Pratęsdamos atvirą šaukimą kuratorės atkreipia dėmesį į lig šiol dažniausiai paraiškos teikėjų užduodamus klausimus ir išskiria tris patarimus, kaip parengti kūrinio pristatymą paraiškoje. „Pirmiausia, siūlydami kūrinio idėją, išgryninkite tai, kas jums svarbiausia ir labiausiai rūpi, negalvodami apie tai, ko iš jūsų tikimasi. Tada įvertinkite idėjos įgyvendinimo galimybes projektui skirto laiko ir nurodyto biudžeto atžvilgiu. Ir galiausiai – tikrai nebūtina panaudoti visų leistinų ženklų, nes jų apimtis yra tik rekomendacinio pobūdžio“, – komentuoja kuratorės.

Šių metų paroda išsiskiria ir tuo, kad ji pirmą kartą projekto istorijoje bus eksponuojama muziejinėse erdvėse – Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG). Kuratorės reiškia lūkestį sulaukti pasiūlymų, kuriuose menininkai drąsiai atvertų naujus realybės matymo būdus, įvairaus laiko, technologijų, materialumo patirtis, steigtų ir apmąstytų jungtis tarp skirtingų žinojimų bei praktikų.

Atsižvelgdamos į tai, kad NDG saugoma valstybinės reikšmės XX a. ir XXI a. meno kūrinių kolekcija, kviesdamos menininkus dalyvauti konkurse Markevičiūtė ir Juciūtė pastebi, jog moderniojo ir šiuolaikinio Lietuvos meno istorija dažnai rašoma pabrėžiant kartų kaitą, naująjį meną supriešinant su senu ar tradiciniu. Pasak kuratorių, „jauno meno konkurso įkurdinimas šalia NDG kolekcijos skatina permąstyti meno rungtynių ir meno laukui būdingo savireferentiško, savęs įprasminimo santykyje su „praėjusiu“ idėjas. Įsikūrusi šios kolekcijos pašonėje, naujoji „JCDecaux premijos“ paroda sudarys sąlygas nelinijiniam, keliaprasmiam pokalbiui tarp kūrinių, jų materialumų ir istorijų.“ Konceptualios grupinės parodos architektūrą NDG erdvėse projektuos kraštovaizdžio ir parodų architektas Povilas Marozas.

Paraišką pildyti galima čia.

Apie projektą

Šiuolaikinio meno centro ir lauko reklamos įmonės „JCDecaux Lietuva“ įsteigtas parodų ciklas „JCDecaux premija“ prasidėjo 2016 metais. Šiemet jis įgyvendinamas jau aštuntą kartą. Projektas kasmet kviečia pradedančiuosius menininkus ir menininkes pristatyti savo kūrybą. Dauguma dalyvių įsitvirtina šiuolaikinio meno lauke ir aktyviai tęsia kūrybinę veiklą:

JCDecaux premija 2022 „Galimybių bangos“. Kuratoriai: Vytenis Burokas, Milda Dainovskytė. Menininkai: Anton Karyuk, Morta Jonynaitė, allsofeatherlightseven, Rokas Janušonis, menininkų kolektyvas „Paveldo institutas”. Architektas: Vladas Suncovas.

JCDecaux premija 2021 „Tarpai“. Kuratoriai: Vytenis Burokas, Milda Dainovskytė. Menininkai: Deividas Vytautas Aukščiūnas, Eglė Razumaitė, Ieva Kotryna Ski, Maarten Brijker, Naglis Kristijonas Zakaras. Architektas: Vladas Suncovas.

JCDecaux premija 2020 „Turiu žodžius“. Kuratoriai: Vytenis Burokas, Milda Dainovskytė. Menininkai: Karolina Janulevičiūtė, Saulė Noreikaitė, Emilija Povilanskaitė, Sallamari Rantala, Aistė Marija Stankevičiūtė. Architektas: Vladas Suncovas.

JCDecaux premija 2019 „Ne dėl to, kad kas prašė“. Kuratoriai: Monika Kalinauskaitė, Adomas Narkevičius. Menininkai: Agnė Jokšė, Nancie Naïve, Arvydas Umbrasas, Gabrielė Vetkinaitė, Mildos Januševičiūtės ir Mišos Skalskio duetas. Architektas: Linas Lapinskas.

JCDecaux premija 2018 „Orumas“. Kuratoriai: Monika Kalinauskaitė, Adomas Narkevičius. Menininkai: Gabrielė Adomaitytė, Matas Janušonis, Goda Palekaitė, Anastasija Sosunova, Pinigų uostas. Architektas: Linas Lapinskas.

JCDecaux premija 2017 „Lėtos mokyklos“. Kuratoriai: Edgaras Gerasimovičius, Audrius Pocius. Menininkai: Andrius Arutiunian, Rūtenė Merkliopaitė (Rūtė Merk), Viktorija Damerell, Austėja Vilkaitytė, Monikos Janulevičiūtės ir Antano Lučiūno duetas. Architektas: Jonas Žukauskas.

JCDecaux premija 2016 „Seklus, greitas ir dar neįvardintas“. Kuratoriai: Edgaras Gerasimovičius, Audrius Pocius. Menininkai: Ona Juciūtė, Beatričė Mockevičiūtė, Kęstutis Montvidas, Viltė Bražiūnaitė ir Tomas Sinkevičius. Architektai: Petras Išora ir Ona Lozuraitytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės