Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kviečia vilniečius ir miesto svečius į išskirtinį renginį. Gelbėtojai – ypatingi žmonės, kurie per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gelbėjo žydus nuo Holokausto baisumų. Jiems reikėjo turėti ne tik drąsos, sumanumo, kantrybės, bet ir fizinės bei dvasinės ištvermės. Visus gelbėtojus vienijo nesavanaudiškumas: regėdami smurtą jie tiesiog negalėjo kitaip pasielgti.

„Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus tiria gelbėtojų istorijas. Samuelio Bako muziejuje veikia nuolatinė ekspozicija, skirta išgelbėtiems vaikams ir jų gelbėtojams. Žydų gelbėtojų pagerbimui skirta diena mums taps viena iš svarbiausių minėtinų datų. Kasmet prisiminsime tuos, kurie rizikuodami viskuo, klausė savo žmogiškumo ir liko šviesos pusėje,“ – sako muziejaus direktorius dr. Simonas Strelcovas.

Renginio metu aktoriai Darius Gumauskas ir Jolanta Dapkūnaitė skaitys gelbėtojų ir išgelbėtojų istorijas, operos solistas Rafailas Karpis ir pianistas Darius Mažintas atliks geto dainas, publicistas Donatas Puslys kalbins gelbėtojų šeimų narius. Renginio režisierius Povilas Makauskas, konsultantai – režisierius Gintaras Varnas ir rašytoja Aneta Anra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės