimybę prisiliesti prie Mikalojaus...

Oskaro Koršunovo teatras sezoną baigia festivaliu „Viskas apie ją“

„Moteriai niekada nebuvo suteikta teisė būti visapusišku žmogumi. Šią teisę uzurpavo vyrai....

Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos pelno pasaulio pripažinimą

Žinomas Lietuvos strateginės komunikacijos konsultantas, „Havas“ grupės Baltijos šalyse...

Išskirtinėje „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje – tikėjimas ir šiuolaikinis menas

Gegužės 30 d. duris atverianti jubiliejinė, dešimtmetį mininti šiuolaikinio meno mugė...

Top naujienos

Britai pradėjo didžiausią savo istorijoje tarptautinę viliojimo kampaniją: prognozuoja grėsmę Lietuvai (31)

Viešųjų ryšių agentūros informuoja, kad Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos tarnyba (...

Pasitikrinkite: testas, kurios partijos ar komiteto pažiūros jums artimiausios (13)

Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ( VU TSPMI ) mokslininkai...

Gyvai / DELFI Diena. Kodėl po „valstiečių“ paramos Nausėdai kai kurie frakcijos nariai renkasi Šimonytę vyksta apklausa (33)

„DELFI Dienoje“ - policijos generalinis komisaras. Ar išaiškinti tarptautinė nusikaltėlių...

Apie derybas su Rusija paklaustas Zelenskis atsakė vienu žodžiu (56)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmetė derybų su Rusija galimybę.

Paaiškėjo, kodėl Vilniuje kyla spūstys: ekspertai turi patarimų, kaip ilgam neužstrigti (8)

Skaičiuojama, kad spūstyse vilnietis praleidžia net 136 valandas per metus. Tam, kad spūsčių...

Gimus vaikui, sugriuvo visi nusistatymai: sakiau, kad miegos tik savo lovoje, o žindysiu tik iki, kol pradėsiu primaitinti (1)

Renata ir Arnoldas Raugai – dar viena praėjusios savaitės DELFI ir „ Kidy Tour “ metų šeimos...

Neramios žinios iš muitinės: į Lietuvą bandyta įvežti raketų paleidimo sistemas iš Baltarusijos (126)

Lietuvos muitinės pareigūnai šią savaitę nepraleido į šalį bandytos įvežti raketų...

Ispanijos policijos paviešinti vaizdai: sulaikomas lietuvis – Europą šiurpinusios gaujos vadeiva (78)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

Rinkėjai įvertino kandidatus į prezidentus: užkliuvo Šimonytės nuotaika ir Nausėdos šuo galima paklausyti gyvai (288)

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame Prezidento rinkimų ture. Tuo pat metu savo...

Ar nuo ispaninio šalavijo sėklų iš tiesų lieknėjama? (2)

Internetas mirga įvairiais receptais su ispaninio šalavijo sėklomis – pudingai, glotnučiai ir t....