Paskelbus šventės pradžią, per miesto gatves pajudėjo senovinių automobilių kolona. Festivalio vėliavos tradiciškai iškeltos ir prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), kur vyks pagrindiniai koncertai.

Ketvirtadienio vakarą Karo muziejaus sodelyje skabės varpų džiazo muzikos koncertas, vaikai ir Kauno Kolegijos studentai ant Vienybės aikštės grindinio pieš džiazo temomis.

Kaip ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė "Kaunas Jazz" organizatorius J.Jučas, festivalyje tradiciškai bus galima išgirsti įvairiausių džiazo junginių su klasika, populiariąja muzika, rokenrolu, taip pat sudėtingo "free" stiliaus muzikos.

Šiemet festivalyje gros pasaulinės žvaigždės Chico Freemanas (Čiko Frymenas), Bobby Previte'as (Bobis Privaitas), Roy Hargrove (Rojus Hargrou), Richard (Ričardas) Bona, Hiramas Bullockas (Balokas), Regina Carter (Karter) iš JAV, Victoras Davies (Viktoras Deivis) iš Didžiosios Britanijos, Mad Sheer Khan (Medis Šir Kanas) iš Prancūzijos, Barbara Dennerlein (Denerlain) iš Vokietijos, grupė "Koop" iš Švedijos, kiti atlikėjai iš įvairių pasaulio šalių.

Lietuvių saksofonistas Petras Vyšniauskas ir trombonistas Skirmantas Sasnauskas sukūrė bendrą projektą "Poksis" su Vokietijos, JAV, Švedijos ir Lenkijos muzikantais.

Iki kito trečiadienio koncertai vyks VDU salėje, Vienybės aikštėje, galerijoje "Arteritorija", klube "Combo", Kauno sinagogoje, Vytauto Didžiojo bažnyčioje. Pirmadienį ir trečiadienį koncertai numatomi sostinės Kongreso rūmuose ir pramogų centre "Forum Palace".

Festivalio metu rengiamas fotografijos konkursas "Džiazas ir miestas", kuriame gali dalyvauti profesionalai ir mėgėjai. Geriausi darbai bus apdovanoti piniginėmis premijomis.

Festivalis "Kaunas Jazz" rengiamas kasmet nuo 1991 metų. Iki šiol jau surengti 134 koncertai, kuriuose apsilankė daugiau kaip 180 tūkst. džiazo gerbėjų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS