aA
Šį sekmadienį, gegužės 20 d., 18.30 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje vyks paramos koncertas „Kurkime istoriją kartu“. Labdaringas renginys yra skirtas paremti šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybą.
Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios vizualizacija
Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios vizualizacija

Kaip pranešime spaudai rašo organizatoriai, koncerte dalyvaus tokie žinomi atlikėjai, kaip Merūnas, Linas Adomaitis, taip pat duetas „DuoViola“, Martynas Beinaris, Kauno miesto styginių kvartetas Matas Kaunietis ir Dangiras Petraitis.

„Kadangi esu kaunietis, nepaprastai džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie šio neeilinio įvykio: reikšmingos tiek dvasiniu, tiek istoriniu požiūriu bažnyčios statybų“, – sako operos solistas Merūnas.

Žinomas atlikėjas renginio metu atliks akademinės muzikos šedevrus ir vieną lengvosios muzikos kūrinį drauge su Linu Adomaičiu.

„Šventasis Jonas Paulius II yra viena iškiliausių asmenybių pasaulyje. Jo užkrečiantis gerumo ir meilės pavyzdys milijonams žmonių nušvietė kelią. Vieni iš tokių žmonių esame ir mes su žmona Irma. Mes žavimės Jono Pauliaus II figūra ne tik religiniame kontekste, bet ir plačioje žmogiškumo sampratoje. Esu nepaprastai laimingas, kad šios nuostabios asmenybės vardo bažnyčia įgis sielą ir Kaune“, – renginio išvakarėse teigia L. Adomaitis ir ragina visus savo gerbėjus bei bičiulius jame dalyvauti.

Merūnas pritaria minčiai, kad muzika yra bene tiesiausias kelias į klausytojų širdis.

„Tai empyriškai neapčiuopiama, tik pajaučiama, gal dėl to muzika ir yra nepaprasta“, – svarsto operos solistas. Jam antrina ir L. Adomaitis: „Muzika maldos namuose bus, ko gero, taikliausia bendrystės forma. Nuoširdi muzika yra žmogaus ir Dievo bendradarbiavimo vaisius. Kalbantį žmogų gal ir galima pertraukti, bet dainuojančio – niekada. Muzika, kaip ir malda – yra ypatingai stiprus dvasingo bendravimo įrankis“.

Tokio pobūdžio renginys Kaune vyks antrą kartą.

Pirmasis paramos koncertas jau vyko prieš Kalėdas. Šilainiuose įsikūrusios parapijos klebonas Andrius Alminas sako, kad paramos koncertas nėra spontaniška mintis.

„Mūsų parapija jau kurį laiką garsiai kalba apie tai, kad norime bažnyčios, kad koplytėlėje žmonės nebetelpa. Mums čia gera būti, melstis, minėti ir švęsti religines bei valstybines šventes, susitikti, bendrauti, augti kartu. Mes stengiamės, kad mintis, vizija įgautų fizinį kūną, t.y. – trokšame pastatyti bažnyčią. Štai kodėl ir kreipiamės į parapijiečius, verslo atstovus, rengiame paramos koncertus“, – teigia A. Alminas. Pašnekovas pacitavo šv. Augustino žodžius: "Kas gieda, tas dvigubai meldžiasi". „Galima giedoti savo maldą, giedoti spontaniškai, tai, kas glūdi širdyje, savais žodžiais ir sava melodija. Gali giedoti žinomas ir tau patinkančias giesmes. Dievui nėra labai svarbūs mūsų vokaliniai sugebėjimai. Jam rūpi mūsų širdis. Dėlto ir pasirinkta muzika, kuri paliečia, prakalbina širdis ir pasako daug daugiau nei įprasti žodžiai...“, – apie muzikos kilnią misiją sako A. Alminas.

Parapijos klebonui organizuoti paramos koncertus drauge su iniciatyviais parapijiečiais padeda ir dueto „DuoViola“ įkūrėjai Gertrūda Beinarytė-Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius. „Muzika visada pradžiugina sielą, o jei ji skamba vardan gerų darbų, tai dar šauniau. Labai smagu, kai visi kartu stengiamės dėl vieno tikslo“, – džiugiai sako G. Beinarytė-Krunglevičienė, drauge su sutuoktiniu gyvenanti Šilainiuose.

Pasak Gertrūdos, visus koncerto dalyvius buvo labai paprasta sukviesti: Merūnas sutiko tik paprašius, tik reikėjo suderinti tinkamą datą, L. Adomaitis taip pat labai džiaugėsi galėdamas prisidėti prie šios iniciatyvos. Renginyje pasirodys ir organizatorės brolis, dainininkas Martynas Beinaris, kuriam fortepijonu pritars žmona Skaistė Beinarienė. Pasak G. Beinarytės-Krunglevičienės, pasitarus su klebonu bei parapijos renginių organizatore Diana Karveliene, nuspręsta, kad koncerto metu turėtų skambėti daugiausiai lietuviška muzika, nes renginys bus skirtas kartu paminėti ir Lietuvos šimtmetį. Vakaro metu skambės žymiausios V. Kernagio, B. Dvariono ir kitų lietuvių kompozitorių dainos.

Prie labdaringos iniciatyvos prisideda ir Kauno restoranas „Miesto sodas“: didesnę sumą paaukojusiems bus dovanojami kvietimai puodeliui kavos.

Šiuo metu jau yra parinkta vieta naujos bažnyčios Šilainiuose statyboms ir sklype pradėti pirmieji darbai. Bet tam, kad sumanymas virstų realybe, dar prireiks ilgo laiko bei tikinčiųjų finansinės paramos.

Kauno šv. Jono Pauliaus II bažnyčia dedikuojama parapijos globėjui šv. Jonui Pauliui II atminti ir Laisvei, kuri kiekvienam žmogui yra be galo brangi ir svarbi – „Esate pašaukti laisvei“.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kompozitorė Onutė Narbutaitė: nespręskite apie rožę iš jos koto

Sausio 29 ir 30 d. į Lietuvos nacionalinį operos ir baletą teatrą pakiliai atjoja Onutės...

Režisierė Rūta Bunikytė – apie tai, kaip santykių idilę griauna instinktai

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 200 metų jubiliejų švęs su Jacques‘o Offenbacho...

„Indivizijos“: kaip atrodo progreso pasekmės?

Kaip atrodo progreso pasekmės? Ko pasigendame labiausiai, Vakarų pasaulyje netylant diskusijoms dėl...

Vilniaus gimtadienio išvakarėse atidaromoje parodoje – pirmąkart lietuviškai užrašytas Vilnius (6)

2020 m. sausio 24 d., penktadienį, 17 val. Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus universiteto...

Kino centro „Garsas“ išsaugojimu susirūpinę panevėžiečiai atviru laišku kreipėsi į Eidrigevičių (18)

Panevėžiečiai, pasirašę peticiją, skirtą Panevėžio kino centro „Garsas“ išsaugojimui,...

Top naujienos

„Didysis sprogimas“ laivininkystėje viską verčia aukštyn kojomis: kai kurie kraunasi turtus (4)

Prieš daugiau nei dvi savaites didžioji dauguma laivų visame pasaulyje buvo priversti pakeisti savo...

Užkalnis. Trikojų priešai su trimis smegenų vingiais (163)

Daugelis šio straipsnio adresatų nepratę prie ilgų tekstų, nepažįsta daug raidžių, todėl...

Gyvai / Europos taurės TOP-16 etapas: „Rytas“ – „Monaco“ (8)

Vilniaus „Ryto“ (1/1) krepšininkai trečiadienio vakarą stoja į itin svarbų Europos taurės...

Įspėja vairuotojus ir pėsčiuosius: naktį gatvėse laukia itin sudėtingos sąlygos

Kelius prižiūrinti įmonė Grinda savo feisbuko paskyroje išplatino pranešimą apie naktį...

Viktorija Siegel pakraupo dėl Lietuvos policijos veiksmų: kaip gali taip besielgiantis žmogus dirbti pareigūnu? (146)

Internete ėmė plisti vaizdo įrašas , kuriame užfiksuotas nekasdienis sulaikytos apsvaigusios...

Atsiliepė liūdnai pagarsėjusių verslininkų apkaltintas buvęs pareigūnas: man tai didelė naujiena (25)

Buvęs Valstybinio turizmo departamento turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas...

Naujas meilės romanas – Tapinas ir Valinskienė parašė bendrą knygą: sureagavo ir Valinskas (36)

Žinomas žurnalistas, TV laidų vedėjas Andrius Tapinas trečiadienį savo sekėjus pradžiugino...

Svečiai jūsų namus įvertina akimirksniu: 10 būtinų sąlygų, kad pirmas įspūdis būtų geras (1)

Nuomonę apie jūsų namus svečiai susidaro įvertinę tokius dalykus, kaip, pavyzdžiui, namų...

Kaip atrodo pesimistinis „Toyota“ pardavimų scenarijus: milijonas elektromobilių per metus specialiai „Motorams“ iš Amsterdamo (26)

Amsterdame (Nyderlandai) vienas pirmaujančių pasaulyje automobilių gamintojų „ Toyota “...