Festivalio rengėjai žada rinktinėms kino patirtims ir kino menui skirtą programą, kurioje – Europos kino meistrų ir pripažintų aktorių pavardės, kino dailininkas ir „Oskaro“ laureatas Allanas Starskis, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintų lietuvių vaizduojamojo meno kūrėjų filmai, naujojo Europos kino atradimus pristatantis pagrindinis konkursas ir jauniesiems kūrėjams skirta trumpametražių filmų konkursinė programa.

„Šių metų programoje skamba darnus didžiųjų pavardžių ir ateities kino balsų dialogas. Tarptautinį pripažinimą pagrindiniuose kino forumuose pelnę filmai ir drąsūs kūriniai, žengianys į naujas kinematografines teritorijas, pakvies į dešimt dienų truksiančią kino šventę, žadančią įsimintinus susitikimus kino salėse. Festivalį atveriame juosta, kurioje dera klasikinio pasakojimo tėkmė ir modernumo atspindžiai, vienbalsiai atiduodantys pagarbą europietiškajai kultūrai ir kinui“, – teigia kino festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Gurmaniška aistra“ pasakoja apie Dodeną Bufaną, garsų prancūzų gurmaną, jau dvidešimt metų kiekvieną dieną leidžiantį virtuvėje su savo asmenine virėja. Jie mėgaujasi vienas kito draugija, ruošdami išskirtinius patiekalus jo klientams ir bičiuliams iš viso pasaulio. Suprasdami vienas kitą iš žvilgsnio ar nebylaus gesto, jie ilgainiui panyra į gilesnius jausmus. Jis pametęs dėl jos galvą ir desperatiškai nori vesti. Ji nusiteikusi skeptiškai, ir mano, kad dabartinė padėtis yra ne prastesnė, o gal net geresnė už tradicinę santuoką. Nesugalvodamas nieko geresnio, Dodenas ryžtasi įteikti savo gyvenimo meilei brangiausią įmanomą dovaną – pagaminti jai vakarienę.

Filmo režisierius Tranas Anh Hungas – pagrindinių kino forumų svečias ir prestižinių apdovanojimų laureatas. Jo pirmasis ilgametražis filmas „Žaliosios papajos kvapas“ (1993) buvo įvertintas „Auksinės kameros“ apdovanojimu už geriausią debiutą Kanų kino festivalyje ir „Cezario“ apdovanojimu už geriausią ilgametražį vaidybinį filmą, o juosta „Dviračių rikša“ (1995) – „Auksinio liūto“ apdovanojimu Venecijos kino festivalyje.

Šiais metais kino festivalis „Scanorama“ vyks lapkričio 9–19 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Alytuje ir Visagine.

Filmą „Gurmaniška aistra“ (rež. Tran Anh Hung) kino teatruose bus galima pamatyti ir festivaliui pasibaigus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt