Kiekvienais metais rengdami Druskininkų teatro festivalį, organizatoriai susidurdavo su naujais sunkumais, kuriuos priprato priimti kaip kūrybinių sprendimų reikalaujančius iššūkius. Mažą festivalio biudžetą atsveria nuolatinių partnerių – vietinių viešbučių, restoranų, žiniasklaidos, verslo atstovų - entuziazmas, kurio pagalba festivalis įgauna naujų raiškos formų.

Galima išskirti kelias svarbias veiklos kryptis, kurias nuosekliai puoselėja Druskininkų teatro festivalio organizatoriai. Tai atkaklus pasiryžimas pristatyti žiūrovams naujus vardus ir naujas kūrybos kryptis, supažindinti su geriausius įvertinimus pelniusiais darbais, suteikti sceną debiutantams, eksperimentatoriams.

Pagrindinėje festivalio programoje šiemet laukia daug nepamirštamų teatrinių susitikimų. Pamatysime net trims “Auksiniams scenos kryžiams” nominuotą Artūro Areimos spektaklį “Laimingi” pagal F. Šilerio “Klastą ir meilę” (Kauno dramos teatras), jaunimo pasaulėjautą nagrinėjantį Aido Giniočio spektaklį “Sudie, idiotai” (teatras “Atviras ratas”), Panevėžio kamerinių spektaklių festivalio laureatą, šmaikštumu trykštantį Jono Vaitkaus “Atsitiktinį žmogų” (VšĮ “Mens publica”), prakeiksmų ir švelnumo kupiną Agniaus Jankevičiaus spektaklį “Prakeikta meilė” (Lietuvos rusų dramos teatras), šokiruojančiu seansu apie motinystę vadinamą “Ša, kalba mamos” (“Idioteatras”) ir daugelį kitų ryškių teatrinio sezono naujienų. Pirmą kartą festivalyje pasirodys neįgaliųjų teatras “Naujasis teatras” su spektakliu “Stiklinis žvėrynas” (režisierius – Artūras Šablauskas).

Festivalio organizatoriai apgailestauja, kad sustojus multifunkcinio kultūros centro Druskininkuose įkūrimo darbams, Druskininkų teatro festivalio pavadinimas kasmet tampa vis labiau simbolinis. Daugelio spektaklių nepavyksta parodyti dėl techninių reikalavimų neatitikimo – taip festivalio repertuare didžiuosius garsių režisierių darbus pamažu pakeitė kameriniai.

Itin ryškiai Druskininkų teatro festivalyje šiemet nuskambės muzikinė gaida. Kaip sako Andrius Mamontovas, muzika – tai vibracija, per kurią siela pajudina materiją. Klube „Kolonada“ ir naujai atgijusiame “Alkos” restorane klausysime džiazo, alternatyvios muzikos, ir geriausių atlikėjų koncertų: Alinos Orlovos, Egidijaus Sipavičiaus, Mariaus ir Irūnos, grupės “Flamingo”, Daniel Marques trio iš Brazilijos, tarptautinio džiazo kvinteto “Barnabo plebėjai”. Amfiteatre “Galia” po atviru dangumi pasirodys geidžiamiausi elektroninės muzikos ir džiazo sintezatoriai Leon Somov ir Jazzu, Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, 25 metų jubiliejų švenčianti legendinė grupė “Antis”. Tradiciškai vieną naktį po atviru dangumi iki ryto jaunimas siaus elektroninės muzikos fiestoje “Druskos naktis”.

Svarbi festivalio misija, kuri pasirodė ne tik įmanoma, bet ir reikalinga – tai kinas. Druskininkuose, kur visais metų laikais pilna poilsiautojų, nėra nė vieno veikiančio kino teatro. Kinas festivalio programoje startuos anksčiausiai – savaitę prieš oficialų atidarymą ir sugrįš į buvusią “Lietuvos” sanatoriją. Programoje “Grand Spa Lietuva kinas” tęsime pažintį su tarptautinį pripažinimą pelniusiais Europos kūrėjų darbais bei lietuviško kino naujienomis, kviesime į susitikimus su kūrėjais.

Džiugu, kad šiemetinėje kino afišoje itin daug tautinio kino: Mariaus Ivaškevičiaus „Tėve mūsų“, Igno Miškinio „Artimos šviesos“, Gyčio Lukšo „Duburys“, Emilio Vėlyvio „Zero 2“ ir visa eilė trumpametražinių filmų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės