Šis romanas, parašytas prieš JAV įvykdytą išpuolį peiliu, per kurį Indijoje gimęs rašytojas vos nežuvo, yra istorinio epo, originaliai parašyto sanskrito kalba, vertimas.

Ilgai lauktame kūrinyje pasakojama apie jauną našlaitę Pampą Kampaną, kuriai deivė suteikė stebuklingų galių ir kuri šiuolaikinėje Indijoje įkūrė Bisnagos, arba Pergalės, miestą.

75 metų S. Rushdie dėl savo fizinės būklės nepristatinės savo 15-ojo romano, bet jo agentas Andrew Wylie laikraščiui „The Guardian“ sakė, kad jis sveiksta. Nors pats asmeniškai knygos nereklamuoja, S. Rushdie pradėjo rašyti tviteryje, dažniausiai norėdamas pasidalyti spaudos atsiliepimais apie savo naująjį romaną.

Rugpjūčio 12 dieną jis buvo užpultas, kai ruošėsi kalbėti konferencijoje Čautaukos mieste Niujorko valstijoje, netoli Erio ežero.

Rašytojas daug metų gyveno slapstydamasis po to, kai pirmasis Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ruhollah Khomeini įsakė jį nužudyti dėl, jo manymu, šventvagiško romano „The Satanic Verses“ („Šėtoniškos eilės“) pobūdžio.

Įtariamasis 24 metų Hadis Mataras iš Naujojo Džersio, turintis šaknų Libane, buvo suimtas iškart po išpuolio ir vėliau kaltės nepripažino.

S. Rushdie, natūralizuotas amerikietis, 20 metų gyvenęs Niujorke, neteko regėjimo viena akimi ir nevaldo vienos rankos, spalio mėnesį sakė A. Wylie.

Šis išpuolis sukrėtė Vakarus, tačiau jį sveikino musulmoniškų šalių, tokių kaip Iranas ir Pakistanas, ekstremistai.

Gimęs 1947 metais Mumbajuje, 1975-aisiais S. Rushdie išleido savo pirmąjį romaną „Grimus“, o po šešerių metų išgarsėjo visame pasaulyje su romanu „Midnight‘s Children“ („Vidurnakčio vaikai“), už kurį Jungtinėje Karalystėje gavo Bookerio premiją.

„Victory City“ JAV pasirodys antradienį, o JK – ketvirtadienį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės