Atrankoje gali dalyvauti dokumentiniai arba vaidybiniai filmai ne trumpesni kaip 40 minučių, atitinkantys pagrindinius kriterijus, tarp kurių svarbiausi – kūrinio platinimas Lietuvoje pirmą kartą vyko tarp 2019 m. spalio 1 dienos ir 2020 m. gruodžio 31 dienos, seansai šalies kino teatrų komerciniame repertuare rodyti mažiausiai septynias dienas iš eilės, dauguma dialogų yra ne anglų kalba, o didžioji dalis kūrybinės kontrolės vykdyta lietuvių autorių. Su visomis taisyklėmis galima susipažinti oficialiame „Oskarų“ puslapyje.

Lietuvos kino centras paraiškų el. paštu k.bitvinskaite@lkc.lt laukia iki spalio 16 dienos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jame pabrėžiama, kad paraiškos laukiamos ir iš tų kompanijų, kurios dar tik ketina platinti filmus iki šių metų gruodžio 31 d. ir atitinka Akademijos keliamus reikalavimus. Šių filmų prodiuseriai turi pateikti atitiktį įrodančius dokumentus.

Atrankos komitetą šiemet sudaro komisijos pirmininkas, režisierius Linas Mikuta, kino kritikė Živilė Pipinytė, režisierė Giedrė Beinoriūtė, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, kino kritikė Lolita Bytautaitė, prodiuserė Ieva Norvilienė ir kompozitorius Kipras Mašanauskas.

Pastaruosius penkerius metus Lietuvai atstovavo Alantės KavaitėsSangailės vasara” (2015 m.), Kristijono Vildžiūno „Senekos diena“ (2016 m.), Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“ (2017 m.), Arūno Matelio filmas „Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta“ (2018), o praėjusiais metais pretendentu išrinktas lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristīne Briede dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ (2019).

Lietuviškasis „Oskaro“ komitetas filmą, pretenduosiantį varžytis dėl „Oskaro“ geriausio tarptautinio filmo kategorijoje, planuoja paskelbti lapkričio mėnesio gale.

JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskaro“ premijų įteikimo 93-oji ceremonija vyks 2021 m. balandžio 25 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt