Iš karto po pasaulinės premjeros Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur filmas „Poetas“ pelnė apdovanojimą, kino kritikai negailėjo pagyrų lietuvių kūrėjams. Juos nustebino sumaniai papasakota pokario istorija, kai per vieną to laikmečio žinomo poeto gyvenimą išsiskleidžia plati žmogiškųjų ir demoniškųjų savybių paletė.

Pasak norvegų kino žurnalo „Kinas“, filmas „Poetas“ – įspūdingas kūrinys, įtikinamai atkuriantis pokario laikotarpį: „Tai talentingai papasakota istorija, intriguojanti iki pat pabaigos“.

„Tai įtraukianti kelionė į praeitį ir puiki istorinė stalinizmo laikų drama, – rašoma kino platformoje „High on Films“. – Filme atsiskleidžia sąžiningas požiūris į tų laikų menininką, kurio portretas nutapytas su gaiviu skepticizmo prieskoniu.“

Filmo „Poetas“ scenarijus parašytas remiantis skaudžia ir paradoksalia Lietuvos pokario istorija, nutikusia dviejų žinomų Lietuvos žmonių gyvenimuose – gabaus to meto vaikų rašytojo ir antisovietinės rezistencijos partizanų vado.

Anot filmo režisieriaus G. Tamoševičiaus, smagu, kad filmas, kurio veiksmas vyksta pokario Lietuvoje ir pasakoja dramatišką, lietuviams gerai žinomo poeto istoriją, buvo artimas ir suprantamas užsienio publikai.

„Po premjeros prie manęs ėjo užsieniečiai žiūrovai ir atviravo, kad juos sukrėtė poeto istorija,, per kurią atsivėrė ne tik sudėtingas pokario laikmetis, bet ir universali žmogaus aistrų, pakilimų ir nuopuolių drama,“ – sako G. Tamoševičius.

Filmas „Poetas“ Lietuvos kino teatruose bus pristatytas 2023 vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Filmą prodiusavo studija „A Propos“. Prodiuseriai: V. V. Landsbergis ir Uljana Kim.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt