„Sostinės dienų” pradžią rugsėjo 5 dieną 17 valandą skelbs nuotaikingas „Dūzgiančio prospekto” atidarymas scenoje prie V. Kudirkos aikštės. Jį pradės Lietuvos kariuomenės orkestro eisena, iškilmingo maršo žingsniu žygiuojanti nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės. Orkestrui pasiekus sceną prie V. Kudirkos aikštės Vilniaus miesto meras pasveikins vilniečius ir „atidarys“ šventę.

Po nuotaikingo ir džiazuojančio kariuomenės orkestro koncerto penktadienio vakarą Gedimino prospekte dar įvyks 15 koncertų, o per visas 3 šventės dienas – per 100 originalių renginių, parodų, koncertų, tarp kurių laukiama daug nepakartojamų muzikos, teatro, poezijos kūrėjų pasirodymų ir intriguojančių užsiėmimų bei pramogų. Didžiuosiuose koncertuose Katedros aikštėje mėgausimės pasaulinį pripažinimą pelniusių grupių „De Phazz“ (Vokietija), „WhoMadeWho“ (Danija) ir „Ewert and The Two Dragons“ (Estija) pasirodymais. Garsiųjų muzikantų pasiklausyti į Vilnių plūsta žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių užsienio šalių.

„Sostinės dienose“ visi ras sau įdomių renginių – net informacinių technologijų specialistai laukia pirmosios pasaulyje išmanios mugės, kurioje apsipirkti bus galima nepravėrus piniginės, o turint tik išmanų mobilųjį telefoną.

Saugiai grįžti po šventinių renginių vėlyvais vakarais lankytojams padės papildomi autobusų maršrutai, kurie aptarnaus daugelio Vilniaus miesto rajonų gyventojus.

„Sostinės dienų“ organizatoriai džiaugiasi, kad šventę beveik visais metais lydi saulėti ir gana malonūs orai. Jie šventės neaplenks ir šiemet. Tad gerą nuotaiką ir giedras šypsenas visi vilniečiai ir svečiai pirmą kartą kviečiami įamžinti bendroje nuotraukoje „Šypsokis, Vilniau“, kurios fotografavimas vyks šeštadienį, rugsėjo 6 d., 15 val. Katedros aikštėje.

„Tai unikali nuotrauka, kuri, tikimės, nuo šiol taps tradiciniu „Sostinės dienų“ akcentu. Kasmet susirinkime tuo pačiu metu ir visi drauge nusišypsokime Vilniui“, - ragina sostinės gyventojus ir svečius Vilniaus meras.

Didžiosios fotografijos akcijoje dalyvaus specialiai šiam įvykiui iš treniruočių stovyklos atvykę krepšininkai, „Žalgirio“ futbolininkai, dainininkai Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Erika Jennings, galiūnas Žydrūnas Savickas ir kiti garsūs Lietuvos žmonės.

Nuotrauka ypatinga tuo, kad internete visi jos dalyviai galės save pamatyti iš arti. Tai bus itin aukštos raiškos gigapikselinis vaizdas, kuriame, radus save, bus galima pažymėti ir sujungti su savo „facebook“ paskyra.

„Sostinės dienų“ uždarymą Katedros aikštėje rugsėjo 7 d., sekmadienį, apie 22 valandą papuoš įspūdingas fejerverkų šou, kurį rengia tarptautinių konkursų dalyviai ir nugalėtojai – pirotechnikos meistrai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės